Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

zakończyłem operacje wymiany foteli na skóra z elektryką i uzupełnię wątek o kilka informacji:

przewód plusa dla fotela pasażery prowadzimy od strony kierowcy, potrzeba go ok 3,5m,

z jednej strony kończymy go oczkiem 

i wpinamy się do głównego plusa jak niżej na zdjęciu

P1200301.jpg

P1200304.jpg

po drodze ,dla bezpieczeństwa ,na przewodzie plusa wstawiamy bezpiecznik 30A w obudowie

P1200336.jpg

przewód masy wpinamy po prawej stronie pasażera kabel o.k 1,5m

P1200307.jpg

drugie końce kabli plusa i minusa zakańczamy pinami męskimi 

Tak zakończone kable wkładamy w kostkę, PLUS do PIN 4 , MINUS do PIN 5, zatrzaskujemy fioletowym elementem i kable siedzą.

P1200309.jpg

P1200319.jpg

Fotele mamy wyjęte więc kable z kostką przeciągamy pod wykładziną podłogi.

Zdj_cie0045.jpg

Jeżeli mamy w podłodze kostkę fabryczną to w jej miejsce możemy wstawić tą "naszej produkcji" aby to zrobić rozchylamy do zewnątrz dwa zaciski po środku kostki (foto niżej), a kostkę wciskamy do podłogi i robi się wolne miejsce dla naszej kostki z + i -.

Tak naprawdę to w większości posiadamy już fabrycznie czerwona kostkę z podłączoną masą , wiec wystarczy pociągnąć sam kabel plusa zakończyć pinem i wstawić do fabrycznej czerwonej kostki ale ja zorientowałem się o tym dopiero jak rozebrałem gniazdo z wtyczkami a nikt tego wcześniej nie opisał.

Zdj_cie0046.jpg

Zdj_cie0048.jpg

Jeszcze co do tylnej kanapy(Avant) składamy ją i pomiędzy oparciami pokazuje się plastik(foto niżej) , pod nim jest śruba do odkręcenia aby dalej cokolwiek robić.

Dwie duże śruby które podtrzymują oparcie kanapy w pionie,raczej nie da się ich odkręcić imbusem jak jest to przewidziane fabrycznie , trzeba się wspomóc dobrym kluczem hydraulicznym/żabą i trochę siły.

Siedzisko jest na zatrzaskach więc trzeba je szarpnąć do góry, potem już przy montażu najpierw montujemy siedzisko potem oparcie.

Zdj_cie0051.jpg

Fotel kierowcy i cała reszta z danymi została już opisana na poprzednich stronach.

W moim przypadku w B7 aby działały lędźwie i pełna elektryka sterowania fotelem wystarczyło plus do 4pin i minus do 5pin.

koszty niewielkie 5,22zł

kabla na dwa fotele potrzebujemy 7-8m.

lub możemy wykorzystać z fabrycznego wyposażenia - kostki czerwone wraz z przewodami masy i pinami do nich idące.

Wszystko mamy opisane w tym wątku przeze mnie i prze osoby wcześniej się wypowiadające do zrobienia tego wystarczy nam 5-10zł i chęci a nie jak niektórzy proponują wydać ponad 50€ na kable z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....szybkie pytanko.

Ogladalem dzis komplet s-lina iiiiiii.....

1. Fotel ma 4 kostki - żółta...czerwona...zielona...i czarna...

Wszystko ok tyle ze w czerwonej kostce sa 4 przewody obsadzone...

Wszedzie czytalem o + i - ktore trzeba doprowadzic do czerwonej kostki (w fotelach/instalacji w ktorej nie ma elektrycznie sterowanych ledzwi...) do czego wiec ten "trzeci" kabelek ??

ssssssssssss.jpg

20121106_193144.jpg

2.Temat wymiany boczków...

Ja obecnie u siebie nie mam oswietlenia klamki (4 elektryczne szyby mam)...dołu drzwi na bialo i boku drzwi na czerwono... natomiast w ogladanym zestawie sa te dodatkowe lampki.

Moje pytanie jest takie czy boczek z oswietleniem moze podejsc (chodzi konkretnie o kostki do podlaczenia) w miejsce gdzie nie mam tych "bajerow"...wiem ze u mnie moze nie byc instalacji pod dodatkowe oswietlenie ale czy sama kostka podejdzie tak zeby chociaz szyby mozna bylo otwierac pomijajac juz kwestie podswietlenia tych elementow...

Znajac zycie jak sa rozne wersje wyposazenia (z oswietleniem ...czy tez bez...) to pewnie sa tez i rozne kostki....

20121106_192557.jpg

Jak Wy na to patrzycie ??? Duża z tym rzeźba ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w czerwonej kostce oprócz + i - mogą być też dwa kable od lampek oświetlenia na nogi z tyłu, jest to opisane w tym temacie.

graty które oglądałeś widocznie pochodzą z A4 z pakietem oświetlenie skoro ma lampki foteli i klamek.

2. jak podłączyć klamki jest opisane w temacie o pakiecie oświetlenia :

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-elementow-pakietu-oswietlenie-kratek-nawiewow-lampki-przedniej-13568/index29.html#post2499150

http://a4-klub.pl/search.php?searchid=1727988

szyby na pewno będą działać niezaleznie czy masz swiecące klamki czy nie, jak potem bedziesz chciał podłączyć sobie klamki to je podłączysz bo zapewne oprócz świecących klamek w tych boczkach masz też czerwona lampkę zarysową i białą oświetlenia podłoża, o ich podłączeniu też jest mowa w podanym wyżej wątku, a szyby z tyłu masz elektr. czy też będziesz przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brązowy przewód z czerwonej kostki to jest masa dla poduszek, w żółtej masz zapewne 2 kable, ten z czerwonej to jest 3 kabel dla airbagów.

Potwierdzi mi ktoś na szybko co z tymi poduszkami w fotelach z B7 ??

U mnie w B6 mam w podłodze 2 kabelki w kostce + brazowy w czerwonej kostce... w fotelach od B7 w zółtej kostce są 3 przewody (czarny , niebieski i brazowy...) ...

Ogarnął już ktoś ten temat ? Wymiana poduszek raczej nie wchodzi w gre (z foteli B6 do B7) bo w półskórze sa zakryte poduszki materiałem...

Od rana chcialbym sie za to zabrac....

Podrzuci ktoś jakiś pomysł - ewentualnie rozwiązania które Wy stosowaliście ???

HELP

Sprawa wyglada tak ze...

w starym fotelu mam kostke od jaśków i w nij od strony wypuklej kabelki : niebieski i czarny

w nowym od strony wypuklej kostki mam : brazowy, niebieski i czarny...

I tak na zywca mam to wpinac w podloge ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iiiiii po sprawie....fotele wymienione i podlaczone...wszystko dziala :)

To słynne juz kostki w fotelech...w starych 2 przewody.....

2_przewody_w_poduszkach.jpg

w nowych 3 przewody....

3_przewody_w_poduszkach.jpg

Jednak instalacja pod kostką poduszek byla 3 przewodowa , podpiecie nowych foteli z 3 przewodami nie spowodowało powstania bledu ktorego nie dalo sie wykosowac - wiec duzy POZYTYW :)

kostka_poduszki.jpg

Z czerwonej kostki wystarczylo pociagnac 1 przewod do skrzynki bezpiecznikowej pod + po stacyjce...po drodze (nad bezpiecznikami) zalożyłem po jednym bezpieczniku w oprawie (na wczesniejszych stronach takie byly pokazane...) z zabezpieczeniem 15 A....

kostki_w_podlodze.jpg

Po podłaczeniu wszystkiego nie dzialalo ogrzewanie foteli... dopiero po wykasowaniu bledow (fotka nizej) wszystko ruszylo tak jak powinno

bledy_w_sterowniku.jpg

Efekt finalny :

efekt_finalny.jpg

Dziekuje wszystkim zaangażowanym w ten projekt (zwlaszcza osobom którym notorycznie trułem dzień i noc zadając durne i czasem bezsensowne pytania - dzieki za cierpliwość ) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko mam okazję kupić siedzenia z sedana skóry i chce przełożyć je do avanta one są dzielone ale jak założyć tylna roletę i czy reszta będzie pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jutro jedzie to oglądać bo dzwoniłem i ktoś ma jutro oglądać :kwasny:

Audi A4 B6 S-line fotele skórzane (2785344915) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a podsufitka S - line za 400 pln kompletna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do nich , ale nie jadę oglądać

Adam to Ty miałeś jechać ?? a czemu zrezygnowałeś hmm może ja bym to chwycił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin fotele nie mają grzanych "dupek" bo już bym brał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin fotele nie mają grzanych "dupek" bo już bym brał ....
aaa ja dumał że grzeją :kwasny:

---------- Post dopisany at 23:19 ---------- Poprzedni post napisany at 23:16 ----------

a powiedzcie mi jak to jest ja mam w sedanie kanapę nie dzieloną nie składaną, da się włożyć dzieloną :eusathink: i czy pasuje tylko z sedana czy z avanta też podejdzie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego zanim pojechałem to zadzwoniłem do gościa .

Marcin da się włożyć :decayed:

Z tego co wiem fotele z avanta podejdą do sedana , ale odwrotnie (z sedana do avanta ) już nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma sedana więc mam dwie opcje :decayed:

tylko jak to zrobić jak to ewentualnie założyć było gdzieś to przerabiał ktoś temat :wink::eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ale poniekąd zwiazane z wymina foteli...

Chodzi mi o boczki drziowe i mozliwosc ich destrukcji :) konkretnie chodzi mi o to czy da sie za s-linowych boczkow wytarmosic element z materialem zeby przerzucic go na inny boczek... teraz mam tylne boczki z roletami...a w "nowych" rotel nie mam...tak samo plastiki boczkow mam nieco lepiej utrzymane niz w "nowych"....stad moje pytania dot. przekladki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ale poniekąd zwiazane z wymina foteli...

Chodzi mi o boczki drziowe i mozliwosc ich destrukcji :) konkretnie chodzi mi o to czy da sie za s-linowych boczkow wytarmosic element z materialem zeby przerzucic go na inny boczek... teraz mam tylne boczki z roletami...a w "nowych" rotel nie mam...tak samo plastiki boczkow mam nieco lepiej utrzymane niz w "nowych"....stad moje pytania dot. przekladki....

..jest to do ogarnięcia przez dobrego plastykarza:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ale poniekąd zwiazane z wymina foteli...

Chodzi mi o boczki drziowe i mozliwosc ich destrukcji :) konkretnie chodzi mi o to czy da sie za s-linowych boczkow wytarmosic element z materialem zeby przerzucic go na inny boczek... teraz mam tylne boczki z roletami...a w "nowych" rotel nie mam...tak samo plastiki boczkow mam nieco lepiej utrzymane niz w "nowych"....stad moje pytania dot. przekladki....

..jest to do ogarnięcia przez dobrego plastykarza:wink:

zagadzam się z kolegą, tylko trzeba to zrobić bardzo precyzyjnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie jaki klucz jest potrzebny do odkręcenia śrub fotela? Chce fotel wyjąć bo mi cały czas poduszka się włacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...