Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie 1.9 TDI PD


MARCIN607

Rekomendowane odpowiedzi

5 tankowanie mojej AVF , raczej spokojna jazda choć momentami było i 180km/h
virus na 172hp, zrobiłem jakieś 6tys od zakupu i spalanie przeważnie oscyluje w granicach 6L

16" 205/55

2015%5C06%5C03%5Cbikepics-2744139-800.jp

Edytowane przez boguc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro 164HP, 17' 235/45, trasa 1200km, z czego 1000km ze stałą 140km/h wg GPS, spalanie z baku 5,94l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B6 1.9 TDI AWX + soft

Kolo 18" 225/40

Trasa do Hiszpanii wyszło średnio 5,7l tempomat na 140km/h lecz dużo górzystych terenów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile powinien palic AVF w miescie przy takich temperaturach jak teraz ? mi pali 9.5 wg fisa to chyba sporo co ? mam 2 km do pracy ale silnik sie do tego czasu nagrzewa tyle ze jak sie nagrzewa do 90 to ja go gasze . ale i tak wydaje mi sie ze to sporo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 PD Quattro Avant AVF - seryjny soft ze zaślepionym EGR z tankowania wyszło 6,4l, a wg fisu 6,9l. Obecnie wgrałem soft na 171PS i testuję spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie mi jaka pojemność baku ma A4 B6 1.9TDI AWX Sedan?? Dystans pozostały do przejechaniu pokazywało mi jeszcze 40km, a jak zatankowałem do pełna to weszło 65l. Myślałem że taka jest pojemność baku(65l), ale skoro pokazywało mi jeszcze 40km to coś paliwo musiało jeszcze być, wiec bak większy??. Rekord 5,96l/100km po zatankowaniu do pełna pokazało się coś takiego :)...

http://s1378.photobucket.com/user/jaku8891/media/20150606_190308_zpstsfljiph.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie szukać winnego za dużego spalania na 159KM w quattro 18"225/40. Wszystkie płyny, filtry opony itp itd wymienione, poustawiane. Nic nie stuka nic nie puka:) a jednak grubo litr więcej od waszych wskazań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostaje tylko do porównania rodzaj pokonywanej trasy, ilość kilometrów "na raz", no i styl jazdy :)

Panowie podpowiedzcie mi jaka pojemność baku ma A4 B6 1.9TDI AWX Sedan?? Dystans pozostały do przejechaniu pokazywało mi jeszcze 40km, a jak zatankowałem do pełna to weszło 65l. Myślałem że taka jest pojemność baku(65l), ale skoro pokazywało mi jeszcze 40km to coś paliwo musiało jeszcze być, wiec bak większy??. Rekord 5,96l/100km po zatankowaniu do pełna pokazało się coś takiego :)...

http://s1378.photobucket.com/user/jaku8891/media/20150606_190308_zpstsfljiph.jpg.html

W tym momencie musiałeś mieć pięknie małe zużycie, że tak komputer policzył.

Ja jak dojadę do stacji na średniej 5,5l na Fisie, to po dowaleniu paliwa pod korek pokaże nawet 1180km

Według google i audiklub.org zbiorniki: Ośka 70L vs. Quattro 66L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak u mnie pali 9.5 w mieście to może być coś nie tak? Tylko gdzie szukać przyczyny

Wiesz co.. Wg mnie jest w porządku - bo na te 2km, masz pewnie ze 3-4 skrzyżowania i ciągle musisz ruszać od zera..

Więc nie ma kiedy zejść ze spalania.

Ja jak podskoczę od siebie do najbliższego sklepu (2,5km) i z powrotem to średnią na fisie pokaże np 11,5L.

A do tego ostatnie 800m mam prawie polnej drogi pod dom.. Czyli 1-2 i znowu 1-2, bo same nierówności. :facepalm:

Także jak możesz, zrób traskę na spokojnie np 50km i zobacz co Ci pokaże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja tankujac full po mieście mi pokazuje max 800. Wyjeżdżając z miasta na trasę po 50 km miałem około 1400 do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio jeżdżąc tylko popłudniami przez Wrocław czyli korki takie że lewa noga odpada od sprzęgła wyszło mi.... po 100km średnia 13,9 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trasa 1100 km na baku,prędkości różNe, średnia prędkość wg navi 85km a największa 160.
Przy 1060 rezerwa się zapaliła a przy 1100 juz czułem ze jadę na oparach i trzeba tankowac (na FIS jeszcze 70 km niby)
3 osoby i dziecko na pokładzie plus cały bagażnik avant załadowany.

Panowie dobrze wygooglowałem że w a4 b6 avant bak ma 70L ?

Edytowane przez boguc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pali jak smok zatankowane pod korek ile wlazło nie wiem lałem do pierwszego odbicia pistoletu zrobiłem raptem 80km i ubuło w zbiorniku 1/4 baku czy to możliwę silnik 1.9 tdi 130ps no chyba że komp sie pogubił lub pokazuję błędne dane muszę to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na większe koło z 205/55r16 na 235/45r17 i spalanie wzrosło o ok 0,3 l/100km. Sprawdzę jeszcze na kilku tankowaniach

1.9tdi AVF 130 seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na większe koło z 205/55r16 na 235/45r17 i spalanie wzrosło o ok 0,3 l/100km. Sprawdzę jeszcze na kilku tankowaniach

1.9tdi AVF 130 seria

Luzik jakiejś dużej różnicy nie będzie w spalaniu :wink:

Edytowane przez franciszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że np jadę 20km i pokazuje mi spalanie 6,5l a jak przycisne dosłownie 1km to mi od razu poakzuje 8 ? Wgl nie wiem o co chodzi czy to spalanie jest normalne ?

kumplowi golf IV 1.9PD 110km na tej samej trasie (30km ciedziennie) pali max 6-6,5l a mi wychodzi około 8 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne rozbieżności jak patrzę po Waszych wynikach.

U mnie na serii AWX, koło 17stka do 90km/h ustanowiłem rekord bo 5.1l/100km.

W trasie średnio do 110km/h było ok 6l/100km, na autostradzie do 140km/h wskakiwało na 6.5l/100km

Po programie na 170KM spalanie wzrosło.

Teraz na autostradzie przy 140-150km/h spalanie pokazuje 7l/100km, przy prędkości do 110km/h spada nieznacznie na 6.6l.

W mieście nie sprawdzam bo jeżdżę bardzo mało, głównie trasa.

A niby po programie, spalanie większości osób spada :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się pod temat. Spalanie mojego vw b5 fl afv 130 po chipie 178km trasa Żywiec - Sopot 2 osoby bagażnik 4,9 litra na baku zrobiłem 1280km i jeszcze było na przejechanie 100km. Teraz mam audi 1.9 tdi quattro narazie seria i na miejscu wychodzi mi teraz zimą 8,5 litra trasy jako takiej nie robiłem jeszcze.

A napisze że tatko ma w sedanie 1,9 tdi awx skrzynia 5 biegowa i pisze bo sam nim jechałem trasa Żywiec -Brzeg. Z Żywca do katowic 4 osoby na pokładzie srednie spalanie 4,6 litra po wjechaniu na autostrade i bez ściemy predkość 160 praktycznie cały czas tylko kilka razy zejście do 110 a momętami 180 średnie spalanie pod blokiem u brata 5,6 litra na stówę.

Generalnie jak zatankuje do pełna to na miejscu robi 1300km do rezerwy. Pełny bak i trasa 1570km

Edytowane przez wojtas83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...