Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF/AWX] Max prędkość ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

U mnie przełamuje licznik przy 200 o jakieś 15-20 km/h więc podawanie prędkości z licznika mija się z celem

Wysłane z mojego IdeaTab A3000-H przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ostatnio jechałem do stolicy to nagrałem tel. 230 da radę ale to juz kat dla silnika.

https://www.youtube.com/watch?v=dXz44Q-Pjro

Widze ze brakowało kolejnego biegu :)

U mnie przełamuje licznik przy 200 o jakieś 15-20 km/h więc podawanie prędkości z licznika mija się z celem

Wysłane z mojego IdeaTab A3000-H przy użyciu Tapatalka

Wszystkie przekłamane jeden mnie drugi wiecej ale wszystkie pokazują wiecej niz jedziemy :)

Opublikowano

AWX po chipie na 175KM , kapcie 17 , -> licznikowo 235 km/h ...musze się z navi przejechać by określić ile było naprawde

Opublikowano

no w końcu chłopaki piszą realne prędkości ...... tak jak napisałem 225 według gps to maks no może 230 po chipie.....ale to z góreczki

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Swoją na kaporach 235/40/18 220 z groszem, wskazania z licznika. Silnik BKE

Opublikowano

ja 190 na prostej i mysle że jakbym miał ze 2 km prostej to do 200 by poszła ale ciężko było juz od 160... ale co się spodziewać po kombiku :)

Opublikowano

Jak bedziesz miał szerokiego kapcia typu 235 i wyżej to ciężko. Ja mam AVF 6 biegów i jechałem 200 na kapciach 235/45/17 lecz zabrakło drogi to może bym go bujnął pod te 220 :naughty: bo obrotów jeszcze troche było :decayed:

Kolego masz rozmiar opon nieodpowiednie do tego auta - będzie też ci przekłamywał prędkościomierz

Ja jechałem swoim 225 km/h dłuższą chwilę - but całkiem na oporze i nie było żadnych szans na więcej, koła 235/40R18 - wówczas jechaliśmy z kolesiem z forum 800 km po DE gdzie 50% trasy to 160-180km/h i 50% to ok. 180-200 km/h - spalanie wyszło 7,6 litra

Opublikowano

Jak bedziesz miał szerokiego kapcia typu 235 i wyżej to ciężko. Ja mam AVF 6 biegów i jechałem 200 na kapciach 235/45/17 lecz zabrakło drogi to może bym go bujnął pod te 220 :naughty: bo obrotów jeszcze troche było :decayed:

Kolego masz rozmiar opon nieodpowiednie do tego auta - będzie też ci przekłamywał prędkościomierz

Ja jechałem swoim 225 km/h dłuższą chwilę - but całkiem na oporze i nie było żadnych szans na więcej, koła 235/40R18 - wówczas jechaliśmy z kolesiem z forum 800 km po DE gdzie 50% trasy to 160-180km/h i 50% to ok. 180-200 km/h - spalanie wyszło 7,6 litra

Sory, że się wtrącę, ale co Ty kolego opowiadasz? Jaki nieodpowiedni rozmiar opon? 235/45/17 Audi schodziło z fabryki. Nieodpowiednim przekłamującym rozmiarem jest 225/45/17. Moim zdaniem Ty masz za szerokie - przy 18" cali odpowiednikiem jest 225/40, a nie 235/40.
Opublikowano

205 km/h tyle udało mi się pojechać na A4 do Wrocławia i ku mojemu zdiwieniu myśle że jeszcze te 10 by poszło ,to niezły wynik jak na 115 PS

Opublikowano

Jak bedziesz miał szerokiego kapcia typu 235 i wyżej to ciężko. Ja mam AVF 6 biegów i jechałem 200 na kapciach 235/45/17 lecz zabrakło drogi to może bym go bujnął pod te 220 :naughty: bo obrotów jeszcze troche było :decayed:

Kolego masz rozmiar opon nieodpowiednie do tego auta - będzie też ci przekłamywał prędkościomierz

Ja jechałem swoim 225 km/h dłuższą chwilę - but całkiem na oporze i nie było żadnych szans na więcej, koła 235/40R18 - wówczas jechaliśmy z kolesiem z forum 800 km po DE gdzie 50% trasy to 160-180km/h i 50% to ok. 180-200 km/h - spalanie wyszło 7,6 litra

Sory, że się wtrącę, ale co Ty kolego opowiadasz? Jaki nieodpowiedni rozmiar opon? 235/45/17 Audi schodziło z fabryki. Nieodpowiednim przekłamującym rozmiarem jest 225/45/17. Moim zdaniem Ty masz za szerokie - przy 18" cali odpowiednikiem jest 225/40, a nie 235/40.

sorki fakt ... żle spojrzałem - rozmiar to nominał

teraz coraz mniej ludzi decyduje się na 17" i 235 z uwagi na koszt opony, koszty paliwa i 7 cali felgę

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

ja swoim 1.9 BKE przy kompletnej załodze wyciągnąłem 200 km/h

Opublikowano

Seryjny avf 235/45/17 -wycisnąłem zegarowe 230km/h. Duży wpływ mają opony -opory toczenia.

Edytowane przez SotoM

Opublikowano

U mnie licznikowe 220 na kapciu 205/16 , prosta droga .

Opublikowano

Jak bedziesz miał szerokiego kapcia typu 235 i wyżej to ciężko. Ja mam AVF 6 biegów i jechałem 200 na kapciach 235/45/17 lecz zabrakło drogi to może bym go bujnął pod te 220 :naughty: bo obrotów jeszcze troche było :decayed:

Kolego masz rozmiar opon nieodpowiednie do tego auta - będzie też ci przekłamywał prędkościomierz

Ja jechałem swoim 225 km/h dłuższą chwilę - but całkiem na oporze i nie było żadnych szans na więcej, koła 235/40R18 - wówczas jechaliśmy z kolesiem z forum 800 km po DE gdzie 50% trasy to 160-180km/h i 50% to ok. 180-200 km/h - spalanie wyszło 7,6 litra

Sory, że się wtrącę, ale co Ty kolego opowiadasz? Jaki nieodpowiedni rozmiar opon? 235/45/17 Audi schodziło z fabryki. Nieodpowiednim przekłamującym rozmiarem jest 225/45/17. Moim zdaniem Ty masz za szerokie - przy 18" cali odpowiednikiem jest 225/40, a nie 235/40.

sorki fakt ... żle spojrzałem - rozmiar to nominał

teraz coraz mniej ludzi decyduje się na 17" i 235 z uwagi na koszt opony, koszty paliwa i 7 cali felgę

Może sie nie znam ale jakim cudem szerokosc opony ma wplyw na przeklamywanie licznika??Czy 235 czy 225 to bez znaczenia.Przekłamywac moze nie odpowiedni profil jak juz :)

Opublikowano

No niestety ludzie mylą szerokoś od wysokosci. Szerokość nie ma wpływu.ważny jest obwód koła.

Opublikowano

Ja ostatnio toyota yaris na s3 80aca74935347a660f25ebe897f13bf0.jpg

A spalanie chwilowe hehehe jak na silnik 1.0 :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez prezesik

Opublikowano

Jak bedziesz miał szerokiego kapcia typu 235 i wyżej to ciężko. Ja mam AVF 6 biegów i jechałem 200 na kapciach 235/45/17 lecz zabrakło drogi to może bym go bujnął pod te 220 :naughty: bo obrotów jeszcze troche było :decayed:

Kolego masz rozmiar opon nieodpowiednie do tego auta - będzie też ci przekłamywał prędkościomierz

Ja jechałem swoim 225 km/h dłuższą chwilę - but całkiem na oporze i nie było żadnych szans na więcej, koła 235/40R18 - wówczas jechaliśmy z kolesiem z forum 800 km po DE gdzie 50% trasy to 160-180km/h i 50% to ok. 180-200 km/h - spalanie wyszło 7,6 litra

Sory, że się wtrącę, ale co Ty kolego opowiadasz? Jaki nieodpowiedni rozmiar opon? 235/45/17 Audi schodziło z fabryki. Nieodpowiednim przekłamującym rozmiarem jest 225/45/17. Moim zdaniem Ty masz za szerokie - przy 18" cali odpowiednikiem jest 225/40, a nie 235/40.

sorki fakt ... żle spojrzałem - rozmiar to nominał

teraz coraz mniej ludzi decyduje się na 17" i 235 z uwagi na koszt opony, koszty paliwa i 7 cali felgę

Może sie nie znam ale jakim cudem szerokosc opony ma wplyw na przeklamywanie licznika??Czy 235 czy 225 to bez znaczenia.Przekłamywac moze nie odpowiedni profil jak juz :)

Wihu no ale profil jest zalezny od szerokosci, wiec szerokosc ma tutaj posredni wplyw.

Opublikowano

czy założe 225/45 czy 235/45 zupełnie bez znaczenia :)

Opublikowano

Audi A4 1.9tdi koła 17 215/50 165km 372Nm według licznika 240...

Opublikowano

czy założe 225/45 czy 235/45 zupełnie bez znaczenia :)

235/45/17 to średnica koła 643,3 mm

225/45/17 to średnica koła 634,3 mm

Zatem różnica wynosi 9 mm czyli 1,4 %

Znaczenie ma, bo będzie przekłamywać wskazania licznika.

Wracając do tematu i jeszcze jednej poruszonej kwestii rozmiaru opon:

235/45/17 to był fabryczny rozmiar w S-line B6. Takie info miałem też na tabliczce na progu. Co do szybkości, to wydusiłem na prostej ok. 215 km/h (seryjne 131 KM, 6 biegów)

Edytowane przez black70

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.