Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie CB - 520xl czy coś innego ?


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja póki co nie mam przymocowanego na stałe, ale umieściłem je na tulenu, dzielącym miejsca dla pasażerów z tyłu(to podwyższenie, za popielniczką tylną i wejściem VAG), tak, że kabel od anteny wchodzący w radio jest przyciśnięty przez tylną kanapę. Grucha, leży pomiędzy fotelami przednimi, w półeczce za "ręcznym".. Wygodny dostęp do potencjometrów, głośnik blisko kierowcy, grucha się nigdzie nie wala.. Radio dobrze się trzyma.

Jak zamontuje podłokietnik to radio wcisnę pod niego.. (taki mam plan póki co).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze caly czas w bagazniku, bo nie ma gdzie zamocowac,

kolejna kwestia .. gdzie macie zamontowane radyjka CB w B5 ...

mają w tych półeczkach pod kierownicą, ja osobiście mam między tunelem środkowym a fotelem pasażera i całe radyjko jest pod ręką, często je wyjmuję więc nie montowałem na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, ja mam antenke Sirio (nie pamietam jaki model) dlugosc 1m, podstawka mniejsza (ok. 10cm srednicy) i antena trzyma sie bardzo dobrze nawet przy 220km/h. Nie mam zadnych problemow.

Przy troche dluzszej jezdzie z predkosciami 170-200 (powiedzmy 30km) tez nie lata mi po dachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten willson (magnes też ok 10cm średnicy) co mam to podobnie jak Flyer pisze trzyma się :good: sprawdzone do 200km/h przy dłuższej(wręcz bardzo długiej 5h-autostrada) jeździe też się trzyma ok. dodam jeszcze że mam naklejoną taką specjalną folię na dachu ale to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam naklejoną taką specjalną folię na dachu ale to nie przeszkadza.

a nie lepiej nakleic na antene ???? Krzyniek , nie wygląda auto dziwnie z tą folią ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam w B6 chowanie CB miedzy podkloietnik a np oparcie fotela (na pionowo).

Mi tak poradzil lukasz i mam caly zrysowany podklokietnik z boku :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej nakleic na antene ???? Krzyniek , nie wygląda auto dziwnie z tą folią ???

no wlasnie smiac mi sie chce jak widze ludzi co maja anteny pozawijane w jakies raklamowki itp.

przeciez to kompletnie mija sie z celem.

folia na lakierze powoduje ze stawiajac magnes ktory lubi "lapac" jakies opilki, kamienie itp nie wbijac tego w lakier tylko w folie, do tego sciagajac antene zawsze lekko ja przesuwany bo ciezko tak oderwac w prostej linii , i jak antena lekko sie zsuwa to nie rysuje dachu tylko folie.

a jak masz cos naklejone/obwiazane/przyczepione do anteny to lepiej juz nie miec nic bo to nic nie da. opilki sie przymagnesuja do anteny przez taka folie wiec stawiasz ten syf na lakier, jak antena sie przesuwa to razem z folia czyli tez rysuje lakier.

tylko folia naklejona na lakier spowoduje ze po jej zdjeciu nie ma sladu (ja mialem naprawde ostro poorana folie a po zdejeciu i zmyciu kleju nie ma sladu). a przezroczysty kwadracik albo koleczko jest prawie nie widoczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos mam rok czasu antene , bardzo czesto ja zdejmuje , i nic nie widac. przed kazdym założeniem przetre magnes i gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej nakleic na antene ???? Krzyniek , nie wygląda auto dziwnie z tą folią ???

no wlasnie smiac mi sie chce jak widze ludzi co maja anteny pozawijane w jakies raklamowki itp.

przeciez to kompletnie mija sie z celem.

folia na lakierze powoduje ze stawiajac magnes ktory lubi "lapac" jakies opilki, kamienie itp nie wbijac tego w lakier tylko w folie, do tego sciagajac antene zawsze lekko ja przesuwany bo ciezko tak oderwac w prostej linii , i jak antena lekko sie zsuwa to nie rysuje dachu tylko folie.

a jak masz cos naklejone/obwiazane/przyczepione do anteny to lepiej juz nie miec nic bo to nic nie da. opilki sie przymagnesuja do anteny przez taka folie wiec stawiasz ten syf na lakier, jak antena sie przesuwa to razem z folia czyli tez rysuje lakier.

tylko folia naklejona na lakier spowoduje ze po jej zdjeciu nie ma sladu (ja mialem naprawde ostro poorana folie a po zdejeciu i zmyciu kleju nie ma sladu). a przezroczysty kwadracik albo koleczko jest prawie nie widoczne...

dokładnie tak :good:

moskal a dlaczego ma wyglądać dziwnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki zestawik

http://allegro.pl/item424273188_cb_radio_uniden_pro_520_xl_f_ra_vat_wtyk_gratis.html Uniden XL 520

http://allegro.pl/item412433520_antena_magnesowa_sirio_turbo_800_warszawa_sklep_cb.html antena scirio

Naklejony kawalek folii na dach celem zabezpieczenia lakieru i generalnie jestem BARDZO zadowolony z tego zestawu

dzwiek czysty , na trasie zbiera daleko, jedyny minus to to ze sobie nie radzi w miescie az tak dobrze jak bym tego chcial ale ja nie uzywam radia w miescie

Dla kolegów pytajacych o montaz:

Przerobilem oryginalny chwyt tak iz mozna radio w niego wsowac i wystarczy dokrecic palcami 2 sróby i sie trzyma

tenze oryginalny uchwyt dokrecilem do podlokietnika od dolu (wywiercenie 2 dziur). A kabel od anteny poprowadzilem po tunelu i pod fotelami do bagarznika

wsio fajnie wyglada i nie rzuca sie bardzo w oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Unidena mam go juz jakis czas i jest oki, na podzespołach presidenta,

a czasmi president nie jest na podzespolach unidena ??

Z tego co ja się orientuję to tak:

radia produkowane są przez tą samą firmę - uniden to marka znana w USA a president jest marka na resztę świata.

Zewnętrznie radia się nie różnią ale różnice mogą być w podzespołach, z których są zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten willson (magnes też ok 10cm średnicy) co mam to podobnie jak Flyer pisze trzyma się :good: sprawdzone do 200km/h przy dłuższej(wręcz bardzo długiej 5h-autostrada) jeździe też się trzyma ok. dodam jeszcze że mam naklejoną taką specjalną folię na dachu ale to nie przeszkadza.

antenka jest super,uzywam juz ze 2-3 lata bezproblemowo,dobrze sie trzyma bo magnes jest pelnyna calej swojej srednicy.a radyjko mam w polce pod kiera,pasuje idealnie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny uchwyt dokrecilem do podlokietnika od dolu (wywiercenie 2 dziur). A kabel od anteny poprowadzilem po tunelu i pod fotelami do bagarznika

wsio fajnie wyglada i nie rzuca sie bardzo w oczy :)

Mam identycznie zainstalowanego U520. Dodam, że na miasto antena president Florida (30 cm helikal) - nie ma problemu z parkingami w galeriach handlowych itp.

Na trasę - Sirio ML-145 - rewelacja!!! Wybrałem sirio bo nie jest sztywna przy podstawie - jest na takiej grubej sprężynie.

No i w końcu pozbyłem się szumofonu o nazwie tti-770. Po wrzuceniu U520 - cisza na pokładzie.

Rok temu (jak szukałem radia) też miałem dylemat - z homologacją czy bez. Niestety kupiłem z homologają tti, później zadrościłem podiadaczom U520 super ciszy w aucie.....

No i w Wawie mogę polecić sprzedawcę który mimi handluje - od niego kupiłem ja oraz mój sąsiad - obaj jesteśmy zadowoleni.

Na dachu naklejona przeźroczysta folia, żeby dachu nie rysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...