Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednomas z tarczą 240mm do 1.8T.


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

Po co wrzucac mniejsze kolo do 6 biegów jak seryjny dwumas wytrzymuje i tak sporo, chyba ze chcesz po kosztach zrobić to na twoim miejscu szukalbym używanego dobrego dwumasu, tym bardziej ze jak mowisz, nie palujesz auta

A dwa po co przeplacac za valeo skoro to to samo co stary jednomas 80tki, a i jedno i drugie trzeba roztaczac na 240mm bo fabrycznie maja 228

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wrzucac mniejsze kolo do 6 biegów jak seryjny dwumas wytrzymuje i tak sporo, chyba ze chcesz po kosztach zrobić to na twoim miejscu szukalbym używanego dobrego dwumasu, tym bardziej ze jak mowisz, nie palujesz auta

A dwa po co przeplacac za valeo skoro to to samo co stary jednomas 80tki, a i jedno i drugie trzeba roztaczac na 240mm bo fabrycznie maja 228

Dobrze rozumujesz, argumenty twoje są słuszne. Tylko mnie osobiście wpienia cała ta dwumasowa technologia.Nie dość że jest droga to i tak się wysypie. Wolę jednomasowe koło i spokój na lata bez zastanawiania się czy to co stuka mi na postoju to dwumas czy nie. Używka odpada i to od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka

w LTeku byl rodzaj wzmacnianego docisku o numerze 883082 999736 SACHSa

ktory byl takze zamiennikiem sprzegla porsche carrera 4 911 (996) 3.4 301 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O miło :grin:

Zaraz podjade do Icarsu i zobaczę czy mają dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowalem sobie zestaw

Tarcza rs4 b5 LUK 324 0237 10 po 100km przebiegu

nowy docisk od lteka SACHS 3082308043

jednomas z 80tki nietykany jeszcze przez tokarza

ale chyba nie będę potrzebował takiego sprzęgła bo nie planuje więcej jak 240km, może ktoś byłby chętny odkupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowalem sobie zestaw

Tarcza rs4 b5 po 100km przebiegu, nowy docisk od lteka ori i jednomas z 80tki nietykany, ale chyba nie będę potrzebował takiego sprzęgła bo nie planuje więcej jak 240km, może ktoś byłby chętny odkupić?

no to ile ??? jak na razie dla mnie pytanie by zaspokoić ciekawość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z ta "delikatnością" 6 biegowej skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z ta "delikatnością" 6 biegowej skrzyni ?

No wlasnie ja tez jestem ciekaw. ;-)

Jak dla mnie to dwumas jest tylko dla mojego osobistego komfortu (auto klasy premium) - moge toczac sie powoli wrzucic dwojke a nawet trojke i tak jechac bez "efektu Poloneza" :-). Naped troche wtedy buczy ale samochod jedzie i rozpedza sie plynnie bez protestu.

Poza tym skrzynie do Audi czy 5biegowe czy 6biegowe maja opinie sprzetu "nie do zajeb***" :-). No, przynajmniej osobiscie nie znam nikogo komu padla czy mial dwumas czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem wam szczerze, że czasem jeżdzę starą setką 2.0 na jednomasie i wszystko jest płynniutko i w życiu bym nie powiedział że tam jest jednomas gdybym nie wiedział, nawet jak się jeździ na wysokich biegach nie za szybko

wiec jestem ciekaw bardzo montazu tomka i relacji z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tygodniu na 100%

Na razie ćwiczę ktoregoś z kolei tiguana, jutro tez tiguan i w piątek tiguan. Wtorek-sroda biorę się za złoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEV dawaj bo my tu czekamy :buhaha:

docisk od 80 już mam. teraz reszta.

Chłopaki i miałbym prośbę. Mianowicie dobrze byłoby używać nr identyfikacyjnych docisków, tarcz, docisków. Wtedy każdy będzie mógł sobie sam zakupić potrzebne części bez konieczności pytania co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEV dawaj bo my tu czekamy :buhaha:

docisk od 80 już mam. teraz reszta.

Chłopaki i miałbym prośbę. Mianowicie dobrze byłoby używać nr identyfikacyjnych docisków, tarcz, docisków. Wtedy każdy będzie mógł sobie sam zakupić potrzebne części bez konieczności pytania co i jak.

przeciez wszystko juz było podane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek

:decayed:

troche sie tez zastanawiam czy wysprzeglik ogarnie bo jednomas jest cienszy a wiec skok sprzegla musi byc glebszy zeby wysprzeglalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednomas juz masz?

:doh: a no. Myślę już o docisku i to dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek tomek

:decayed:

troche sie tez zastanawiam czy wysprzeglik ogarnie bo jednomas jest cienszy a wiec skok sprzegla musi byc glebszy zeby wysprzeglalo

Docisk jest wyzszy od standardowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...