Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Naprawa zatartych wycieraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może lepiej nabyć nówkę komplecik w ASO ? Problemik znika, gwarancja na dwa lata ....

Ja za wszystko płaciłem coś z 600PLN z robotą.

Zrobić (dobrze) i zapomnieć.Uszczelek od kranu to ja nawet do Poldolota nie wymyśliłem.

"Ale Ty tu urządzisz" :mysli:

chciałem Cię uświadomić cwanaiczku, że te zrobione w sposób domowy są dużo lepsze nawet od nowych. jakbyś nie zauważył to ten mechanizm jest fabrycznie wadliwy bo się zaciera. trzeba to odpowiednio przerobić i wtedy jest git. ale jak się ma dwie lewe ręce to się frajersko 600 stów wydaje. :polew: pozdro :naughty:

Opublikowano

Może lepiej nabyć nówkę komplecik w ASO ? Problemik znika, gwarancja na dwa lata ....

Ja za wszystko płaciłem coś z 600PLN z robotą.

Zrobić (dobrze) i zapomnieć.Uszczelek od kranu to ja nawet do Poldolota nie wymyśliłem.

"Ale Ty tu urządzisz" :mysli:

chciałem Cię uświadomić cwanaiczku, że te zrobione w sposób domowy są dużo lepsze nawet od nowych. jakbyś nie zauważył to ten mechanizm jest fabrycznie wadliwy bo się zaciera. trzeba to odpowiednio przerobić i wtedy jest git. ale jak się ma dwie lewe ręce to się frajersko 600 stów wydaje. :polew: pozdro :naughty:

Wyraziłem swoją opinię.

Nie lubię grzebać się w nieskończoność i porawiać na okrętę.

Z tego co czytałem domowe naprawy tego mechanizmu dają marne rezultaty.

Moje zatarły się przy 190.000. Miałem kilka... naście aut i z doświadczenia wiem, że druciarstwo nie zdaje egzaminu.

Robiłem prowizorki z wycieraczkami w paru modelach i psu na budę się zdały.

Ja liczę tak: 600.00 - 22 proc.VAT =468.00. Odejmujemy 19 proc. dochodowego i zostaje z kieszeni wyjąć 379.00.

Dodam jeszcze, że w innych samochodach mechanizm padł szybciej, w jednym nawet ramię poleciało w "buraki" podczas deszczu w trasie...

Myślałem, że jak się ma bryczkę za parę dyszek, to parę złotych za oryginał z gwarancją to pikuś.

Przepraszam, jak kogoś uraziłem. :hi:

Opublikowano

Może lepiej nabyć nówkę komplecik w ASO ? Problemik znika, gwarancja na dwa lata ....

Ja za wszystko płaciłem coś z 600PLN z robotą.

Zrobić (dobrze) i zapomnieć.Uszczelek od kranu to ja nawet do Poldolota nie wymyśliłem.

"Ale Ty tu urządzisz" :mysli:

chciałem Cię uświadomić cwanaiczku, że te zrobione w sposób domowy są dużo lepsze nawet od nowych. jakbyś nie zauważył to ten mechanizm jest fabrycznie wadliwy bo się zaciera. trzeba to odpowiednio przerobić i wtedy jest git. ale jak się ma dwie lewe ręce to się frajersko 600 stów wydaje. :polew: pozdro :naughty:

Wyraziłem swoją opinię.

Nie lubię grzebać się w nieskończoność i porawiać na okrętę.

Z tego co czytałem domowe naprawy tego mechanizmu dają marne rezultaty.

Moje zatarły się przy 190.000. Miałem kilka... naście aut i z doświadczenia wiem, że druciarstwo nie zdaje egzaminu.

Robiłem prowizorki z wycieraczkami w paru modelach i psu na budę się zdały.

Ja liczę tak: 600.00 - 22 proc.VAT =468.00. Odejmujemy 19 proc. dochodowego i zostaje z kieszeni wyjąć 379.00.

Dodam jeszcze, że w innych samochodach mechanizm padł szybciej, w jednym nawet ramię poleciało w "buraki" podczas deszczu w trasie...

Myślałem, że jak się ma bryczkę za parę dyszek, to parę złotych za oryginał z gwarancją to pikuś.

Przepraszam, jak kogoś uraziłem. :hi:

nikt się nie obraził. to jest dział dla tych co lubią sobie samemu coś pogrzebać. nie chodzi tu o pieniądze. i nie jest to żadne druciarstwo tylko przeróbka niedoskonałej część. jak ktoś ma zdolności manualne to sobie to ogarnie. stać mnie i wielu chłopaków na tym forum żeby kupić całego TIR'a tych mechanizmów, ale po co??? :bicz: ale jak ktoś jest lewusem to niestety ale tego nie zrozumie.

koniec OT

Opublikowano

Jak dopadł mnie problem "zatartych wycieraczek" to oglądałem podobny mechanizm

i okazało się, że jest on o wiele krótszy niż ten w A4 po za tym zakończenie sWorznia (ten stożek z ząbkami) jest odrobinę

cieńszy.

mech_wycier_skoda.jpg

W a4 B6 (8e)

1 = 560 mm

2 (średnica w podstawie stożka z "ząbkami") = ok 14 mm

Najlepiej zapytaj sprzedawcy o te wymiaty jeśli się bądą zgadały to powinno pasować :)

_____________________________________________________________________________________

A takie moje przemyślenia to czy nowe mają jakiś środek smarujący czy tylko olej albo środek typu WD, a może te tulejki są typu samosmarującego jak w Fiat 126 tuleja rozrusznika,

Oryginalnie jest tam smar.

____________________

Pozdrawiam

Rafał

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wymiana wymianą ale najważniejsze są te oringi co autor tematu zapodaje w ostatniej fotce - jak one sa uszkodzone sparciała itp to w niedługim czasie będzie trzeba powtarzać operację.

Opublikowano

Wymiana wymianą ale najważniejsze są te oringi co autor tematu zapodaje w ostatniej fotce - jak one sa uszkodzone sparciała itp to w niedługim czasie będzie trzeba powtarzać operację.

No wlasnie, jaka srednice maja wyzej wymienione simeringi?

Pozdrawiam...

Opublikowano

Wymiana wymianą ale najważniejsze są te oringi co autor tematu zapodaje w ostatniej fotce - jak one sa uszkodzone sparciała itp to w niedługim czasie będzie trzeba powtarzać operację.

No wlasnie, jaka srednice maja wyzej wymienione simeringi?

Pozdrawiam...

oringi!!!!

simering to zupełnie co innego

Średnica D to jakieś 10-12mm a d=1,2-1,8 ale trzeba by mieć go wyjętego by pomierzyć dokładnie

Opublikowano

Cinek88 - pisz rzeczowo. Wystarczy odkręcić śruby od mechanizmu aby wypiąć kostkę. A nie wyjmiesz mechanizmu bez wypięcia kostki. Tam nie ma pół metra kabla.

Zastanów sie co piszesz...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ściągnąłem zaślepki, odkręciłem śruby, ciągnę za ramiona... a one nawet nie drgną:(

Potraktowałem to WD-40 i jeszcze czymś podobnym do WD-40 i nadal nic.

Jakieś pomysły?

Opublikowano

podgrzej obudowę trzpienia, u minie pomogło uważaj przy wybijaniu trzpienia ponieważ można łatwo uszkodzić obudowę

Opublikowano

To jeszcze nie ten etap - najpierw muszę zdemontować ramiona wycieraczek i z tym mam problem.

Chyba będę musiał zakupić ściągacz wycieraczek, ale to opóźni naprawę o kilka dni, a teraz codziennie pada deszcz.

Opublikowano

ja uzyłem sciągacza, kupiłem za 25 zŁ

Opublikowano

Mam pytanie do osób, które już wykonywały zabieg czyszczenia mechanizmu wycieraczek.

Na jak długo to wystarcza - poł roku, rok?

Zastanawiam się czy nie lepiej wymienić mechanizm na nowy? Z drugiej strony, nie ma gwarancji jak długo nowy mechanizm wytrzyma, skoro praktycznie we wszystkich autach występuje ta usterka.

JaroD

Opublikowano
  • Autor

moje juz maja prawie rok i jest ok

Opublikowano

a moje dziś w czasie gradu i mocnego opadu w wawie zaczęły wolniej działać i nagle stanęły ... działają teraz raz na jakiś czas :gwizdanie: czas to naprawić ;([br]Dopisany: 04 Czerwiec 2009, 18:08_________________________________________________ok w sobotę naprawiłem swoje;) nie obeszło się bez imadła i walczenia żeby rozruszać mechanizm ;) Jak by ktoś miał problem niech pisze PW:) naprawa prosta i nie trzeba było w moim przypadku kupować jakichkolwiek części wystarczyło trochę siły parę kluczy smar i papier ścierny;) Wycieraczki chodzą jak nowe;)

Opublikowano
  • Autor

a oringi???

Opublikowano

a oringi???

są te co były... oczyszczone i nasmarowane
Opublikowano

Pytałem o taką usługę w serwisie (oczyszczenie tego mechanizmu i przesmarowanie) i okazało się ze nie robią czegoś takiego bo wymiana jest tańsza. W takim razie zapytałem ile kosztuje nowy element z wymianą: 700zł, z czego element stanowi więcej niż połowę tej kwoty. Gdzie jest ta taniość?

Kto pożyczy mi ściągacz wycieraczek? Zwiedziłem wszystkie okoliczne sklepy motoryzacyjne i nie mają czegoś takiego...

Opublikowano

ja kupiłem w zwykłym sklepie metalowym dawny "GS" 25 zł

Opublikowano

Pytałem o taką usługę w serwisie (oczyszczenie tego mechanizmu i przesmarowanie) i okazało się ze nie robią czegoś takiego bo wymiana jest tańsza. W takim razie zapytałem ile kosztuje nowy element z wymianą: 700zł, z czego element stanowi więcej niż połowę tej kwoty. Gdzie jest ta taniość?

Kto pożyczy mi ściągacz wycieraczek? Zwiedziłem wszystkie okoliczne sklepy motoryzacyjne i nie mają czegoś takiego...

też pytałem w serwisie i powiedzieli między 700 a 800 nie robią napraw bo robocizna to 380pln czy coś takiego i wstawiają nowy z 2 letnią gwarancją.. na przasnyska coś koło 250 pln za naprawę i w piątek powiedzieli że mogą w środę zrobić... więc zrobiłem to sam i nic nie zapłaciłem ;) trochę zabawy ale da radę samemu. opis wyjęcia masz w tym temacie a do reszty dojdziesz sam:) w sensie jak rozebrać to :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.