Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknący płyn od spryskiwaczy na postoju


Mateos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam posta mimo iż było kilka tematów już o tym ale dalej mam problem nierozwiązany

Wymieniłam spryskiwacze reflektorów bo myślałem że to z tego

Jeżdżę codziennie, przez 2 tyg nie używam spryskiwaczy reflektorów a tu nagle rano patrze plama płynu pod lewym reflektorem, sprawdzam spryskiwacze-działają,

przez kolejne 3 dni spokój na czwarty dzień plama znowu ale pod drugim reflektorem mniejsza ale jest -przez te dni nie używam sprysków

przez kolejne kilka dni znowu spokój,

o co z tym chodzi na łączeniach wąż króćce wygląda że jest ok

pompka do wymiany?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź uszczelnienia na złączu do sprysku oraz samą pompkę lub jej mocowanie w zbiorniczku.

Dobrze by było wejść w kanał, przetrzeć szmatką wszystko do sucha i obczaić przeciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny albo nawet taki sam problem...

u mnie to wyglądało tak:

doleje płynu do zbiorniczka - sucho, prysne na szybe - zaczyna kapac ze zbiorniczka, auto stoi nie ruszane i tak kapie az do zera...

zbiorniczek nie był dziurawy, jak sie okazało wężyk od pompki był dziurawy i tam gdzieś spierdzielał płyn...

może Ci to coś pomoże mimo że piszesz o spryskach lamp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde też mam ten problem, co zaleje płynu to gdzieś spierdziela- wygląda, że w okolicy lewego spryskiwacza lamp, czyli jakby spryskiwacz :kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrzucić na kilka dni osłone pod silnikiem i wtedy patrzeć na plamy. bo tak to wyciekający płyn zbiera się na osłonie i plamy do czasu nie widać, a jak już widać to pewnie nie w miejscu wycieku tylko tam gdzie mógł wypłynąć.

U mnie lał prawy sprysk lampy i też raz na kilka dni miałem kałuże, a lało non stop. A najlepiej zrzucić zderzak i przepatrzeć wszystkie węże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także problem z ori spryskami dokładnie z prawym co zaleje prawie 5L płynu bo tyle wchodzi pojeżdżę z tydzień spryski użyte może kilka razy i płynu nie ma :kwasny: pojechałem do mechanika i sprawdzaliśmy na kanale auto ale nic nie było widać żeby był gdzieś przeciek na wężyku lub złączce dopiero jak włączyłem spryskiwanie reflektorów to się okazało że oring na spryskiwaczu prawym puścił i zamiast psikać na reflektor to spryskiwacz rozlewał płyn na boki:facepalm:

Czyli spryskiwacz do wymiany:wink:

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat zamienników spryskiwaczy do audi b6 te po 150zł za sztukę jak się sprawują i czy warto kupić ?

Jak dzwoniłem do ASO to cena 1 spryskiwacza 350zł po zniżkach 320zł:kwasny: także cena zaporowa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring na łączeniu spryskiwacz przewód? czy jest jakiś oring w środku spryskiwacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring na łączeniu spryskiwacz przewód? czy jest jakiś oring w środku spryskiwacza?

Jest oring w środku spryskiwacza:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem taki problem w b5 i okazała się mała dziurka w zbiorniczku poxipol załatwił sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem tego spryska z allegro, zamiennik nowy. właśnie coś koło 150 albo 100zl

i działa tak jak ori, nie mam uwag do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem tego spryska z allegro, zamiennik nowy. właśnie coś koło 150 albo 100zl

i działa tak jak ori, nie mam uwag do niego

O to chyba jednak się skuszę na zamiennik spryskiwacza ponoć dają 1rok gwarancji na niego ?

---------- Post dopisany at 16:54 ---------- Poprzedni post napisany at 16:51 ----------

Jak kupowałeś spryskiwacz to był w komplecie oring co idzie przy wężu doprowadzającym płyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki oring, ściągnąłem starego spryska i założyłem nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde też mam ten problem, co zaleje płynu to gdzieś spierdziela- wygląda, że w okolicy lewego spryskiwacza lamp, czyli jakby spryskiwacz :kwasny:

Też to u siebie zauważyłem że jak są zalane do pełna zbiorczniki obydwa to płyn wtedy wycieka w okolicach spryskiwaczy

tylko co to kurde ma do rzeczy? czyżby ciśnienie gdzieś w układzie wzrastało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały problem. Jeśli masz czas zdejmuje nadkole lewe, zalej woda zbiornik i zobacz gdzie cieknie. Na bank na zlaczeniu gornego zbiorniczka z dolnym. Wystarczy mocniej umiejscowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo same spryskiwacze albo oring na wężu wchodzącym do spryskiwacza(tak było w moim przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również brałem zamiennik spryskiwacza z allegro za 150 zł, polecam działa jak ori a nawet ciut lepiej ale drugi ma już 10 lat pracy za sobą:grin:

Mój również ciekł na oringu wewnętrznym w spryskiwaczu dla lubiących rezać podpowiem, że można wymienić sam oring jeśli to on puszcza, delikatnie rozbieramy od dołu, po wcześniejszym ogrzaniu np. w ciepłej wodzie trzeba uważać bo plastik kruchy. U mnie po trzech dniach zbiorniczek był prawie pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...