Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 godziny temu, axel52 napisał:

- jakie tarcze i klocki mam założyć, aby  felgi były czyste choć tydz.:cheesy:

Najlepiej to nie jeździć autem bądź jeździć i nie hamować, innego rozwiązania na Twój problem nie ma. Jedne zestawy pylą mniej, inne więcej, bezpyłowych hamulców nie ma niestety. :wink:

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano
8 godzin temu, pelonek1 napisał:

Najlepiej to nie jeździć autem bądź jeździć i nie hamować, innego rozwiązania na Twój problem nie ma. Jedne zestawy pylą mniej, inne więcej, bezpyłowych hamulców nie ma niestety. :wink:

A wożenie autka na lawecie? Klocki nie pyla, felgi czyste i nawet przebieg nie rośnie:D

Opublikowano
21 godzin temu, pelonek1 napisał:

Najlepiej to nie jeździć autem bądź jeździć i nie hamować, innego rozwiązania na Twój problem nie ma. Jedne zestawy pylą mniej, inne więcej, bezpyłowych hamulców nie ma niestety. :wink:

No to może jakiś konkret które zestawy pylą mniej?

Opublikowano
34 minuty temu, axel52 napisał:

No to może jakiś konkret które zestawy pylą mniej?

A co masz teraz na osi ? nominały ?.

Tarcze coś dobrego i twarde klocki ale może to popiskiwać.

Klocki ceramiczne mniej pylą a tarcze ceramiczne nie wiem czy są do tego audi i cena może być wysoka.

 

Opublikowano

Witam. Jestem przed wymianą tarcz i klocków (przód) w A4 B8 170 CAHA. Tarcze seria 314 mm. Macie jakieś ciekawe zestawy na sprzedaż ? Pozdrawiam.

Edytowane przez lukaksek

Opublikowano
8 godzin temu, KINIAM napisał:

A co masz teraz na osi ? nominały ?.

 

Mam jakieś zwykłe tarcze o fabrycznych wymiarach.

Ceramika to raczej na pewno tania nie będzie więc odpada.

Opublikowano
W dniu 21.02.2021 o 12:38, axel52 napisał:

Witam, ja z kolei zadam pytanie takie:

- jakie tarcze i klocki mam założyć, aby  felgi były czyste choć tydz.:cheesy:

Na tą chwilę po umyciu na drugi dzień zaczyna się zbierać syf.

Już pominę konieczność wymiany zacisków, ale to temat inny.

Choć tydzień to wystarczą Jurid White. Jak chcesz kupić pisz pw dopasujemy:wink:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

@Dev co założyć dostępnego teraz do A4 B8FL system TRW? Tarcze które mam teraz to:

- 8K0615601B

- 8R0615301

Jakie wziąć tarcze i jakie klocki? Co polecasz?

 

Dzięki,

Rafał

Opublikowano
36 minut temu, ravjaqbiec napisał:

@Dev co założyć dostępnego teraz do A4 B8FL system TRW? Tarcze które mam teraz to:

- 8K0615601B

- 8R0615301

Jakie wziąć tarcze i jakie klocki? Co polecasz?

 

Dzięki,

Rafał

Tarcza gładka Zimmermann i klocki Ferodo Premier. :hi:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

czeka mnie wymiana hamulców z przodu wybór padł na polecany tutaj zestaw tarcze Zimmermann gładkie 320 mm + klocki FERODO FDS4044. 

Moje auto jest z 2009 roku i tutaj pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy tarczami 100.3331.20 a 100.3330.20

Z tego co sprawdzałem w Etce tarcze OE w tym rozmiarze też mają dwa numery 8K0615301A i 8R0615301F

 

 

Opublikowano
4 godziny temu, krafal84 napisał:

Witam

czeka mnie wymiana hamulców z przodu wybór padł na polecany tutaj zestaw tarcze Zimmermann gładkie 320 mm + klocki FERODO FDS4044. 

Moje auto jest z 2009 roku i tutaj pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy tarczami 100.3331.20 a 100.3330.20

Z tego co sprawdzałem w Etce tarcze OE w tym rozmiarze też mają dwa numery 8K0615301A i 8R0615301F

 

 

Możesz dać 100.3355.20.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Tarcze Zimmermann Sport z klockami EBC Yellow - daje to radę ? Rożne opinie nt tych klocków, że niszczą tarcze, inne, że nie. Jak to z opiniami :(

Zastanawiam się nad alternatywą dla Ferodo Premier. Różnica w cenie ok 200zł. 

DS nie występują do tego zacisku.

Opublikowano
2 godziny temu, adamtower napisał:

Tarcze Zimmermann Sport z klockami EBC Yellow - daje to radę ? Rożne opinie nt tych klocków, że niszczą tarcze, inne, że nie. Jak to z opiniami :(

Zastanawiam się nad alternatywą dla Ferodo Premier. Różnica w cenie ok 200zł. 

DS nie występują do tego zacisku.

Da radę. A do jakiego zacisku?

Opublikowano
2 godziny temu, adamtower napisał:

Tarcze Zimmermann Sport z klockami EBC Yellow - daje to radę ? Rożne opinie nt tych klocków, że niszczą tarcze, inne, że nie. Jak to z opiniami :(

Zastanawiam się nad alternatywą dla Ferodo Premier. Różnica w cenie ok 200zł. 

DS nie występują do tego zacisku.

do jakiego zacisku szukasz klocków ?

Opublikowano

Brembo 345 

Opublikowano
10 minut temu, adamtower napisał:

Brembo 345 

ALLEGRO.PL

 

beda hamowac jak DSy

Opublikowano
31 minut temu, adamtower napisał:

Brembo 345 

Są DS`y do tego zacisku przecież:whistling:

Opublikowano

Dev ,  Serio ? Mam takie razem z zaciskami w stanie 80% - są tak dobre ? chciałem je wywalić ;) A jak w stosunku do EBC Yellow - podobnie ? 

Edytowane przez adamtower

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

@Dev

Cześć.

Ostatnio mam problem ze swoim zestawem od Boscha, które zaczynaja głośno pracować mimo braku bicia na kierownicy. Szukam zestawu do Audi A4 B8 2.0 TDI napęd przód

 

mam obecnie tarcze 314 mm i myślałem o wymianie tym razem na zimmermann sport + klocki brembo albo ate power discs.

 

 

możesz mi coś doradzić ?

 

 

z góry dzięki 

 

Kuba

Opublikowano
7 godzin temu, kubala10 napisał:

@Dev

Cześć.

Ostatnio mam problem ze swoim zestawem od Boscha, które zaczynaja głośno pracować mimo braku bicia na kierownicy. Szukam zestawu do Audi A4 B8 2.0 TDI napęd przód

 

mam obecnie tarcze 314 mm i myślałem o wymianie tym razem na zimmermann sport + klocki brembo albo ate power discs.

 

 

możesz mi coś doradzić ?

 

 

z góry dzięki 

 

Kuba

Wywal wszystko i wrzuc 320mm

Tarcze OZ i klocki Ferodo 

Mam wszystko dostępne 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.