Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kid skrzyni JAX

Opublikowano

skrzynia - G060162A2, 9 litrów

torsen - G055145A2, 0.5 litra

dyfer - G052145S2, 1.1 litra

Zawartość dodana 2 minutes later

http://allegro.pl/olej-zf-g060162a2-miska-filtr-sruby-audi-zestaw-i6062289664.html

Edytowane przez Dev

Opublikowano

"dyfer - G052145S2, 1.1 litra" - który olej będzie najlepiej pasował? Motul gear 300 75W90 LS?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Hej,

co prawda nie do TDI a do 3.0 V6 (ASN) ale potrzebuję porady ile i jaki olej wlać.

IMG_20170508_235557.jpg

Teoretycznie moja skrzynia to FJV, ale przeglądając katalog etki nie znalazłem tego kodu (ani ETS) w roczniku 2001. Źle szukam?

G052911A1  75W90, 2.7L ?

Edytowane przez rogigor

Opublikowano

Tak 2,75 litra, G052911A1 75W90

Bez tytułu.png

Do mostu (ETS) 1,5l G052145 A1 lub S2 

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano

ten A1 to 75W80, do dyfra 75W90

Edytowane przez Dev

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Do skrzyni FJP  dobry będzie REVANOL MTF2 75W80?

Opublikowano

Bez tytułu.png

G052911A1 - dobierz sobie coś z 1 strony ;)

Najbliższy parametrami do ORI jest Ravenol TSG SAE 75W90 

 

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano

A4 B6 18T BEX z quattro.

Skrzynia o oznaczeniu: GDZ

Dyfer o oznaczeniu: FUB

 

Ewentualnie odwrotnie, na wlepce oznaczenia: FUB / GDZ

Jakie oleje (i ewentualnie w jakiej ilości) powinny do tego tandemu być stosowane, linki z pierwszej strony nie działają, Etki niestety nie mam. Ktoś poratuje? Z góry dziękuję.

Edytowane przez azure

Opublikowano

do skrzyni gdz wchodzi 2,5l
do mostu fub wchodzi 1,5l

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Czy ktos pomoze mi dobrac olej do sk. automat kod. KTT

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

Potrzebuje pilnie informacji o mojej skrzyni.

Audi A4 B6 1.8t silnik BEX. Oznaczenia skrzyni niestety nie znam ponieważ w komorze koła zapasowego nie mogę sprawdzić.

Wiem, że to skrzynia seryjna do silników BEX 6 biegowa.

Ktoś wie ile do skrzyni wchodzi oleju? Nie chce kupić za mało ani za dużo.

Przy okazji jaki olej polecacie? Najlepiej oryginalny ASO? Ktoś wie jak on się w ogóle nazywa?

Proszę o pomoc.

Opublikowano

Miałem kupić do swojej skrzyni olej shell spirax s4 75w90, ale przez przypadek kupiłem s5 75w90. Czy mogę zalać ten olej? ; ) b55f4310b5d2d336004cbde61aa5bfce.jpg

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

 ten olej jest przeznaczony do osi(axle) czyli do dyferencjałów

nie jest przeznaczony do skrzyń biegów

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Dnia 6.07.2017 o 12:16, damcio12321 napisał:

Audi A4 B6 1.8t silnik BEX. Oznaczenia skrzyni niestety nie znam ponieważ w komorze koła zapasowego nie mogę sprawdzić.

W Avancie wlepka powinna być pod tylną kanapą. Jest również w książce serwisowej.

Dnia 6.07.2017 o 12:16, damcio12321 napisał:

Przy okazji jaki olej polecacie? Najlepiej oryginalny ASO? Ktoś wie jak on się w ogóle nazywa?

Nie wiem jak teraz ale w tych latach co była produkowana B6 oleje do zalewania skrzyni dostarczał FUCHS informacja potwierdzona w 100% zarówno przez ASO jak i zaprzyjaźnionego przedstawiciela Fuchsa.

Różnica w cenie 1l w audi ok 120zł 1l Fuchsa ok 42zł.

Nie wiem jak to jest w benzynie ale do mojej skrzyni potrzeba było 3 butelki i trochę zostało (troszkę mniej jak połowa butelki).

Postaraj się odczytać kod skrzyni i może uda się coś dobrać

Opublikowano

Może głupie pytanie jak sprawdzić olej w skrzyni ? Gdybym miał za mało lub nie miał to biegi by zgrzytały nie wchodziły ? Wolę mieć pewność jak przerzucać później skrzynie 

Opublikowano
18 minut temu, Patryk Kiełek napisał:

Może głupie pytanie jak sprawdzić olej w skrzyni ? Gdybym miał za mało lub nie miał to biegi by zgrzytały nie wchodziły ? Wolę mieć pewność jak przerzucać później skrzynie 

W skrzyni to z lewej (kierowcy) strony jest korek na klucz imbusowy po którego odkręceniu powinien pojawić się delikatny ślad oleju - oznacza to ze poziom jest prawidłowy.

AXWqR8v+ksuVAAAAAElFTkSuQmCC

Opublikowano

Dzięki wielkie nie będę musiał szukać 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Koledzy mam małysza w quattro z skrzynią manual  HCG. Przebieg ori 270tyś i olej pewnie nigdy nie zmieniany. Zmieniać? Nie zmieniać? Zalać chcę ori olej z aso. W jednym aucie po 230tyś.km zmieniłem jako pierwszy na ori olej i już na drugi dzień słychać było jakieś łożysko w skrzyni. Po jakimś czasie ucichło ale mam obawy czy w obecnym aucie skrzynie nie zrobię za dobrze zmieniając olej..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.