Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa paliwa 1.8t 163km


NoJA

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pompa znowu zaczęła wyć, a raczej wygrywać melodyjki w różnych tonacjach... i teraz nie wiem czy zacząć od wymiany filtra czy też podejść kompleksowo i wymienić filtr + wkład pompy.

Gdzie tak tanio kupujecie te filtry? Mi po max. zniżkach w IC wychodzi za MAN'a 95PLN.

Filtr o jakim oznaczeniu do Q kupujecie, bo są dwie wersje (zależnie od ilości wyjść/wejść) które dzieli różnica w cenie ~30PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 3 dni temu za mana do QUATTRO płaciłem 80pln wk 720/5(mann)

azure

wk 720/6 jest do ośki

przy tych numerach nie ma mozliwosci aby były zmienne wyjscia z filtra jest ich 4 i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tylko nie wiem wiem czy wymiana filtra jest lekarstwem na wszystko (spróbować owszem) , było już gdzieś,że możecie się zdziwić może być głośniej !!!także nie wyrzucać odrazu starego bo może się przydać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tylko nie wiem wiem czy wymiana filtra jest lekarstwem na wszystko (spróbować owszem) , było już gdzieś,że możecie się zdziwić może być głośniej !!!także nie wyrzucać odrazu starego bo może się przydać ;)

dokładnie kolego tak jak piszesz.

u mnie po wymianie filtra na nówkę sztukę manna pompa zaczęła mocno wyć.

zanim wyjechałem z warsztatu rozbebeszyłem stary filtr. po paru miesiącach coś mnie tknęło kupiłem stary filtr od kolegi z forum,założyłem i pompa chodzi 90% ciszej.

ciekawe czemu tak jest? :eusathink:

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie fitru również było słychać ale filtr nie pompę.

Po kilku dniach uciszyło się.Teraz cisza

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w sumie wymiana filtra może u mnie nie pomóc na wycie.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupilem filtr paliwa wk 720/6(mann) za 89 zl po znizkach. W poniedzialek wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razorsl

u Ciebie też pompa wyje czy profilaktycznie zmieniasz filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompa jeczala i wymiana filtra pomogla jest cicho i fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razorsl

u Ciebie też pompa wyje czy profilaktycznie zmieniasz filtr?

u mnie pompa czasami wyła a filtr wymieniłem bo jeżdżę ty samochodem od 1,5 roku i jeszcze go nie wymieniałem. UPDATE: właśnie wróciłem z wymiany filtra paliwa, okazało się ze w samochodzie z listopada 2002 r. jeszcze nigdy nie był wymieniany filtr paliwa. Miałem ori filtr ze znaczkiem audi. Jak trochę pojeżdżę to zobaczę czy wycie pompy paliwa ustało i dam znać :)

Edytowane przez razorsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, u mnie pewnie pompa dobita, ale zacznę od zmiany filtra... który pewnie od nowości też nie był zmieniany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sądzić, że pompa jest do wymiany. Sprawdź wpierw filtr bo widać, że nie każdy wymienia takie rzeczy okresowo tak jak się to powinno robić...

Edytowane przez razorsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sądzić, że pompa jest do wymiany. Sprawdź wpierw filtr bo widać, że nie każdy wymienia takie rzeczy okresowo tak jak się to powinno robić...

No właśnie, u mnie był jeszcze oryginał z 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompa czasami wyła a filtr wymieniłem bo jeżdżę ty samochodem od 1,5 roku i jeszcze go nie wymieniałem. UPDATE: właśnie wróciłem z wymiany filtra paliwa, okazało się ze w samochodzie z listopada 2002 r. jeszcze nigdy nie był wymieniany filtr paliwa. Miałem ori filtr ze znaczkiem audi. Jak trochę pojeżdżę to zobaczę czy wycie pompy paliwa ustało i dam znać :)

a jak pierwsze poranne odpalenia po wymianie filtra? zawyje coś czy cisza?

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pompa czasami wyła a filtr wymieniłem bo jeżdżę ty samochodem od 1,5 roku i jeszcze go nie wymieniałem. UPDATE: właśnie wróciłem z wymiany filtra paliwa, okazało się ze w samochodzie z listopada 2002 r. jeszcze nigdy nie był wymieniany filtr paliwa. Miałem ori filtr ze znaczkiem audi. Jak trochę pojeżdżę to zobaczę czy wycie pompy paliwa ustało i dam znać :)

a jak pierwsze poranne odpalenia po wymianie filtra? zawyje coś czy cisza?

pierwsze poranne odpalanie bedzie jutro, wiec dam znac ale juz sidze w roznicy bo dzisiaj po wymianie ani razu nie zawyla i samochod jakis taki zywszy sie zrobil albo mi sie tylko tak wydaje:) jutro dam znac jak ranne odpalanie.

Po wymianie filtra nie ma juz zadnego buczenia. Pompa dziala tak cicho, ze jej wcale nie slychac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy filtr wk 720/5 pasuje tez do mojego silnika AVJ czy tylko do BFB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdziłem u siebie - siedzi filtr z dwoma krućcami na wejściu i na wyjściu.

Wprawdzie już gdzieś pytałem - wg Sam naprawiam Audi przy wymianie filtra trzeba podstawić jakiś pojemnik na ściekającą benzynę. Czy to oznacza, że ścieknie tylko zawartość filtra czy jak jest zatankowane np. na full to będzie paliwo lało się z baku? Nie wiem jak to jest rozwiązane w Q i czy grawitacyjnie paliwko będzie uciekało. Jak tak przydałoby się zaopatrzyć w jakiś zacisk na przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wycieknie Ci tylko to co masz w filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...