Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

a w ogóle Ci działo to wcześniej ?

Niedawno kupiłem auto i tak już było.

I gdzie szukać tego bezpiecznika. Co to jest "behind the trim"? Chyba nie chodzi o to miejsce gdzie znajdują się wszystkie bezpieczniki.... bo tam mam do numeru 44.

słuchaj jak Ci wisi kostka zielona od fotela luzem to na 100% były wymieniane.... audi nic nie daje gratis :)... wiec bezpieczniki Ci nic nie dadzą... można testowo podłączyć zasilanie do tych pinów plus i masę.... i sprawdzić czy działa lędźwiowy .... to możesz wykonać jako 1 krok ..

poza tym prosto sprawdzić jakie masz kody wyposażenia samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że są to bezpieczniki od lędźwi a nie podgrzewania.. Zaraz poczytam o tych kodach wyposażenia (gdzie tego szukać i co oznaczają). A patrzyłeś może u siebie na kostkę czerwoną i jak tam wychodzą te bolce z gniazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że są to bezpieczniki od lędźwi a nie podgrzewania.. Zaraz poczytam o tych kodach wyposażenia (gdzie tego szukać i co oznaczają). A patrzyłeś może u siebie na kostkę czerwoną i jak tam wychodzą te bolce z gniazda?

ja mam podpięte w gnieździe 4 i 5... masz nie kompletna wiązkę do tych foteli..... ale jak masz zamiar zabierać się za podpinane tych lędźwiowych to proponuje od razu zabrać się za podprowadzenie instalacji do grzanych foteli szczególnie, że masz je w fotelach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fotele do wychaczenia z B7 ,zadzwoniłem do gościa i pytam cz sa grzane -on twierdzi ,że tak bo są 2 kostki ...hm na moje to jezeli byłyby grzane to musza mieć po 4 kostki -tak???dwie od poduchy i dwie od grzania???aha fotele bez elektryki

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=694767029

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak maja 2 kostki to na 100% nie są grzane. Pierwsza kostka (żółta) jest do poduchy. Druga (czarna) daje napięcie do sterowania podparciem odcinka lędźwiowego. Powinna być jeszcze trzecja (czerwona) do mat grzejnych.

Tutaj masz jeszcze czwartą do pozostałej elektryki.

alFrontSeatHarnessConnectors05-vi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w swioch nalesnikach mam w podłodze 3 kostki zielona,czerwona,żółta natomiast przy fotelach sa 4 kostki

hmm swoja droga dziwne ,ze skóry a nie podgrzewane :confused4:[br]Dopisany: 26 Lipiec 2009, 23:42_________________________________________________

Powinna być jeszcze trzecja (czerwona) do mat grzejnych.
a myślałem ,że od mat jest zielona....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem jak to jest z tymi kostkami. Myślałem że czerwona jest od sterowania odcinkiem lędźwiowym... U mnie wygląda ta kostka tak:

1. Gniazdo:

93_1248651033_thumb.jpg

2. kostka:

76_1248651112_thumb.jpg

Widać, ze w kostce przewody podłączone są do pinów 4 i 5 a w gnieździe bolce są przy pinach 2, 3 i 5. W ogóle nie mam czarnej kostki a zieloną nie mam gdzie wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak maja 2 kostki to na 100% nie są grzane. Pierwsza kostka (żółta) jest do poduchy. Druga (czarna) daje napięcie do sterowania podparciem odcinka lędźwiowego. Powinna być jeszcze trzecja (czerwona) do mat grzejnych.

ale on ma dwa gniazda... a więcej kostek z fotela (w tym zielona)

to tak jak powiedziałem kolego miszel78 ... nie kompletna instalacja w samochodzie...fotele masz z wersji innej bardziej rozbudowanej...

jak to chcesz mieć działające czeka Cie troszkę pracy.... musisz dociągnąć kabelek do pin 4...(wyciągnąć fotele (kierowcy i pasażera) i podłączyć kabel zasilający najlepiej przez bezpiecznik... nie proponuje nic na krótko)

odnosnie zielonej to masz grzanie. Aby to uruchomić czeka Cie jeszcze większy zabieg:

1. zakup gniazda w ASO

2. zmiana panelu klimatronika na taki z ustawianiem grzania

3. pociągniecie odpowiedniej wiązki[br]Dopisany: 27 Lipiec 2009, 07:47[br]Dopisany: 27 Lipiec 2009, 07:49_________________________________________________

mam fotele do wychaczenia z B7 ,zadzwoniłem do gościa i pytam cz sa grzane -on twierdzi ,że tak bo są 2 kostki ...hm na moje to jezeli byłyby grzane to musza mieć po 4 kostki -tak???dwie od poduchy i dwie od grzania???aha fotele bez elektryki

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=694767029

jak już chcesz taki zabieg to proponuje poszukać sobie foteli ze sterowaniem lędźwiowym... co do kostek to żółta i czerwona jest zawsze... do grzania jest zielona a czarna to hmm nie wiem czy do elektryki fotela ? malik ty masz elektryczne sterowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak powiedziałem kolego miszel78 ... nie kompletna instalacja w samochodzie...fotele masz z wersji innej bardziej rozbudowanej...

jak to chcesz mieć działające czeka Cie troszkę pracy.... musisz dociągnąć kabelek do pin 4...(wyciągnąć fotele (kierowcy i pasażera) i podłączyć kabel zasilający najlepiej przez bezpiecznik... nie proponuje nic na krótko)

A nie wystarczy że przełożę kabelek z kostki do odpowiedniego pin'a - do tego w którym jest +12V?

Z grzaniem dam sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak powiedziałem kolego miszel78 ... nie kompletna instalacja w samochodzie...fotele masz z wersji innej bardziej rozbudowanej...

jak to chcesz mieć działające czeka Cie troszkę pracy.... musisz dociągnąć kabelek do pin 4...(wyciągnąć fotele (kierowcy i pasażera) i podłączyć kabel zasilający najlepiej przez bezpiecznik... nie proponuje nic na krótko)

A nie wystarczy że przełożę kabelek z kostki do odpowiedniego pin'a - do tego w którym jest +12V?

Z grzaniem dam sobie spokój.

w sumie jak jest wolny to można przełożyć .. powinien on być też na jakimś bezpieczniku

jeszcze jedno pytanie czy w tych fotelach nie masz podświetlania z tylu?

bo właśnie piny 2, 3 były od pakietu podświetlania (tzn jak otwierałeś tylne drzwi to włączało się podświetlanie na nogi)

pin 2 idzie od zasilania (S2 - Fuse in relay plate fuse holder 5 A --w skrzynce bezpieczników pod numerem 2 powinien być bezpiecznik od tego podświetlania) nie wiem czy nie będziesz musiał zwiększy z 5A na 10A

pin 3 idzie do "Convenience system central control unit -J393- "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik ty masz elektryczne sterowanie ?

Pełne sterowanie z pamięcią ustawień, grzanie z przodu i z tyłu oraz pakiet oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik ty masz elektryczne sterowanie ?

Pełne sterowanie z pamięcią ustawień, grzanie z przodu i z tyłu oraz pakiet oświetlenie.

nio to masz cacy full wypas :) pozazdrościć :) (temu masz tak rozbudowane :).. czarna to właśnie do sterowanie...)

kolega miszel78 miał wcześniej zapewne zwykle fotele z pakietem oświetlenia... ale ktoś przed jego zakupem wymienił na inne... temu ma takie numery i braki w instalacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mk4 za wszelkie informacje!! Zmostkowałem piny 2 z 4 i regulacja odcinka lędźwiowego działa!! :radocha: Pakietu oświetlenia tylnych siedzeń nie mam, więc jakieś te moje fotele kombinowane. Widocznie wymieniane, tylko nie wiem czemu... Mam nadzieję że poprzednie wnętrze nie spłonęło w jakimś pożarze :) Tak czy siak na pinie 2 cały czas jest +12V niezależnie od tego czy jest kluczyk przekręcony czy nie. Ogólnie działa tak jak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mk4 za wszelkie informacje!! Zmostkowałem piny 2 z 4 i regulacja odcinka lędźwiowego działa!! :radocha: Pakietu oświetlenia tylnych siedzeń nie mam, więc jakieś te moje fotele kombinowane. Widocznie wymieniane, tylko nie wiem czemu... Mam nadzieję że poprzednie wnętrze nie spłonęło w jakimś pożarze :) Tak czy siak na pinie 2 cały czas jest +12V niezależnie od tego czy jest kluczyk przekręcony czy nie. Ogólnie działa tak jak chciałem.

no to git :good: temu jest stałe, że to od pakietu oświetlenia ... ale najważniejsze, że jesteś zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie i tak :fotel kierowcy miał 3 kostki ,zieloną_grzanie tyłka ,żółtą-air bag i czarną -to nie wiem od czego jest ,natomiast prawy tylko zieloną i żółtą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dużo jest rezania zeby zamienić zwykłe fotele z podgrzewaniem (trzy kostki zółta , czerwona i zielona) na fotele w pełni sterowane elektrycznie które do kompletu pewnie posiadają trzecią kostke. co musze kupić czy wymieniać lub dokładać do wiązki pod siedzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dużo jest rezania zeby zamienić zwykłe fotele z podgrzewaniem (trzy kostki zółta , czerwona i zielona) na fotele w pełni sterowane elektrycznie które do kompletu pewnie posiadają trzecią kostke. co musze kupić czy wymieniać lub dokładać do wiązki pod siedzeniami.

troszkę zabawy jest ... czarna kostka w fotelu pasażera jest tak jak mówi bogi do czujników plus pełne sterowanie.. teraz pytanie ile masz tam pinów w tych kostkach.. od tego zależny czy masz sensor czy nie...

nie wygląda to na trudna modyfikacje ale na pewno czeka Cie wyciąganie foteli co i tak musisz zrobić i ciągnąc nowa wiązkę pod podłoga plus zakup gniazd (czarnych)...

dla chcącego nic trudnego...

jak coś możemy pomyśleć co i jak (do czego dany pin ...sprawdzi się w elsie...

można pokusić się również o pamiętanie ułożenia fotela :)... jest to genialne szczególnie jak będziesz miał full elektrykę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w którym miejscu w podłodze znajdują się poniższe gniazda - sprawdzę dziś u siebie co rzeczywiście oferuje mi moje autko :)

alFrontSeatHarnessConnectors05-vi.jpg

malik i mk4 - możecie jeszcze raz podsumować kolorki? Obaj w opisach kostek podaliście coś innego :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod fotelami masz taki plastik (od lewej krawędzi fotela przy podłodze) zdejmij go a zobaczysz kostki.,,,

1. żółta -> airbag

2. czerwona -> to masz od pakietu oświetlenia, lędźwiowego, i zdaje się, że do sterowania elektrycznego

3. zielona -> od grzania

4. czarna -> fotel pasażera czujnik z matą oraz czujnik z pasów

fotel kierowcy czujnik z pasów

co one jeszcze prezentując to musiał bym dokładnie popatrzyć... obiecuje, że popatrzę i zrobię update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...