Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledzy za informacje. Nie ogarne tego sam bo mam tylko vag 4.9pl. Ale dzięki
Czy ktoś może mi podpowiedzieć wiązkę pod fotel pasażera grzanie kładzie się pod wykładziną po stronie pasażera i do klimatronika? Czy przekłada się przez tunel środkowy i w korytko które znajduje się przy fotelu kierowcy i do klimatronika? Czy pod wykładziną od strony pasażera tez jest korytko do kabli?

Edytowane przez jaceko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zakupiłem fotele recaro z s4 b6, Anglik. podgrzewane, pełna elektryka ,pakiet oświetlenie , fotele posiadają 3 kostki zółta, zielona, czerwona .

w niedziele biorę się za przekładanie, i zapytanie czy będą jakieś problemy w elektryce skoro moje fotele maja tylko grzanie?? ale patrząc na wtyczki tez jest czerwona zielona i zółta . zielona to podgrzewanie zółta poduchy ,a co jest pod czerwona ?? w recaro czerwona to sterowanie . a w moich ??

Nie chciałbym się rozczarować przełożę wszystko a polowa nie będzie działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwonej kostce masz przewody od elektryki oraz podświetlenia. Zobacz czy w kostkach w podłodze auta masz obsadzone tyle samo przewodów co w recaro (jeśli dobrze pamiętam, powinieneś mieć 4 przewody).

Jeśli w dotychczas zamontowanych fotelach miałeś regulację odcinka lędźwiowego to zasilanie elektryki już masz, musisz tylko wymienić bezpiecznik na termiczny (taki jak do szyb). Znajduje się pod MCE.

Jeśli nie miałeś podświetlenia to instalację będziesz musiał dorobić.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dziś padało wiec foteli nie zamontowałem jeszcze .ale sprawdziłem i masz racje w recaro mam 4 kabelki a u mnie jest jeden kabelek w czerwonej kostce i w gnieździe tez tylko jeden pin mam, co to moze być?? i pytanko o rade jak najłatwiej zmontować taka instalacje ? i pewnie będę musiałl kupić takie piny blaszki czy jak to tam sie nazywa, i od czego aż 4 kabelki tam potrzebne ??
Dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prawdopodobnie tylko masę. Sprawdź czy przewód jest gruby, jeśli cienki to musisz wymienic na 2,5 mm2. Musisz podciągnąć kablem 2,5 mm2 stałe zasilanie przez bezpiecznik termiczny do sterowania elektrycznego. Pozostałe dwa przewody są od podświetlenia, sprawdź wątek dot. montażu podświetlenia nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zabrałem się za przekładkę foteli i było dosyć ciężko ,, zdemontować przednie poleciało raz dwa pomimo ze jednym. prowadnicą przytarłem po progu :facepalm: tył tez poleciał w 40 min ale potem ustawić składanie oparcia wyregulować te bolce żeby się zatrzaskiwało to z godz ,,, i przy czym poległem to z pociągnięciem zasilania do foteli do fotela kierowcy poleciałem + z skrzynki bezpieczników gdzie numer 41 było wolne a masę już miałem w podłodze w kostce ale poskładać te boczki przy progu na te blaszki to makabra ,żeby się to ładnie spasowało kur,,,,y leciały grube :( i na tym zakończyłem bo miałem dość ....
teraz pytanie jak łatwo polecieć do fotela pasażera ? miałem nadzieje ze pod tunelem środkowym jakoś się dostane ale jak zacząłem rozbierać to zwątpiłem. ma ktoś jakiś dokładny plan od czego zacząć ?? albo najprostsza droga ???

Podziękował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem recaro z b6 do do mojej b7 i jest problem kostka od airbag w recaro ma dwa piny a ja w podłodze mam na 3 (oczywiście świeci się airbag)Oprócz tego ja mam w podłodze wtyczkę żółta zielona czerwoną i czarną a w recaro z b6 brak czarnej.Oczywiście oryginalnie u mnie są placki z pełną elektryka oświetleniem i grzaniem i tak samo jest w recaro.Zaznaczę ze potrzebuje czujnika zajetosci fotela bo mam wersję Us i airbag pasażera deaktywuje się automatycznie jak nikogo nie ma na siedzeniu.

Ktoś mi odpowie jasno i obrazowo co trzeba zrobić?

Edytowane przez bolek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem jak wymieniałem fotele to rozwaliłem tą wtyczke od air bagu co idzie z samochodu. Mogę ją połączyć z fotelami zwykłą kostką?

Edytowane przez M0rison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem jak wymieniałem fotele to rozwaliłem tą wtyczke od air bagu co idzie z samochodu. Mogę ją połączyć z fotelami zwykłą kostką?

Wtyczka to wtyczka. Możesz nawet zlutować - tylko z głową ;-)

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zapytanie odnośnie foteli, gdyż przy oglądaniu samochodu gościu wmawia mi, ze fotele byly montowane pod koniec 2004 z b7 w b6 a, że nie umiem nigdzie wyczytać to może mógłby ktoś pomøc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda miałem u siebie moduł kierownicy z B7, ale wątpię, żeby wkładali fotele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zdj tych foteli?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Od tyłu

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele z B7

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Kierownica tez jakby z B7. Może pomodzona

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Samochod to A4 B7 sedan, mam pytanie czy fotele z europejczyka (planuje zakupic jakas pol skore jak bede w lipcu w Polsce) podejda bez problemu do mojego anglika?? Szukam juz troche konkretnej odpowiedzi osoby ktora na prawde ma na ten temat wiedze i nie trafilem na post potwierdzajacy albo zaprzeczajacy temu. Wiadomo ze ta sama zasada montujac w Pl fotele z anglika :) Obecnie posiadam fotele z reczna regulacja wysokosci i elektryczna regulacja ledzwi, nie jestem pewien ale to chyba wersja Speed. Znalazlem kilka opcji na fajna pol skore ewentualnie w polaczeniu z alcantara i nie ukrywam ogarnalbym sobie taki modzik. Mam nadzieje ze ktos jest w stanie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie fotele będą pasowały bez problemu. Gdyby były mowa o pamięci to byłby kłopot a tak p&p

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

przymierzam się do wymiany tapicerki boczków pod pakiet zakupy b6 i mam pytanie czy boczki z b7 też podejdą do b6.Zauważyłem że rozmieszczenie zapalniczki są w różnych miejscach i otwory do odkręcenia lamp są większe ale nie wiem czy z b7 będą te otwory pasować bo lampy są inne i czy jeszcze czymś się różnią.Proszę o info w tym temacie.

Pozdrawiam

Edytowane przez aker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...