Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie zaczepów rolety bagażnika


BzKSrz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że zaczepy rolety są mało trwałe i się często urywają, wiec stawiłem czoła moim obu które zostały uszkodzone.

1.

20131105_114156.jpg

krok 1 lekkie zmatowienie plastiku żeby kleje dobrze trzymały.

2.

20131105_115521.jpg

krok 2 wtopienie wkrętów żeby usztywnić nowe zaczepy i wszystko obklejone poxipolem do plastiku żeby się dobrze trzymało.

3.

20131105_122904.jpg

krok 3 oklejenie poxiliną i odkształcenie kształtu zaczepu.

4.

20131105_122919.jpg

krok 4 oszlifowanie tego żeby ładnie wyglądało.

5.

20131105_133906.jpg

krok 5 przygotowanie do malowania.

6.

20131105_134736.jpg

krok 6 malowanie w kolor. Ja malowałem podkładem szybko schnącym tu jeszcze nie do cieniowane i widać gdzie kończy się malowanie. Wszystko co użyłem miałem w domu więc koszty 0zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to w listopadzie kolega raz szarpnal mocno i tylko lakier pękł przyszlifowalem i napylilem nowy i jest git. Puki ja urzywam nic sie nie stanie bo uwarzam ; )

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczaiłem że przynajmniej w moim przypadku błędem jest gdy np ktoś rzuci na roletę jakiś ciuch np teraz w zimie, wyląduje tam jakaś kurtka i napięcie na kły wzrasta i roleta urwana :kwasny:

To nie jest półka jak w sedanie, tylko zasłona żeby nikt nie widział jaki chlew jest na d*pie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł, będzie trzeba zastosować, bo zaczepy urwane już od hoho, a poprzedni właściciel pomaział wszystko wokół poxipolem, że nie wiem czy nie wymienię tych boczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie w końcu jakiś pomysł na zrobienie tego, bo kły urwane już od dłuższego czasu a na robotę nie było pomysłu. Mam nadzieje że długo się trzyma po zrobieniu tym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wszystkie urwane elementy. Myślicie że jak po wewnętrznej stronie zapakuje tego poxipolu od serca to będzie trzymało? Bo wolałbym nie malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie zamontowałem haki meblarskie od montażu rurki dla wieszaków w szafie. Haczyk jest dociety do połowy, nie ma mowy by sie roleta sama otworzyła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie zamontowałem haki meblarskie od montażu rurki dla wieszaków w szafie. Haczyk jest dociety do połowy, nie ma mowy by sie roleta sama otworzyła :wink:

Możesz wrzucić jakieś foto poglądowe?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Ja kupiłem nowe boczki i od razu zapaćkałem poxliną od wewnątrz zaczepów boczków Zrobił się kamień i na razie trzyma polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie zamontowałem haki meblarskie od montażu rurki dla wieszaków w szafie. Haczyk jest dociety do połowy, nie ma mowy by sie roleta sama otworzyła :wink:

Możesz wrzucić jakieś foto poglądowe? :)

dawno tu nie zagladałem, dzisiaj postaram sie zrobić jakieś zdjecie, majstersztyk to nie jest, ale funkcje spełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie zamontowałem haki meblarskie od montażu rurki dla wieszaków w szafie. Haczyk jest dociety do połowy, nie ma mowy by sie roleta sama otworzyła :wink:

Możesz wrzucić jakieś foto poglądowe? :)

dawno tu nie zagladałem, dzisiaj postaram sie zrobić jakieś zdjecie, majstersztyk to nie jest, ale funkcje spełnia

Zrobiłem dziś tak na szybkiego, nie wygląda to ładnie ale doszedłem do wniosku że w bagażniuku nikt nie jeździ a zależało mi aby roleta sie trzymała stabilnie ponieważ nie chcę aby wszyscy widzieli co wożę w bagażniku, a kupowanie nowych boczków mija sie z celem bo za jakiś czas znów to popęka:/ kilka zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/46f488061533b8dd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5871f05357c41081.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e72ae423726b046f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo chociaz prysnac na czarno.

ja bym jeszcze uzupelnil ubytki jakąś masa np poxilina.

Pomysl ogolnie dobry. Dopracować szczegóły i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo chociaz prysnac na czarno.

ja bym jeszcze uzupelnil ubytki jakąś masa np poxilina.

Pomysl ogolnie dobry. Dopracować szczegóły i git.

zrobi się troszke cieplej pójdzie czarny kolor i masz racje ubytki się uzupełni jakąś masą:) nie będzie to mistrzostwo świata ale będzie lepiej wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś miałem wszystko sie poluzowało i ten jasny plastik wyrwało także umocuj to dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie zamontowałem haki meblarskie od montażu rurki dla wieszaków w szafie. Haczyk jest dociety do połowy, nie ma mowy by sie roleta sama otworzyła :wink:

Możesz wrzucić jakieś foto poglądowe? :)

dawno tu nie zagladałem, dzisiaj postaram sie zrobić jakieś zdjecie, majstersztyk to nie jest, ale funkcje spełnia

Zrobiłem dziś tak na szybkiego, nie wygląda to ładnie ale doszedłem do wniosku że w bagażniuku nikt nie jeździ a zależało mi aby roleta sie trzymała stabilnie ponieważ nie chcę aby wszyscy widzieli co wożę w bagażniku, a kupowanie nowych boczków mija sie z celem bo za jakiś czas znów to popęka:/ kilka zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/46f488061533b8dd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5871f05357c41081.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e72ae423726b046f.html

troche to nie estetycznie zrobione jest ja bym jeszcze włóknem przeleciał i połączył to jakoś bo to trochę straszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...