Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, częściowy sukces ;) Wybraliśmy z żoną działkę i na dniach będziemy podpisywać umowę przedwstępną.

Zrobiłem obchód po działce i są place z gliną na powierzchni. Pytanie czy wykonywać odwierty i badać strukturę ziemi ? Chodzi mi głównie o sprawdzenie gruntu pod fundamenty. Pytałem się tych co już tam mieszkają czy mieli niespodzianki stawiając swoje domy ale większość to wzruszała ramionami i nie orientują się. Jeden coś wspomniał, że ma fundamenty aż na 3m głębokie - nie wiem czy to prawda, a on sam nie potwierdził tego na 100%. 

Pytałem kilku osób o idealne podłoże pod fundamenty i zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że trzeba kopać aż do żwiru, drudzy że glina jest również dobra pod fundament.

Jakie jest Wasze zdanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marec-ki napisał:

Panowie, częściowy sukces ;) Wybraliśmy z żoną działkę i na dniach będziemy podpisywać umowę przedwstępną.

Zrobiłem obchód po działce i są place z gliną na powierzchni. Pytanie czy wykonywać odwierty i badać strukturę ziemi ? Chodzi mi głównie o sprawdzenie gruntu pod fundamenty. Pytałem się tych co już tam mieszkają czy mieli niespodzianki stawiając swoje domy ale większość to wzruszała ramionami i nie orientują się. Jeden coś wspomniał, że ma fundamenty aż na 3m głębokie - nie wiem czy to prawda, a on sam nie potwierdził tego na 100%. 

Pytałem kilku osób o idealne podłoże pod fundamenty i zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że trzeba kopać aż do żwiru, drudzy że glina jest również dobra pod fundament.

Jakie jest Wasze zdanie ?

Miesiac temu też miałem ten dylemat. Zrobiliśmy odwierty 4 szt ( 500 zł netto ) i dostaliśmy opinie, u nas naszczęście sam piasek a wody gruntowe zaczynaja sie od 2.3m w dół... Mieliśmy podejrzenie, że bedzie jakis problem bo woda stała na działce ale okazało się, że to wina wierzchniej warstwy ziemi :)  U nas ta opinia była wymagana przez gminę ponieważ działka zaliczana jest do terenu " parku krajobrazowego " ,  z drugiej strony dla naszej wiedzy i Pani architekt aby wiedzieć czy należy wzmacniać i drenować fundament ;) . Pamiętaj, że u sąsiada będzie OK a u Ciebie może być problem.. ja bym robił odwiert na 100000%  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaką głębokość robiłeś odwierty ? I te 4szt to w części naroży budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w narożnych miejscach budynku - na jaką głębokość szczerze nie wiem, musiałbym w opinie spojrzeć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ściany wewnętrzne muszą być z tego samego materiału co zewnętrzne ? jaki jest Wasze zdanie. Wstępnie w projekcie zewnętrzne są z Porotherm 25 ale wewnętrzne chciałbym zrobić z czegoś łatwiejszego do obróbki po np. gniazda i z lepszymi właściwościami akustycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za pomysł, pewnie że nie muszą. Jednak do nośnych lepiej nie wykorzystywać płyt typu k-g :)

Dobrze kombinujesz, w komórkowych się fajnie robi.

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Koledzy mam takie pytanie.. czy można dostać zwrot podatku za kupno materiałów budowlanych? Bo właśnie dziś zacząłem budowę domu. Pomożecie? Proszę o konkretne wypowiedzi itp.

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie za co możesz podziękować wielkiemu ekonomowi Rostowskiemu i ekipie z PO.

Jest program dopłat do mieszkań MDM

http://mieszkaniedlamlodych.com/

ale aby się do niego zakwalifikować trzeba spełnić wiele wymogów (sporo papierologii) a przede wszystkim jest wymóg metrażu (okolice 100m2). Mówiąc wprost stworzyli program "dopłat" (do kredytu) ale na tyle skutecznie utrudnili zakwalifikowanie się do niego aby jak najmniej ludzi mogło z niego skorzystać. Średni metraż domów budowanych w PL wynosi ok 140m2 no to program zrobili na 100m. Do tego bardzo niejasne zasady kwalifikowania: raz korytarze są liczone do metrażu użytkowego, innym razem nie. Debilizm jednym słowem.

Jedyna opcja aby obniżyć chociaż VAT na budowlane, tak za podwyżkę z 7 do 23%też możesz w/w podziękować to zlecenie 100% budowy deweloperowi i potem odkup od niego domu na 8% VAT`cie albo na ile to możliwe wszelkie materiały kupować przez wykonawców aby wystawiali ci faktury na materiał z montażem. Wówczas przysługuje obniżona stawka VAT czyli 8% zamiast 23. Ale nie każdy wykonawca chce na to iść bo potem US się strasznie przypier... czy aby na pewno słusznie itp. Dobra, konkretna firma budowlana na to pójdzie, byle jaka niestety nie.

Betony z gruchy są na 8%

Stolarka okienna i drzwiowa jak z montażem to wszystko na 8%

Instalacje c.o i wod-kan, armatura sanitarna (piece, kible, umywalki, baterie, grzejniki, wszystko... nawet klapa od sedesu jak w kpl z sedesem i przycisk od geberitu): jak bierzesz od hydraulika z montażem wszystko fakturuje na 8%

A to przy budowie robią się na prawdę ogromne kwoty, tylko trzeba tego dopilnować

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie za co możesz podziękować wielkiemu ekonomowi Rostowskiemu i ekipie z PO.
Jest program dopłat do mieszkań MDM
http://mieszkaniedlamlodych.com/
ale aby się do niego zakwalifikować trzeba spełnić wiele wymogów (sporo papierologii) a przede wszystkim jest wymóg metrażu (okolice 100m2). Mówiąc wprost stworzyli program "dopłat" (do kredytu) ale na tyle skutecznie utrudnili zakwalifikowanie się do niego aby jak najmniej ludzi mogło z niego skorzystać. Średni metraż domów budowanych w PL wynosi ok 140m2 no to program zrobili na 100m. Do tego bardzo niejasne zasady kwalifikowania: raz korytarze są liczone do metrażu użytkowego, innym razem nie. Debilizm jednym słowem.
Jedyna opcja aby obniżyć chociaż VAT na budowlane, tak za podwyżkę z 7 do 23%też możesz w/w podziękować to zlecenie 100% budowy deweloperowi i potem odkup od niego domu na 8% VAT`cie albo na ile to możliwe wszelkie materiały kupować przez wykonawców aby wystawiali ci faktury na materiał z montażem. Wówczas przysługuje obniżona stawka VAT czyli 8% zamiast 23. Ale nie każdy wykonawca chce na to iść bo potem US się strasznie przypier... czy aby na pewno słusznie itp. Dobra, konkretna firma budowlana na to pójdzie, byle jaka niestety nie.
Betony z gruchy są na 8%
Stolarka okienna i drzwiowa jak z montażem to wszystko na 8%
Instalacje c.o i wod-kan, armatura sanitarna (piece, kible, umywalki, baterie, grzejniki, wszystko... nawet klapa od sedesu jak w kpl z sedesem i przycisk od geberitu): jak bierzesz od hydraulika z montażem wszystko fakturuje na 8%
A to przy budowie robią się na prawdę ogromne kwoty, tylko trzeba tego dopilnować

Dzięki za info.. pogadam z ekipą.. może coś mi się da urwać..

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze budowy / remonty ? Ja czekam na pozwolenie na budowę a dzisiaj zrobiłem akcje czyszczenia działki z krzewów , korzeni i wszystkiego syfu... Nareszcie zobaczyłem potencjał w tej działce a nie tylko dżunglę [emoji6]

 

d079295b3d8c62c7b719aae83ab00395.jpg14d80eb24b3a3dc2d737c52b2140d5f2.jpg04e46178485122a6a006459755520af4.jpg47408f231737127025a503290fff91de.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj było tak.. a dziś już mury skończone i przed świętami będzie lany strop.6b3cc20a8460b01b225a4653ed22c854.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, xBladex napisał:

U mnie wczoraj było tak.. a dziś już mury skończone i przed świętami będzie lany strop.6b3cc20a8460b01b225a4653ed22c854.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

z tego co widzę budujesz z pustaka ?
Na pianę czy na zaprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę budujesz z pustaka ?
Na pianę czy na zaprawę ?

Przecież widać że zaprawa.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skrab napisał:


Przecież widać że zaprawa.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

na telefonie patrzyłem, teraz powiększyłem ;) 

Ja zastanawiam się nad pianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na telefonie patrzyłem, teraz powiększyłem [emoji6]   Ja zastanawiam się nad pianą

 

 

Mi tam nikt o żadnej pianie nic nie mówił chyba że chcesz budować z tego białego pustaka ale ten to chyba na klej idzie.. więc jeśli się mylę to przepraszam. 

 

Tak z pustaka Leier i główką do przód (grubszy mur).

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też nikt nie mówił ale lubię sam czasami poczytać [emoji41]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też nikt nie mówił ale lubię sam czasami poczytać [emoji41]

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Z tego co widzę to tylko że szybciej się muruje.A nie każda ekipa ma taki sprzęt jak na filmie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, talib1990 napisał:

 

mi też nikt nie mówił ale lubię sam czasami poczytać emoji41.png


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Mam w tym systemie wybudowany dom, zero zastrzeżeń, kamienie prościutkie, bez latania z zaprawą, bez betoniarki, bez dodatkowych ludzi, tylko pistolet z pianką, wiadro wody i lecisz z tematem, jak będę budował drugi dom to też tylko na piance.

Godzinę temu, xBladex napisał:

 

Z tego co widzę to tylko że szybciej się muruje.A nie każda ekipa ma taki sprzęt jak na filmie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Na pistolet do pianki stać każdego, a nie każdy chyba wie że pierwszą warstwę na zaprawie kładzie producent kamieni, dopiero na samej już piance robimy samemu, chyba że teraz coś się zmieniło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ryba85 napisał:

mieszkasz już w tym domu ?

Ostatni post był mój więc nie wiem czy te pytanie do mnie czy do kogoś innego, tak ja już mieszkam 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...