Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

SAE 75W90

A jakaś marka oleju ? może Liqui moly ? motul ?

Ile litrów wchodzi ?

Czy ta skrzynia posiada filtr ? coś trafiło mi się w oczy podczas przeglądania neta.

Dzięki pozdrawiam

Dzięki za sugestie jacek70 się tylko wypowiedział reszta forum śpi....

Edytowane przez adi_sc

Opublikowano

castrol syntrans 75w90- jeden z niielicznych olejów spod szyldu castrol jaki można polecić

Opublikowano

Ravenol takim zalewali koledzy . Wchodzi około 2.5l.

Opublikowano

Zastanawiam się nad Motulem Gear 300 75W90

link do aukcji: http://allegro.pl/olej-do-skrzyn-biegow-motul-gear-300-75w90-1l-cert-i6009929651.html

Czyli jak kupie 2 litry będzie mało na pewno ?

Ewentualnie Castrol Syntrans Transaxle 75W90 - jest tańszy , pytanie czy warto dopłacać do Motula

link do aukcji: http://allegro.pl/castrol-syntrans-transaxle-75w90-1l-gratis-i5833566469.html

Edytowane przez adi_sc

Opublikowano

Niestety nie wiem, ewentualnie jest szybki sposób żeby to sprawdzić ?

Opublikowano

Sprawdziłem książkę serwisową i mój kod symbol skrzyni to GVD

Opublikowano

Ori G052532, więc najlepszą opcją jest zalać Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80 lub Castrol Syntrans V FE 75W-80.

http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-sintofluid-75w80.html- wpisz START15 przy kodzie promocyjnym jest małą zniżka ;)

Opublikowano

Ok dziękuję za pomoc! to Fuchs będzie lepszą opcją niż motul ?

Chciałbym żeby skrzynia chodziła jak najlepiej chodzi, również o lekkie zmienianie biegów.

Opublikowano

A do skrzyni quatrro manual 3.0 tdi b7 jaki olej jest przewidziany? Jaka specyfikacja?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie troszke sie zgubilem,

Co w koncu najlepiej zalac do GBA Castrol transaxle czy Febi 32590 a moze Castrol V FE 75W80?

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

pomyłka

Edytowane przez Marecki1

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witajcie, jak nazywa się ORG olej do skrzyni manualnej 6 biegowej ?

Opublikowano

a dokładnie chodzi o wlepkę w bagażniku ? jest tych kodów dużo wiec jakaś podpowiedz ? ;)

Opublikowano

a dokładnie chodzi o wlepkę w bagażniku ? jest tych kodów dużo wiec jakaś podpowiedz ? ;)

Zajrzyj na Google i wpisz "wlepka bagażnik Audi".

Otworzą Ci się zdjęcia tych kartek i najłatwiej znaleźć kod silnika, skrzyni biegów zwykle 3 literkowe kody.

Tutaj na forum też, gdzieś było.

Oj leniuszek wychodzi.

Opublikowano

Hej,

Podepnę się z dysputą teoretyczną - Znajomy mechanik ostro siedzi w 4x4 (offroad, nie onroad) i namawia mnie na coś takiego: Motul Gear Competition 75W140

https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/108/original/Gear%20Competition%2075W140_GB.pdf?1290086772

Jak to mawia: Lepsze jest wrogiem dobrego.

Sporo gadaliśmy o lepkości tego oleju (170mm na zimno i 25mm na gorąco) i wychodzi na to, że lepiej chroniłby mechanizmy skrzyni, ale zużyte synchronizatory by go znienawidziły bo ciężko im będzie ściąć taki film olejowy na zimno.

Czy dobrze myślimy?

Opublikowano

Wrzucałem na A6klubie, wrzucę i tu:

Wielu użytkowników żali się, że po zmianie oleju na zamiennik ciężko wchodzą biegi, są duże zależności od temperatury itp.

Dlaczego ?

Mi się wydaje, że po prostu źle dobierane są oleje do danej skrzyni biegów. Jak go poprawnie dobrać ? Po pierwsze przyda się wiedza jaki mamy kod skrzyni biegów u siebie. Można to zobaczyć na wlepce w książce serwisowej lub w bagażniku.

vw-wlepka-1-a-800.jpg

Kod skrzyni zawsze jest po prawej obok kodu silnika.

Mając dany kod skrzyni możemy skorzystać z katalogu ETKA i zobaczyć jaki typ oleju zaleca producent do naszej skrzyni biegów.

Podam na swoim przykładzie. Posiadam skrzynie o kodzie GBA i producent zaleca do niej olej o nr: G 052911 A2/A1 (A2/A1 to pojemność butelki 0,5 / 1 litr).

Wchodzimy sobie na stronę VW na temat charakterystyki danego oleju: http://www.vw-group.pl/cms/att/ekologia/charakterystyka/G++052911.pdf

Tu macie wszystkie karty charakterystyki produktów VW Group: http://www.vw-group.pl/grupa-vgp/ekologia/karty-charakterystyk/

Najważniejsze parametry, które nas interesują to:
• Lepkość kinematyczna : w 40 °C
• Lepkość kinematyczna : w 100 °C

• Gęstość : w 15/20 °C

Olej przekładniowy G 052911 posiada takie parametry:
• Gęstość: 0,866 g/cm3 w 20ºC
• Lepkość kinematyczna: 76,6 mm2/s w 40ºC
• Lepkość kinematyczna: 14,6 mm2/s w 100ºC

Po krótkich poszukiwaniach danych o olejach przekładniowych, jako zamiennik tego oleju można by zastosować:

Mobil Gearlube VS 200
•Lepkość kinematyczna w 40°C [mm2/s]: 74,6
•Lepkość kinematyczna w 100°C [mm2/s]: 14,5
•Gęstość w 15 °C: 0.865 g/cm3

Castrol TAF-X 75W90, inna nazwa Syntrans Transaxle
•Lepkość kinematyczna w 40°C [mm2/s]: 78
•Lepkość kinematyczna w 100°C [mm2/s]: 14,8
•Gęstość w 15 °C: 0.86 g/cm3

Texaco Geartex S4 75W90
•Lepkość kinematyczna w 40°C [mm2/s]: 75
•Lepkość kinematyczna w 100°C [mm2/s]: 14,1
•Gęstość w 15 °C: 0,853 g/cm3

W 2012r grupa VAG wprowadziła do skrzyń nowy typ oleju: G 0 52532 A2, o następujących parametrach:

Gęstość : 0,87 g/cm3 w 15 °C
Lepkość kinematyczna : 40 mm2/s w 40 °C
Lepkość kinematyczna : 8 mm2/s w 100 °C

Tu pasują takie zamienniki:

Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80:
•Gęstość w 15°C [g/ml] : 0,882
•Lepkość kinematyczna w 40°C [mm²/s] : 49,8
•Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s] : 9,4

Castrol Syntrans V FE 75W-80
•Gęstość : 0,86 g/cm3 w 15 °C
•Lepkość kinematyczna : 40 mm2/s w 40 °C
•Lepkość kinematyczna : 8.0 mm2/s w 100 °C

Czyli identyko co w ORI i pewnie to ten sam olej...

Zobaczcie sobie jaka jest rozbieżność parametrów olejów G 0 52532 i G 052911:

Gęstość ___________ : 0,87 g/cm3 w 15°C -------0,86 g/cm3 w 20°C
Lepkość kinematyczna : 40 mm2/s w 40°C -------- 76,6 mm2/s w 40ºC
Lepkość kinematyczna : 8,0 mm2/s w 100°C ----- 14,6 mm2/s w 100ºC

Ja osobiście zalałem po swapie na skrzynię JEM olej Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80 i jest OK, nic się ze skrzynią złego nie dzieje ;)

A tu macie link do mojej rozmowy z Panem z BCS skrzynie na temat moich rozważań: http://www.forum.skrzynie.com.pl/viewtopic.php?f=24&t=702

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.