Jump to content
28 28
Damian

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie

Recommended Posts

W dniu 4.02.2018 o 19:17, YOGI3000 napisał:

Tylko wiadomo że bez okien i chyba jest jakaś ustalona max wysokość, chyba 3m.

37 minut temu, Damian napisał:

:lol:;);) chyba

27 minut temu, majkel20 napisał:

Jestem pewien, 10 lat tak miałem garaż postawiony. poza tym masz tutaj:

http://muratordom.pl/eksperci/pytania/garaz-blaszany-przy-granicy-dzialki/18356/

Więc nie chyba tylko na pewno wysokość max 3m.

Brama zamontowana? :decayed:
Coś Ty , więźbę muszą skończyć . Pogoda w kratkę

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Było czerwone 1.8 Turbo Quattro lecz zajeb*li, było czarne 1.9 TDi, vectra C GTS 3.2 V6 ...czas leci do przodu, niestety ciągle pod górke... a teraz Laguna 3 2.0 T :D:D 

Zauważyłem też, że sporo osób pracujących w szeroko pojętej branży budowlanej jest na bakier z kwestiami związanymi z BHP. A przecież przy takim montażu gładzi kurzy się niemiłosiernie. Kuch wchodzi dosłownie wszędzie, ale najgorzej sytuacja wygląda z drogami oddechowymi, bo to one powinny być chronione w pierwszej kolejności.

A wystarczyłaby przecież taka maska: http://aciro.pl/polmaska-3m-serii-6000.html

Podobnie jest z dźwiękami czy wibracjami.

Janek w jakich ty czasach zyjesz.teraz juz sa maszyny bezpylowe

19 godzin temu, quadral20004 napisał:

Janek w jakich ty czasach zyjesz.teraz juz sa maszyny bezpylowe

Przecież to jakiś "naganiacz". 

Instalacja co

Pytanie: czy zawór trojdrogowy powinien być zabudowany tak jak na rysunku: "zawór trojdrogowy 2" czy "zawór trójdrogowy 1". Instalacja istniejąca i chcielibyśmy dołożyć taki zawór ze względu na zakup nowego pieca. 

Zdjęcia

Piec wymieniasz i bedzie podlaczony tak samo.to po co ten zawor.moim zdaniem opcja 1 i 2 nie zda egzaminu

ponieważ chcialbym ochronić piec przed dostawaniem zimnej/schlodzonej wody

Edited by JeJu

Jeśli zawór przed pompą to regulacja temperatury wyjściowej na instalację, jeśli do ochrony powrotu to zawór za pompą. Ważne jest też odpowiednie podłączenie króćców, tzn. który skąd i do czego ;)

Panowie mam dylemat. Na dniach ruszam z budową i muszę zapewnić wodę na placu. Chciałbym już zrobić doraźne źródło czyli wywiercić studnie i tu pojawia się moja wątpliwość. Czy wstawiać pompę głębinową czy hydrofor ? Dodam, że w okresie 2-3 lat przewidywane jest przez gminę doprowadzenie wody, więc studnia byłaby używana do podlewania ogródka. Rozmawiałem z sąsiadami i oni mają hydrofory a odwiert mają na 11-13m. Tylko nie spytałem się ich o jedną ważną rzecz, na jaką wysokość podeszła im woda bo hydrofory ciągną max z 8m z tego co czytam. Co Wy byście zrobili ?

Po zakończeniu budowy chcesz tej wody ze studni używać tylko do celów gospodarczych ?

Jakiej średnicy będzie wykonana studnia ?

Chcesz robić jej obudowę czy zostawiasz jedynie rurę nad ziemią?

Najtańszym sposobem czerpania wody z wywierconej studni do celów budowalnych jest "pompka ruska" za około 100 zł.

Można ją znaleźć na allegro.pl bez problemu jest to najtańszy sposób na pompowanie wody tylko wydajność jej nie powala około 600 litrów na godzinę.

Plusem jest tego ,że nie strach zostawić to na budowie że zginię a jak się popsuję po gwarancji czyli dwóch latach to nie szkoda wyrzucić do śmietnika.

Nie potrzebujesz do tego  żadnej instalacji typu wyłącznik cisnienieowy czy zbiornik hydroforowy jeżeli oczywiście chcesz ją używać tylko do celów budowlanych typu włączam do prądu woda leci, wyłączasz przestaje lecieć.

Minsem jest ,że studnia musi mieć średnicę min 110mm.

Ooo elegancko mi pomogłeś :) 

Odwiert 110 w osłonie. Po skończeniu budowy zamierzam tam umieścić pompę z prawdziwego zdarzenia. Będą 3 kręgi 150x50cm. Wydajność nie musi być duża przy pracach budowlanych. Dopiero potem jak ruszy ogrzewanie, podlewanie itp. 

Dzięki

3 godziny temu, marec-ki napisał:

Ooo elegancko mi pomogłeś :) 

Odwiert 110 w osłonie. Po skończeniu budowy zamierzam tam umieścić pompę z prawdziwego zdarzenia. Będą 3 kręgi 150x50cm. Wydajność nie musi być duża przy pracach budowlanych. Dopiero potem jak ruszy ogrzewanie, podlewanie itp. 

Dzięki

Sorki mój błąd do 110mm ona nie wejdzie, bo sama tyle ma.

http://allegro.pl/pompa-wody-podlewania-studni-dolnossaca-membranowa-i7050109416.html

Ja ją wpuszczałem do 125mm.

Chyba ,że poszukasz i może gdzieś są jeszcze o mniejszej średnicy (wiem ,że kiedyś były dostępne)

No to mały ZONK :) w sumie gdybym robił jednak 125 to bym musiał dopłacić do metra i wyjdzie tyle co kupić jakąś "poważniejszą" głebinówkę

W dniu 6.03.2018 o 23:02, Młody_drog napisał:

Budował ktoś kiedyś domki letniskowe?

? Jakiś problem z konstrukcją?

Normalny domek modulowy na plycie zelbetonowej .cena zalezy od wielkosci domku.mozesz postawic taki domek za 100 tys a nawet za 300.

300tyś to chyba już nie letniskowy :)

Chodziło mi bardziej o temat postawienia kilku domków letniskowych pod wynajem. Takie po 40m2-50m2 nad morzem, bo na takie jest popyt. Z tego co widzę, to najbardziej popularne są modułowe drewniane. 

A4 B6 2009 - 2013

A6 C6 2013 - 2014

Leon 2014 - 2016

BMW M2 2018 - ?

Panowie mam dylemat. W piątek mam mieć lane fundamenty ale od soboty zapowiadają powrót zimy. W weekend ma pomrozić nocą nawet -10C, potem od poniedziałku w ciągu dnia takie wahania od 0 do +4, ale nocą spadki do -5C.

Jak myślicie. Lać czy czekać na lepsze warunki ?

ja bym zaczekał, bo albo dodasz dodatki do betonu co podroży koszty wykonania fundamentów, lub będziesz latał ze styropianami itd. żeby chronić przed mrozem. Poza tym lepiej to robić przy temperaturze powyżej 5 stopni i potem spokojnie pielęgnować polewając wodą

No tak tylko tych +5 stabilnych nie widać. Ja wiem, że nie ma co patrzeć na długoterminowe ale pamiętam tamten rok. Stabilne +5 pojawiło się w kwietniu chyba. A tu terminy gonią i mnie i majstra.

Jeśli koniecznie będziesz chciał to zrobić to zwiększ klasę betonu i nie dopuszczaj do zamarznięcia bo jeśli woda w fundamencie Ci zamarznie to na tych fundamentach już nic nie wymurujesz. Zrobisz jak chcesz ale ja dla siebie bym nie zaryzykował wylewania ich w takich warunkach

W środę będę się widział z kierownikiem budowy i majstrem i podejmiemy decyzję.

Dzwoniłem do betoniarni. Oni dają dodatki zimowe, które pozwalają lać do max -7 C.

Dodatek do -8*C to 10 zł na M2 . Ja lałem w takie dni co było -8*C w nocy i wszystko ok . Pierwsze dwa dni są najważniejsze , sam kierownik mi tak powiedział

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Było czerwone 1.8 Turbo Quattro lecz zajeb*li, było czarne 1.9 TDi, vectra C GTS 3.2 V6 ...czas leci do przodu, niestety ciągle pod górke... a teraz Laguna 3 2.0 T :D:D 

Teoretycznie z dodatkami nie powinno się nic stać ale jak można zaczekać do poniedziałku to ja bym zaczekał. Dwa dni nie zbawi. Poza tym jak masz konkretnego kierownika to pewnie ogarnie temat.

Siemka z rana...
jest tu ktoś, kto zajmuje się ociepleniami domów (styropian lub wełna)?
mam jedno pytanie...

mam takie pytanie, jakieś sprawdzone sposoby na plamy po oleju na jasnej kostce brukowej?
Jakieś specjalne środki? ogóle co do mycia kostki sama myjka ciśnieniowa da rade czy jakieś preparaty?

Godzinę temu, coal napisał:

mam takie pytanie, jakieś sprawdzone sposoby na plamy po oleju na jasnej kostce brukowej?
Jakieś specjalne środki? ogóle co do mycia kostki sama myjka ciśnieniowa da rade czy jakieś preparaty?

Podpinam się pod pytanie czym wyczyścic plamy z oleju, macie jakieś sprawdzone środki

Chciałbym zrobić zadaszenie tarasu z materiału
Ktoś coś może polecić?

Foto poglądowe:
ogrod.jpg

było: VW Golf III 1Z 1995r 90KM 

było: B6 A4 Avant AVF 2003r 2xS-line 171KM/357 Nm

było: B6 VW passat CBAB 2010r 4Motion HighLine 178KM/395Nm 

jest : C6 A6 Avant polift 3.0 v6 tdiQ CDYA  2xS-line - ciekawe wyposażenie :banan: