Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

śmierdzi z klimatyzacji dlaczego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mysle ze lepiej kupic to na "litry" wlac do pojemnika dotepnego w sklepach ogrodniczych Kauflandzie itp, recznie wytworzyc cisnienie i spryskac, mysle by dorobic dluzsza rurke do takiego pojemnika, czy macie lepszy pomysl?

Opublikowano

taki spray wystarczy na odgrzybienie czy lepiej zamówić w litrowej butelce??

Opublikowano

600 ml powinno wystarczyć, ale jak mocno śmierdzi to daj więcej...dla pewności :kox:

Opublikowano

Dobre opinie ma też pianka oferowana przez kolegę http://a4-klub.pl/sprzedam-22/zep-venture-pianka-aerozolu-czyszczenia-klimatyzacji-samochodowej-318849/

IPA tańszy ale zawsze to dwie różne opcje.

Opublikowano

Też mam srakę ze smrodem wewnątrz... Wymieniłem filtr, byłem na odgrzybianiu i nadal jest wyczuwalny zapach wilgoci i stęchlizny zarazem... Zaznaczam, że każdorazowo przed wyłączeniem klimy przechodzę najpierw w tryb "ECON" zanim całkowicie wyłączę nadmuch. Chyba też zastosuję Izopropanol.

Opublikowano

polecam izopropanol, używałem w poniedziałek, ale do tego użyłem jeszcze jakiegoś środka Środek do czyszczenia klimatyzacji samochodowej: Odświerzacz i odgrzybiacz do klimatyzacji MEGA GRANAT 250ml z nano srebrem - chemia samochodowa i autokosmetyki do klimatyzacji Sklep Laser-Sinex który wycelowałem prosto w dmuchawę po rozebraniu schowka, fajnie pachnie i narazie jest ok.

A pytanie o parownik, gdzie w b6 jest wyprowadzenie wody na zewnątrz

Opublikowano

Może i sobie poradzi ale musiałbyś go zapodać prosto na parownik w innym wypadku możesz zalać elektronikę.

Najlepszą opcją izopropanol - nieszkodliwy dla elektroniki i szybko odparowuje... nie zostawia żadnego lepkiego filtra i zapaszku.

Ja musiałem rozszczelnić klimę żeby wyciągnąć cały tunel nawiewu (komutator silniczka klapy odmrażacza zapchał się grafitem ze szczotek i odmówił posłuszeństwa, zarazem do czyszczenia poszły wszystkie silniczki + wymiana niesprawnej gruchy od obiegu) i jeździłem tak ze 2 miesiące... dzisiaj po nabiciu klimy zalatuje smrodek, a skraplacz wyglądał na czysty więc go nie tykałem - przed rozszczelnieniem z klimy nic nie śmierdziało.

Znalazłem na alledrogo 500ml izopropanolu za 20zł z przesyłką i będę skraplacz musiał potraktować z obu stron tym odkażaczem :decayed:

ALKOHOL IPA IZOPROPYLOWY IZOPROPANOL 500ml SPRAY!! (4369991767) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Qrde jak sobie pomyślę że znowu będę musiał rozbierać konsole to aż mnie trzęsie :ranting:

Opublikowano

Oki. Dzieki, jak go tam zapodac. Mam rozumiec ze wyciagam filtr pod szyba wlaczam wiatrak i wszystko mam tam wypsikac?

Opublikowano
Oki. Dzieki, jak go tam zapodac. Mam rozumiec ze wyciagam filtr pod szyba wlaczam wiatrak i wszystko mam tam wypsikac?

dokładnie tak, na wirujący z maks. prędkością wiatrak klimatyzacji rozpyl izopropanol. Pęd powietrza powinien go przenieść na parownik. Możesz też odkręcić schowek i wyjąć taki gumowy korek i spryskać parownik od strony kabiny. Ale smród pochodzi od strony silnika. Bo tam dociera powietrze wilgotne, a z parownika do kabiny idzie już suche.

Opublikowano

Powiem Panowie, że mi i tak nie pomogło. Jest tylko lepiej...:wink: Jadę jeszcze raz na ozonowanie. I jeszcze znajomy polecił mi jakąś piankę do Audi. Jutro dam znać o co come on, bo średnio kumam temat pt: "pianka do Audi"...

Opublikowano
Powiem Panowie, że mi i tak nie pomogło. Jest tylko lepiej...:wink: Jadę jeszcze raz na ozonowanie. I jeszcze znajomy polecił mi jakąś piankę do Audi. Jutro dam znać o co come on, bo średnio kumam temat pt: "pianka do Audi"...

Ale nie pomoglo po uzyciu izapropanolu?

Opublikowano

Wpsikalem 0,7 litra izopropanolu i smierdziało 3 dni alkoholem. Teraz smród starych szmat powrocił ze zdwojona sila.

Opublikowano

To znaczy, ze jest problem z odpływem skroplin.

Opublikowano

Ja na szczescie mam rozebrane auto tj bez podlogi i widze ten wezyk gumowy aka spływik, w wersji EU jest po stronie pasazera odchodzac od strony nagrzewnicy, jak troche ochlodzi sie to zajrze tam

Opublikowano
Powiem Panowie, że mi i tak nie pomogło. Jest tylko lepiej...:wink: Jadę jeszcze raz na ozonowanie. I jeszcze znajomy polecił mi jakąś piankę do Audi. Jutro dam znać o co come on, bo średnio kumam temat pt: "pianka do Audi"...

Ale nie pomoglo po uzyciu izapropanolu?

Nie pomogło. Na piankę dziś nie zdecydowałem, bo izopropanol też przechodził przez kratki. Jutro jadę jeszcze raz na odgrzybianie.:facepalm:

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 22:19 ----------

To znaczy, ze jest problem z odpływem skroplin.

Może tak być - muszę sprawdzić. O efektach będę meldował...:wink:

Opublikowano

Juz zadawałem pytanie gdzies na forum ale zadam jeszcze raz i tu . Czy ten izopropanol rozpylony na wentylator nie uszkodzi wentylatora ? chodzi o to ze wypłucze smary ktore sa w silniku wentylatora . chyba ze silnik wentylatora/dmuchawy jest szczelny . wie ktos cos na ten temat ?

Opublikowano

No niestety, pomimo drugiego odgrzybiania, traktowania izopropanolem (jak pisałem wcześniej) jak śmierdziało tak śmierdzi (może tylko odrobinę mniej)! :facepalm: Trochę poczytałem na forum i niestety wniosek smutny się nasuwa - muszę wszystko po kolei czyścić. Sporo koledzy w wątku na temat odgrzybiania napisali. Najprawdopodobniej mam tak wszystko zapaćkane, że odgrzybianiem to mogę sobie teraz jedynie strefy erogenne potraktować...:decayed:

---------- Post dopisany at 08:48 ---------- Poprzedni post napisany at 08:45 ----------

Juz zadawałem pytanie gdzies na forum ale zadam jeszcze raz i tu . Czy ten izopropanol rozpylony na wentylator nie uszkodzi wentylatora ? chodzi o to ze wypłucze smary ktore sa w silniku wentylatora . chyba ze silnik wentylatora/dmuchawy jest szczelny . wie ktos cos na ten temat ?

Tyle, ile ja wlałem izopropanolu bezpośrednio na włączoną dmuchawę i wszystko nadal działa - więc możesz "lać" bez obaw.:wink: Poczytaj wcześniej - koledzy już pisali na temat bezpieczeństwa przy jego stosowaniu.

Opublikowano

Witam. Czy mogę użyć do czyszczenia kanałów tzw. piankę, którą się wprowadza długim wężykiem do nich. W ten sposób tworzy się piana. Pytam bo trochę się pospieszyłem i zakupiłem. Wyczytałem gdzieś, że mogę w ten spsób uszkodzić elektronikę i radio. Mowa o A4 B7. Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.