Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 1.8T przegląg - ekspoloatacja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

W końcu jestem właścicielem A4 B7 1.8 T:banan:

Proszę o info na co zwrócić uwagę odnośnie silnika itp. jego eksploatacji

oczywiście wymienię olej, filtry ( rozrząd ok)

przebieg 206 tys

chcę dopieścić moją czarną perłę :wink:

Opublikowano

Zrobić logi i zobaczyć czy wszystko ok

Dobry olej i filtry

Opublikowano

No to zalej teraz dobrą oliwe zmień filtry,rozrząd jeśli nie był wymieniany,świece,cewki zapłonowe(podjedź do ASO i dowiedz się czy kwalifikujesz się na akcje serwisową) i dobrze by też było zrzucić miske olejową i wyczyścić smoka.Później można jeszcze jakiegoś wirusa wrzucić i cieszyć się jazdą:decayed::decayed: .A jeszcze co do samej jazdy to pamiętaj o studzeniu turbiny.

Opublikowano
  • Autor

olej zrobiony, nowe świece NGK, filtry paliwa (200zł:facepalm:) zostaje klima do czyszczenia

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

jakie masz spalanie w tej jednosce :) silnikowej ? :) na chwile obecną ? :D ( pytam z ciekawości, bo jestem na etapie kupna ) :)

Opublikowano

Ja mam w B6 Sedan tak:

trasa: 6,5 / 7 - bez klimy / z klimą - prędkości do 120km/h

miasto 10,5 / 11,5 - bez klimy / z klimą

pozdrawiam

Opublikowano
Ja mam w B6 Sedan tak:

trasa: 6,5 / 7 - bez klimy / z klimą - prędkości do 120km/h

miasto 10,5 / 11,5 - bez klimy / z klimą

pozdrawiam

Na pewno masz 1.8t? Czy może 1.9tdi? W spalanie z miasta jestem w stanie uwierzyć ale w trasie spalanie 6,5 to nawet nie ma takiej opcji...
Opublikowano

W niedzielę był mały wypad na objazd po mazurach, poniżej fotka zrobiona specjalnie dla "niewiernego sąsiada" po powrocie :)

34c41e4e10c9c92bmed.jpg

Jazda cały czas klima a na zew. 30st. W tym wypadku jazda totalnie przepisowa nie przekraczałem 100km/h, poza jednym manewrem co zmusił do 140km/h
Dystans skasowany rano przed wyjazdem praktycznie trasa postoje w kilku miastach mazurskich.
Średnie spalanie jak widać. Dodam tylko że wprowadzałem Vagiem korektę spalania do licznika +5% bo zaniżał spalanie względem rzeczywistego

Można wierzyć lub nie.....

Opublikowano

W takim razie pozazdrościć spalania i lekkiej nogi :)

Opublikowano

Sorki ale postoisz w większym mieście w korkach to i spalanie podskoczy.

Opublikowano

Ja tylko dodam, że takie zdjecie to mozna latwo spreparować. Wystarczy zresetować spalanie, jechac chwile delikatnie i zrobic pstryk ;)

Pewnie nie masz Quattro i jechales na 5/6 biegu 80km/h :)

Opublikowano

Wyświetlanie na fis niekoniecznie sie musi się pokrywać z prawdą

Dodam tylko że wracałem z wakacji ponad 1200km i średnie spalanie wyszło 8.1l/100km.

Oczywiście wiekszość autostrada i predkość 120-180km/h

Auto z quattro 180KM załadowane porządnie.

W praktyce wyszło około 10-11 litrów lpg, bo jazda na gazie

Opublikowano

Ja też wracając z Chorwacji na kompie miałem 9,2 a w rzeczywistości jest 11,5. Ale to była sama trasa a nie jazda mieszana.

Opublikowano
  • Autor

po dłuższej eksploatacji spalanie:

miasto: od ok 9.5 L w góre

trasa: 7.6 L bardzo ekonomiczna jazda

8.5 L normal

Opublikowano

7L/100km przy FWD na trasie jest spokojnie do zrobienia przy lekkiej nodze :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.