Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd do 1.9 TDI PD AWX


lucabianco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem, konkretniej chciałbym kupić cały zestaw rozrządu tj wszystkie rolki, paski włącznie z paskami alternatora, klimy itp itd, ale nie jestem w stanie stwierdzić który rodzaj rozrządu mam, szukam na google różnych rodzajów ale brak szczegółowej informacji mnie dobija. Da się jakoś jednoznacznie po VIN stwierdzić rodzaj? Konkretnie chodzi mi o to czy jest u mnie hydrauliczny napinacz czy go nie ma. Data produkcji auta 18.10.2002, modelowo 2003. VIN: WAUZZZ8E53A210039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % masz wersję bez napinacza hydraulicznego, zmiana była do roku 2001 Październik/Listopad od 2001 w górę było już bez hydrauliki. To bardzo popularny rozrząd, sprzedaje tego bardzo dużo i znam już go na pamięć numerację co jak i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO zestaw naprawczy 570 zł + pompa wody 199 zł ( przy zwrocie starej). Cena według mnie konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem ostatnio wszystko u kolegi H4mm3r , ori z ASO Skody, te same numery części, rozrząd komplet 330zł, pompa wody 160zł, pasek klinowy 80zł, napinacz paska klinowego 185zł, rolka prowadząca paska klinowego 85zł, dodatkowo kupiłem w ASO Audi rolkę i sprzęgiełko alternatora 335zł, termostat 100zł, uszczelniacz wałka rozrządu i wału korbowego po 105zł bo tak zaleca Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by piękne gdybyś jeszcze w ASO to zamontował :) A tak zakupiłeś części drożej niż mogłeś je zakupić w normalnej hurtowni i takie same jak w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to super, zeszło mi napięcie w takim wypadku bo bałem się już że kompletnie z kasy się opróżnię jak mam ten hydrauliczny napinacz. W takim wypadku nie ma tragedii, zostaje niebawem kupić rozrząd i zmienić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić rozrząd w aso skoda ale w skodzie nie mogą znaleść takich częci do audi bo w bazie nie mają silnika awx jedynie jak podam numery oryg.częsci to wtedy skompletują. Proszę jeżeli ktoś mógłby mi podać numery tych częścitj.paskii,rolki,napinacze,pompa cieczy to będę wdzięczny.Audi A4(B6) 2001r vin: WWAUZZZ8EZ1A018012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą znaleźć, bo nie mają ETKI Audi ;)

Poza tym ten rocznik nie filtruje, więc trzeba ręcznie ustalać. Ten VIN, który podałeś jest błędny gdyż powinien zaczynać się od WAU. Gdzieś zgubiłeś jedną cyfrę.

Na podstawie danych jakie podałeś ( silnik AWX ) oto numery :

Zestaw rozrządu ( pasek, rolka, napinacz ) : 038198119A ( btw. mam taki oryginał nowy za 315,00 zł brutto, wystawiam FV :P )

Pompa wody ( numer ten obowiązuje jeżeli zwrócisz starą oryginalną pompe ) : 03L121011GX

No i to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdublowałem i nie zwróciłem uwagi literkę ''w''a reszta jest dobrze.Poszedłem do garażu żeby sprawdzić na spokojnie i ustalić te numery z opakowań oryg.części.I znalazłem tj.zestaw naprawczy rozrządu 038 198 119; rolka napinająca 045 109 243 C; rolka odwracająca 045 109 244 A; pasek rozrządu 038 109 119 P . Mała niewiadoma dot. pompy wody bo mam starą oryg.montowana jeszcze u gebelsa przy wym. rozrządu w 2004r. z numerem na kole zębatym 038 121 031F oraz z numerem na korpusie aluminiowym 038 121 019 B.Czy ta pompa jest taka sama co 038 121 011 CX lub 038 121 011 JX bo patrząc na forum to takie pompy są wymieniane jako oryginały z ASO.Ktoś może to sprawdzić?

Edytowane przez domin-dk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz zrobiłem błąd. Teraz po numerze VIN dobrze mi filtruje :

Rozrząd : 038198119

Pompa wody : 03L121011GX - czyli taka jak wcześniej napisałem. To jest najnowszy numer - poprzedni był 038121011JX.

Producent po prostu wprowadził nowy zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...