Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B6


Shhaddoww

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie po co zmieniacie opony na wiejszy prodil niz producent zaleca w tym aucie, wizualnie wyglda dalej jak balon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , w bagażniku. Oczywiste, że chodzi o wysokość opony.

Więc dalej będę pytał... jaki to rozmiar bo "wysokość" nic nie mówi. To jest profil opony w procentach z szerokości.

---------- Post dopisany at 06:06 ---------- Poprzedni post napisany at 06:03 ----------

Zastanawiam sie po co zmieniacie opony na wiejszy prodil niz producent zaleca w tym aucie, wizualnie wyglda dalej jak balon

Ja sie zastanawiam po co zakładać "kapcie" 18 albo 19 do B6 1.9 TDI? Do wyścigów DTM??? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie po co zmieniacie opony na wiejszy prodil niz producent zaleca w tym aucie, wizualnie wyglda dalej jak balon

Popieram. Moim zdaniem 215/50/17 wygląda jak balon, a na feldze z moimi parametrami na 100% będzie balonem.

Zastanawiam sie po co zmieniacie opony na wiejszy prodil niz producent zaleca w tym aucie, wizualnie wyglda dalej jak balon

Ja sie zastanawiam po co zakładać "kapcie" 18 albo 19 do B6 1.9 TDI? Do wyścigów DTM??? :-)

Tylko, że teraz mowa jest o 17, a nie o 18 i 19...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmer jak dla ciebie profil malo mowi to w sumie nie mamy o czym pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmer jak dla ciebie profil malo mowi to w sumie nie mamy o czym pisac

"wysokość 50"? Skąd mam wiedzieć z jakiej szerokości opony? 195/50 a 245/50 to chyba jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmer jak dla ciebie profil malo mowi to w sumie nie mamy o czym pisac

"wysokość 50"? Skąd mam wiedzieć z jakiej szerokości opony? 195/50 a 245/50 to chyba jest różnica

ale jest jeden szczegół istotny, opona trafia do A4 a po profilu rozpoznajesz mniej wiecej średnice koła:facepalm:

35 - 19

40 - 18

45 - 17

55 - 16

65 - 15

to są zalecane profile, póxniej masz ich zamienniki mniej stosowane:whistling: tak wiec jak ktos pisze profil 50 to łatwo sie domysleć o jaki rozmiar koła chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko rozumiem... taka forumowa plotka... czyli profil 50 może hyc na feldze 16 i 17 co dalej nie zmienia faktu ze nic to nie mówi póki nie będzie podana szerokość opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego ci ta szerokosc? Masz podana szerokosc felgi i do niej dobierasz szerokosc opony, a co do profilu 50 bedzie tak wygladal jak kolo 16 z standardowa opona tyle cy wyzsze na srednicy bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego ci ta szerokosc? Masz podana szerokosc felgi i do niej dobierasz szerokosc opony, a co do profilu 50 bedzie tak wygladal jak kolo 16 z standardowa opona tyle cy wyzsze na srednicy bedzie

Widzę że nie masz pojęcia o czym piszesz. Wysokość opony to jest szerokość opony pomnożona przez profil. A profil masz właśnie podany w oznaczeniu opony i jest wyrażony w %. Na konkretny rozmiar felgi można różne profile opony założyć i trzeba właśnie znać szerokość opony żeby znać wysokość opony. Tyle w temacie bicua piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz grzecznie zajrzyj na wlepe na drzwiach jaka felga do opony a pozniej wez linijke/miarke i zmierz wysokosc opony zaskoczysz sie troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, kłócicie się o kilkanaście milimetrów.

Każdy zakłada co chce.

Ja zrezygnowałem z 235/45 na rzecz 215/50 tylko ze względu na lepszy komfort jazdy.

Dla jednego jest balon dla drugiego w sam raz.

Nie każdy lansuje się nocą po wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać.

Każdy ma swoje priorytety.

Dla jednego wygląd a dla drugiego komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki. Jeden chce mieć 20", drugi 15".

elmer80, dla spokoju i zupełnie bez spinki, rozmiar tych opon 225/45/17 i 225/50/17. Osobiście uważam, że "balon" lepiej wygląda. Przy profilu 45 jednak pozostaje zbyt dużo przestrzeni pomiędzy oponą a nadkolem. Gdybym miał 18" na pewno z większą chęcią bym je założył, niestety nie mam.

Co do lansowania, to jak tu się lansować z 17" i mocą nie przekraczającą 150km :))) Z powiedzmy 350 kucami i 19", nie powiem, chętnie bym się polansował ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz już wiem jakie masz koła. Oczywiście bez spiny i bez oceniania ale czemu niższy profil z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam bardzo ważne pytanie. od jakiegoś czasu rozglądam się za felgami i chciałem zasięgnąć Waszych rad w tym temacie. Mianowicie znalazłem coś takiego na Allegro: FELGI DARE RS 18x8J 5x112/120 ET40 Złote śruby (4286423642) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. co o tym myślicie? chodi mi tylko o markę i wzór nie patrzcie na liczby. Z góry dzięki z odpowiedzi. Przemo1986

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładał ktoś 225/50/17 do B6 ?? nie będzie to obcierać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...