Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa zatartych wycieraczek


piotrcar

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro pojawiły się ori mechanizmy, nowe za około 350 złotych (dokładnej ceny nie pamiętam). Oczywiście trzeba przełożyć silnik ale myślę, że to w miare rozsądne rozwiązanie gwarantujące spokój przynajmniej na kilka lat.

a ja mysle ze nawet 100zl nie warto no nowy mechanizmy wydac bo pracy, z rozlozeniem i zlozeniem wlacznie jest na okolo 1h na spokojnie...a po regeneracji wycieraczki smigaja jak nowe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrec sruby trzymajace ramion, poznieje napsikaj tam np. WD40 lub innego odrdzewiacza...nastepnie nakrec ta nakretke gdzies do polowy zwojow i delikatnie pukaj mlotkiem...pozniej popusc znowu kilka zwojow i ponownie puknij kilka razy mlotkiem (oczywiscie pukaj w te nakretke), ramie powinno puscic bez wiekszysz problemow :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym to ja wiedział ze wystarczy śrube nakręcić to bym nie musiał gwintować potem.... tak to jest jak sie nie jest mechanikiem i robi sie coś samemu po raz pierwszy, a z wyciąganiem pewnie jest lekko jak sie ramiona rozłoży pod maską, ja nie wiedziałem ze one są na kulce i tak łątwo schodzą i targałem w całości przez co miałem utrudnienia duże i torche mi to czasu zajęło zanim je wyciągnąłem, nie obyło sie bez pęnięcia szyby przedniej niestety ale juz jest wymieniona na nową. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie wyszło tak najgorzej bo.....

miałem ubezpiecznie Auto szyba, tak ze wymiana szyby 0 zł z mojej strony, i żadnych zwyżek w AC a ciesze sie bo szybe juz miałem od kamieni zrysowaną ,bo była od nowości. :wink4: [br]Dopisany: 25 Lipiec 2010, 23:45_________________________________________________no i satysfakcja ze sam naprawiłem wycieraczki - bezcenne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić tyle że w A4 B5 ?

myśle ze podobnie jak w B6 mechanizm działania jest przecieć taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obyło sie bez pęnięcia szyby przedniej niestety ale juz jest wymieniona na nową. :wallbash:

Witaj w klubie :kox:

U mnie pękla podczas mordowania sie z %%$#&%$ podszybiem ktore bylo chyba przyklejone :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podszybiem trzeba uważać przy wyciąganiu bo ciasno przechodzi pod otwartą maską i mozna łatwo porysować rant maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pasuje mechanizm od b5 np??? bo do b6 ciężko znaleźć i sporo chcą za niego :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pasuje mechanizm od b5 np??? bo do b6 ciężko znaleźć i sporo chcą za niego :confused4:

a napewno padł Ci silniczek, tez tak myślałem ale tylko sie zatarły ramiona bo nie miały smaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś ściągnąć wycieraczki małym ściągaczem do łożysk?

nakręciłem nakrętkę,pukałem stukałem coraz bardziej nerwowo

i dałem sobie spokój bo zle by się to skończyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też były zapieczone i robiłem sie nerwowy ale wd-40 dało rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też były zapieczone i robiłem sie nerwowy ale wd-40 dało rade

u mnie poprostu tragedia.

ściągacz już nie wytrzymywał ale poszło

czas operacyjny ok.3h.

straty-0.

jeden sworzeń był super zabezpieczony i nasmarowany

natomiast ten od kierowcy poprostu rdza z niego się posypała i wszelaki syf.

no i oczywiście pół godziny wybijania.

dla potomnych:

mechanizm najlepiej wyciągnąć gdy wycieraczki są w pozycji wyjściowej czyli 0.

przekręcić lekko do siebie i pociągnąć bo góra lekko wadzi.

mam nadzieję,że kolejne 6 lat albo dłużej będzie bezproblemowo.

wielkie :hi:dla udzielających się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągając mechanizm w połowie operacji nalezy obrócić troche ramiona zeby nie wadziły i wtedy wychodzi inaczej mi nie chciało sie zmieścić i ciągłem az pękła szybka ale juz pisałem wcześńiej o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden sworzeń był super zabezpieczony i nasmarowany

natomiast ten od kierowcy poprostu rdza z niego się posypała i wszelaki syf.

U mnie to samo.Rdza na rdzy to się nie dziwie że nie chciały już chodzić mi wycieraczki.Po rozkręceniu tego na części pierwsze, wyczyszczeniu z rdzy i nasmarowaniu chodzą jak nowe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś ściągnąć wycieraczki małym ściągaczem do łożysk?

nakręciłem nakrętkę,pukałem stukałem coraz bardziej nerwowo

i dałem sobie spokój bo zle by się to skończyło

ja próbowałem z dobrym skutkiem. NA allegro są specjalne ściągacze do wycieraczek nawet. Generalnie przy ściągaczu dobrze jest mieć ramiona zatrzymane w górnym położeniu, w zerowym czy dolnym jak kto woli ciężko złapać ściągaczem za ramię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś ściągnąć wycieraczki małym ściągaczem do łożysk?

nakręciłem nakrętkę,pukałem stukałem coraz bardziej nerwowo

i dałem sobie spokój bo zle by się to skończyło

ja próbowałem z dobrym skutkiem. NA allegro są specjalne ściągacze do wycieraczek nawet. Generalnie przy ściągaczu dobrze jest mieć ramiona zatrzymane w górnym położeniu, w zerowym czy dolnym jak kto woli ciężko złapać ściągaczem za ramię.

ja dałem radę małym ściągaczem do łożysk

dużym nie ma szans podejścia bo takim też próbowałem

ale nawet ściągaczem z trudem zeszły(już naprawdę ciężko było kręcić)

więc młotek nie zdałby u mnie egzaminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jak wydrzeć ten cały mechanizm bez wydzierania komputera?

Dziś się zabrałem za tą robotę samemu ale utknąłem po odkręceniu mechanizmu wycieraczek i odkręceniu osłony komputera.

Pomimo zdjętej osłony cały mechanizm nie dał się wydrzeć.

Chciałem odkręcić cały komputer, ale nie wiedziałem za które wtyczki się zabrać żeby go porozpinać i czy oby na pewno nic się nie porypie jak to porozłączam :). Czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taak miałem taki problem, po zdjęciu górnej pokrywy komputera jakoś udało mi się wyszarpać, próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...