Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Korozja błotników w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dla wszystkich zainteresowanych, jak wygląda adaptacja listw ochronnych na błotnikach A4 w jasnym kolorze przesyłam zdjęcia. Listwy te kupiłem w ASO AUDI w Krakowie za cenę ok.43zł/szt., zamontowane są od 2 miesięcy i jestem b.zadowolony. Listwy te nieszczególnie rzucają się w oczy, poza tym większość nowych aut z grupy VW/AUDI ma właśnie takie listwy, stąd wygląda to naturalnie. Listwy pasują idealnie, polecam przed ich montażem wyłamanie plastikowych kołków (jest to konieczne przy starego typu błotnikach) oraz naklejenie na całej ich powierzchni dobrej taśmy montażowej (fabrycznie nałożona taśma może być niewystarczająca).

Z pozdrowieniami dla Simon-75.

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297117_cam00992.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297118_cam00991.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297121_cam00990.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297122_cam00989.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297123_cam00987.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2297124_cam00986.jpg.html

Pozdrawiam

Adam

Opublikowano

Dziękuję :hi: :hi:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Jak dokładnie wygladają te listwy niezamontowane, ma ktoś fotkę?

PS. Jak tak czytam o problemach z korozją w B8 to śmiech mnie ogarnia... gdzie ta jakość marki premium...?

Opublikowano

Jak dokładnie wygladają te listwy niezamontowane, ma ktoś fotkę?

PS. Jak tak czytam o problemach z korozją w B8 to śmiech mnie ogarnia... gdzie ta jakość marki premium...?

przewaga dzięki technice! :grin:

Opublikowano

Jak dokładnie wygladają te listwy niezamontowane, ma ktoś fotkę?

PS. Jak tak czytam o problemach z korozją w B8 to śmiech mnie ogarnia... gdzie ta jakość marki premium...?

przewaga dzięki technice! :grin:

Coś ta technika się sp...liła Niemcom :/

Opublikowano

d*py dali !!!!

już z 10 lat dają :decayed:

pytanie tylko czy w każdym rodzaju części celowo,czy niektóre im najzwyczajniej nie wyszły

Edytowane przez Rabbi

Opublikowano

Jak dokładnie wygladają te listwy niezamontowane, ma ktoś fotkę?

3aftbovo.jpg

k5qrfvmv.jpg

rgxejhxd.jpg

:hi:

Opublikowano

a tak to wygląda po założeniu

97e7c058.jpg

Opublikowano

jak tak czytam to widze ze na b5 sie nie nauczyli... zamiast podgiac blotnik od wewnarz tak zeby bylo jak najmniejsz prostopadlej powierzchni do kierunku latania odpryskow tak robią ranty na centymetr i potem sie dziwi czlowiek ze ocynk a rdzewieje

jakbym mial fabryczny nowy samochod odrazu bym zrolował ranty z przodu żeby została sama krawędź błotnika

nic to nie da w b6 gniją błotniki nawet przy łączeniu na dole z progiem,także...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

A ja jestem świeżo po malowaniu przednich błotników, wczoraj odebrałem auto. Mam tylko nadziej że korozja już za mną.

Opublikowano

Witam,

A ja jestem świeżo po malowaniu przednich błotników, wczoraj odebrałem auto. Mam tylko nadziej że korozja już za mną.

za Tobą będzie jeśli założysz listwy ochronne, choć i tak nie w 100%, błotniki gniją poprzez uszkodzenia lakieru od kamyków, które wyrzucane są spod kół, więc nowy lakier pomoże, ale dopóty, dopóki nie zostanie ponownie uszkodzony. Polecam zakup listew, tym bardziej, że koszt znikomy

Opublikowano

błotniki gniją poprzez uszkodzenia lakieru od kamyków, które wyrzucane są spod kół,

Błotniki gniją ponieważ pomiędzy błotnikiem a nadkolem (za szmacianym nadkolem) jest taka półka a pod błotnikiem w miejscu mocowania jest luka którą ma wypływać wszelaka woda, niestety to się zapycha błockiem i utrzymuje wilgoć, no i jak się łatwo domyśleć gnije od środka. Same kamyki to tylko 30% winy gnicia błotników.

Zabezpieczać srodki błotników i nadkoli, czyścić szczelinę i zakładać osłony plastikowe a na pewno przedłuży to żywotność błotników o kilka lat

Edytowane przez andynl

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

listwy - od tego trzeba zacząć

Opublikowano

błotniki gniją poprzez uszkodzenia lakieru od kamyków, które wyrzucane są spod kół,

Błotniki gniją ponieważ pomiędzy błotnikiem a nadkolem (za szmacianym nadkolem) jest taka półka a pod błotnikiem w miejscu mocowania jest luka którą ma wypływać wszelaka woda, niestety to się zapycha błockiem i utrzymuje wilgoć, no i jak się łatwo domyśleć gnije od środka. Same kamyki to tylko 30% winy gnicia błotników.

Zabezpieczać srodki błotników i nadkoli, czyścić szczelinę i zakładać osłony plastikowe a na pewno przedłuży to żywotność błotników o kilka lat

Przyczyna jest dokładnie taka jak pisze Andy. Same listewki to tylko ochrona rantu błotnika. Jestem właśnie w trakcie zabawy z zabezpieczeniem. Dzisiaj zrzuciłem nadkola, opryskałem alu-teufel spezial z pędzelkiem i wpłukałem cały syf karcherem. Jutro suszenie zabezpieczenie antykorozyjne i dopiero listwy. Dodam że na rancie od wewnątrz błotnika w górnej jego części też jest masę błota.

20150410_183155.jpg

20150410_183245.jpg

Tu widać jak bierze to spłaszczenie nad progiem do którego przykręcony jest błotnik, a nie tylko jego rant.

DSC07477.jpg

I to na finał :)

Edytowane przez krystian3769

Opublikowano

świetna robota

zrzucenie nadkoli to tylko parę śrubek, czy dłuższy temat?

Edytowane przez Kamyk

Opublikowano

Parę śrubek torx i spinek i nadkola zdjęte............

20150411_100624.jpg

Tak wyglądał rant prawego błotnika po oczyszczeniu. Tu widać robotę po odpryskach z kamyczków

20150411_113248.jpg

Rant zabezpieczony łącznie z całym błotnikiem od wewnętrznej strony.

20150411_115301.jpg

20150411_115249.jpg

20150411_162722.jpg
I odświeżenie tarczy z zaciskiem :)

Oczywiście ochrona lakieru też siedzi na silikonie do szyb.

Edytowane przez krystian3769

Opublikowano

d*py dali !!!!

już z 10 lat dają :decayed:

pytanie tylko czy w każdym rodzaju części celowo,czy niektóre im najzwyczajniej nie wyszły

Gdyby OOOO doskonale zabezpieczali auta i wyglądałyby one doskonale nawet po kilku latach to nowe auta nigdy tak dobrze by się nie sprzedawały

Co do błotników w B8 uważam, że zaliczyli lekką wpadkę jakościowo-technologiczną, ale co tu się dziwić jak błotniki nawet w nowych A8 korodują...

Opublikowano

Ciekawe czy te listwy do b6 by pasowały?

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Nie wiem czy ktoś z właścicieli poliftów się wypowiadał,ale u mnie te listwy były już założone fabrycznie.

Opublikowano

I dla tego przedliftowcy je przeszczepiają :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.