Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Grubosc lakieru

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiecie moze jaka powinna byc grubosc lakieru lub jakiej wartosci nie powinna przekraczac ? tylko ori

Opublikowano

Gdzieś już o tym pisaliśmy.

Musisz poszukać.

Opublikowano

Od 80 w wnekach itd. do 150-160 na elementach. Powyzej 200 element malowany, a duzo wiecej tzn 300 w górę to szpachla :wink:

Zależy to też od marki samochodu i czy np. był polerowany itp.

Opublikowano

A jak element byl malowany 2 razy? Ile wtedy wynosi grunosc lakieru?

Opublikowano
A jak element byl malowany 2 razy? Ile wtedy wynosi grunosc lakieru?

z mojego doświadczenia podwójny lakier to 200 w góre

Opublikowano
  • Autor

zalezy mi wlasnie na audi A4 b7 wiec jesli ktos mierzyl grubosc lakieru w swoim to prosze o dane

Od 80 w wnekach itd. do 150-160 na elementach. Powyzej 200 element malowany, a duzo wiecej tzn 300 w górę to szpachla :wink:

Zależy to też od marki samochodu i czy np. był polerowany itp.

Opublikowano

Jeżeli na samochodzie powloka lakieru ma grubosc do 160 tzn. że jest oryginalny lakier. W B6 tak mialem i w B8 mam podobnie.

Opublikowano

Dokladnie jak pisza koledzy powyżej 200 lakierowany poniżej 80 ori dobrze spolerowany

Opublikowano
Dokladnie jak pisza koledzy powyżej 200 lakierowany poniżej 80 ori dobrze spolerowany

Powyżej 200 to źle, to wiadomo, ale wartość 80 to też zło? Przesada z polerką?

Opublikowano

No tak to działa w obie strony. 80 mikronów to jeszcze nie jest tragedia ale jak masz sporo mniej to byle ryska przebija ci się do bazy

Opublikowano

Myślę,że to przesada z polerką,nic innego. 80 mikronów jeszcze nie jest tak źle,gorzej jeżeli wartość wskazywałaby powyżej 200,wtedy już można się lekko zaniepokoić,każda rysa to wręcz tragedia.

Opublikowano

120 - 150 ma ori

80 to połowa

dopowiedz sobie resztę

Opublikowano

średnio 120-180

czasami auta z fabryki wyjeżdżają z podwójnym lakierem tzn. są ponownie lakierowane

grubość lakieru nie zawsze prawdę Ci powie o aucie, np. auto walone przodem, wymienione błotniki, maska na nowe, przelakierowane, grubość lak. na elementach nie przekroczy wartości oryginalnej

Opublikowano

Są jescze specjalne szpachle z "opilkami metalu" masz kilo szpachli na blotniku a miernik pokazuje Ci 130 mikronów jak w ori. :facepalm:

Opublikowano

Ja zawsze sugerowałem sie takimi granicami pomiaru:

80-140 Ori (Jeśli chodzi o grupę VW, innych marek nie znam, ale myśle ze jest podobnie)

150-200/220 - druga warstwa lakieru

220+ - zaczyna sie kit..:facepalm:

Byc może jestem w błędzie, ale zawsze takimi wartościami sie sugerowałem i jakoś do tej pory źle na tym nie wyszedłem.

Dla przykładu ojciec ma passata, cały ORI. grubośc lakieru na całym aucie to 70-100 mikronów.

Nie polerowany, nie malowany drugi raz, nie kitowany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.