Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby dół


pawelk82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim AVJ, po zmianie ezektora i DV (ktore byly od nowosci dodam ze obydwa zawory byly padniete inaczej bym nie wymienial) auto nadal ma slaby dol i nie czuc poprawy.

Po konsulatacjach i logach wraz z forumowiczem ktory ma doswiadcznie doszlismy do wniosku ze pewnie jest nieszczelnosc na muszli od dmuchawy.

Mial ktos moze podobny problem? z jakimi kosztami trzeba sie liczyc wymieniajac muszle?lepiej nowa czy uzywke?

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłes logi? Masz czelny układ? DV sprawna? Jak nie to sprawdz to.

Jezeli wszytko jest szczelne oraz DV sprawne, nie masz bledow na vagu, a z logów bedzie wynikało, że turbo późno wstaje to można założyć, że katalizator jest nadal sprawny a winowajca jest turbina. Daj do regeneracji w sprawdzonym zakladzie i tyle. W zaleznosci od tego co z nia jest nie tak to koszty zaczynają sie od kilkuset a mogą skończyć na tysiąc kilkaset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy słaby dół? I co to jest muszla od dmuchawy?

Coś Ty się z choinki urwał?

Jak będziesz dawać do regeneracji to tylko do sprawdzonej firmy. Popytaj na forum o zakład w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pokaz te logi, no chyba ze ufasz temu doswiadczonemu forumowiczowi w 100% i sprecyzuj o co dokldnie masz na mysl piszac muszla od dmuchawy? Chodzi ci o strone goraca turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja diagnozowałem to auto - został uszczelniony dolot ciśnieniowo. Wymieniony dziurawy DV + pęknięty ezektor. Poprawa widoczna na logach , jednak z racji tego że muszla gorąca turbo jest pęknięta turbo wolno wstaje i mamy słaby dół - jedyne rozwiązanie problemu - wymiana muszli gorącej - Koszt wymiany samej muszli zupełnie nieopłacalny, od razu lepiej zregenerować całe turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JPRDLE i po CH zakladac temat? Czego autor tematu jeszcze szuka jak dostał jak krowa na rowie odpowiedź od Grześka i znając życie pewnie też wspomniał mu o możliwych opcjach naprawy/regeneracji a nawet zrobienie hybrydy w pewnym źródle? Może mamy mu współczuc tego, że mu się to zepsuło czy zrobić zrzutę na naprawe?

Potem są miliardy postów i ciężko cokolwiek znaleźć konkretnego.

Ludzie szanujmy sie wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyluzuj szorty, mam prawo pisac na tym forum tak samo jak ty wiec nie wyskakuj z takimi tekstami. Nie po CH zakladac temat tylko po to zeby poznac opinie innych uzytkownikow. A jak masz jakis problem z cisnieniem to pogadaj z lekarzem on cie pomoze.

Czytaj ze zrozumieniem.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche wampir ma racji. Jak Ci gregor powiedzial co masz do roboty to tak jest

Jak lekarz Ci postawi diagnozę to też później pytasz na forach czy się nie pomylil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

towarzystwo wspólnej adoracji?

chciałem dorzucić że nie ma ludzi nie omylnych i ,panu'' wapirowi przydałoby sie troszke pokory i zrozumienia i przede wszystkim kultury bo chyba chcemy sie tu wszyscy szanować? to drogi panie że jesteś tu dłużej nie upoważnia cie do traktowania innych z góry

Ja równiez znam gergora i nie podważam jego umiejetności i wiedzy, ale każdy ma prawo sie upewnic popytac po to jest to forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedłeś na to forum i powiedz mi ile czasu poswieciles na to żeby poszukasz problemu podobnego do Twojego?

Podejrzewam, że niewiele bo jakbyś to zrobił to zderzyłbyś się z całym bałaganem, który tutaj panuje i zrozumiałbyś dlaczego irytuje mnie taki brak szacunku dla pracy innych, którzy pisali posty, FAQ, instrukcje itp.

Ty masz teraz problem i masz gdzieś to wszystko. Chcesz żeby Ci dać odpowiedź, a potem sobie znikniesz bo po co Ci forum. Co z tego, że bałagan zostanie.

Ty masz PRAWO pisać coś chcesz i absolutnie żadnych obowiązków.

Pomijam już kwestię, że opisałeś ten problem tak lakonicznie, że nie było możliwości udzielić Ci konkretnej odpowiedzi. Chcesz konkretnej odpowiedzi? To opisz co się dzieje ze szczegółami skoro tak bardzo chcesz się konsultować z innymi osobami.

Chciałbym Cię bardzo serdecznie przeprosić. Pisz sobie dowoli co chcesz, kiedy chcesz i ile chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozwolenie udzielania sie na forum.

Tu chyba nie chodzi o pisanie esejów, tylko o konkretne opisanie problemu, jesli ktos mial podobny to od razu bedzie w stanie sensownie odpisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozwolenie udzielania sie na forum.

Tu chyba nie chodzi o pisanie esejów, tylko o konkretne opisanie problemu, jesli ktos mial podobny to od razu bedzie w stanie sensownie odpisac.

No właśnie o to chodzi o konkretne opisanie problemów, a nie pisanie że konsultowałeś sie już z innym forumowiczem, robiłeś logi ale ich nie masz, piszesz o jakiejś nieszczelności na muszli i musimy się domyslać o co ci może chodzić. Czyli wiesz co jest zepsute bo jesli zaglądaliście do turbiny i jest pęknięta to czego oczekujesz że powiemy jakim klejem skleić? Jak za drogo regenerowac dla Ciebie to szukaj używanych moze trafisz akurat na lepszą od swojej, i nie ma co się burzyc wampir ma racje, dobrze że mamy takie liberalne forum, na innym wątek natychmiast trafił by tam gdzie jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

towarzystwo wspólnej adoracji?

chciałem dorzucić że nie ma ludzi nie omylnych

Ja równiez znam gregora i nie podważam jego umiejetności i wiedzy, ale każdy ma prawo sie upewnic popytac po to jest to forum

audiss - nie myli się tylko ten, co nic nie robi :) natomiast w tym przypadku sprawa była na tyle prosta że w sumie nie ma nad czym tutaj wiecej się rozwodzić bo problem leży ewidentnie w turbo, wszelkie opcje zostały sprawdzone , nieszczelności usunięte ,a ponadto aby mieć 100% pewności zostały położone odpowiednie czujniki/zawory ze sprawnego 1.8T , celem upewnienia się że diagnoza jest słuszna.

Wszelkie możliwe rozwiązania problemu słabego dołu przedstawiłem Pawłowi , i proponowałem żeby tego nie ruszać na tym etapie bo się po prostu nie opłaca, można by zmieniać muszle/turbo przy ew dalszych modyfikacjach - ze względów ekonomicznych i większej opłacalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisalem ze wiem co jest zepsute i nie pytalem o przyczyne (chociaż do turbo nie zagladalismy) poprosilem jedynie o podzielenie sie doswiadczeniami w tego typu usterkach,

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli do turbo nie zaglądaliście to skad wiesz że pęknięte, może trzeba najpierw od tego zacząć, może kat przytkany albo klapka od wg poluzowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor10 ok dzieki za konkrety, i trzymamy sie tego co zdiagnozowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli do turbo nie zaglądaliście to skad wiesz że pęknięte, może trzeba najpierw od tego zacząć, może kat przytkany albo klapka od wg poluzowana?

Skąd wiem że pęknięcie ?

1.Ja jeszcze nie widziałem przytkanego kata w 1.8T. Opcja 1 wykluczona. to nie jest 50rpm opóźnienia tylko 400rpm.

2.Klapka od WG nie jest luźna, to już zostało sprawdzone dawno na diagnostyce. Do tego nie trzeba sciągać kata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam się do tematu. Ostatnio też mam słaby dół. Wrzucam logi o oceny i proszę o pomoc:

Grupy: 003,020,115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003,020 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 002,033 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 115,118 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...