Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

Ok może ktoś da namiary jak to podłączyć,podobno niema problemów z B6 na B7 ?ktoś wcześniej pisał no problem.

Ja wkladalem z b6 i wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechaly moje fotele. Oczywiscie problem ten sam co wyzej (tyle ze u mnie w fotelu sa 3 kable we wtyczce, a w podlodze 2) , bo po co mialoby byc latwo ;) Scigam Winelse. Jezeli nic tam nie znajde, to popytam znajomego z ASO. Moze podrzuci jakies schematy. Dam znac jezeli cos sie uda znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj mialem chyba pomrocznosc jasna. Moze ze zmeczenie, bo pozno wrocilem do domu. W kazdym razie dzisiaj raz jeszcze zajrzalem do kabli i moim oczom ukazal sie ten trzeci, rzekomo brakujacy :gwizdanie: Starosc nie radosc, czlowiek slepnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj mialem chyba pomrocznosc jasna. Moze ze zmeczenie, bo pozno wrocilem do domu. W kazdym razie dzisiaj raz jeszcze zajrzalem do kabli i moim oczom ukazal sie ten trzeci, rzekomo brakujacy :gwizdanie: Starosc nie radosc, czlowiek slepnie :P

:polew: dobrze że nie zabrałes sie za przekładanie poduszek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilbym jeszcze ze dwa razy nim wzialbym sie za rozbebeszanie 4 foteli :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki mam fotele w b6 od b7 i czy prawdą jest że airbagi nie odpalą????,błędów niby nie ma :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie przekladalem poduszki ze starych foteli do nowych i wszystko ok :)

to znaczy poduchy z B7 pasują do B6 w skórę pod przykrywke plastikową?

czy u Ciebie było coś innego.

Fotele byly z B6 S LINE 2004 :tongue4:

a B7 sa niewidoczne tzn. zakryte

fdPU0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki mam fotele w b6 od b7 i czy prawdą jest że airbagi nie odpalą????,błędów niby nie ma :confused4:

jeżeli są podpięte to odpalą, dlaczego miały by nie odpalić?

że niby inna konstrukcja tak słyszałem od klubowicza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wtyczka czujnika pasow? Ma jakis wplyw na odpalenie poduszek (np przez zablokowanie wystrzelenia poduszki przy niezapietych pasach) czy tylko uruchamia jakis upierdliwy sygnal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie , ze sie podepne a mianowice moze mi ktos podpowiedziec jak wyjac poduszki z foteli z modelu B6 ? , zwykle nalesniki bo zalozylem fotele z B7 2008 S-line a stare szykuje na sprzedaz.

Dziekuje i pozdrawiam.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem juz czesci potrzebne do podpiecia sterowania wypukloscia fotela. Mam i piny i wtyczki. Wlasnie jade po kable. Czy ktos kto przechodzil juz przez kwestie ciagniecia kabli do sterowania "ledzwiami" moglby mi lopatologicznie napisac gdzie dokladnie je podpial? Oczywiscie po stronie auta, nie wtyczki ;) To pytanie pada w watku juz pare razy, ale nigdzie nie ma odpowiedzi. Co najwyzej, ze ktos juz mial cos pociagnietego i zeby sobie sprawdzic. Ja nic nie mam, a nim sie sciagnie baza do Elsy poleci mi caly dzien. Gdyby ktos mial np jakas fotke, to bylaby juz absolutna rewelacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , kolego "Vas" moze to ci pomoze "Jeżeli chodzi o elektrykę to jest to bardzo prosta sprawa.

Potrzebujesz tylko doprowadzić + i - .

"plus" prowadzisz z głównego zasilania (jak zdejmiesz plastik pod kierownicą to zobaczysz takie gniazdo z czerwonymi kablami) do skrzynki bezpieczników w pole nr 44 (skrzynka się znajduje pod lewą zaślepką od deski rozdzielczej).Bezpiecznik powinien być 30 A ( sprawdź w swoim aucie opisy na skrzynce bo możliwe że pola są troszkę inaczej opisane). Następnie ze skrzynki już bezpośrednio do fotela.

Podobnie z "masą" - gniazdo znajduję się pod lewym progiem i dajesz bezpośrednio do fotela bez żadnych bezpieczników.

Kostki możesz kupić w ASO (nr niestety nie znam ale powinni bez problemu znaleść w serwisie). Można też pominąć kostki i zlutować kable ale osobiście lubię mieć wszystko porządnie zrobione więc polecam kostkę .konektory do bezpieczników i do kostki też powinni w ASO dobrać"

Dostalem taka instrukcje od kolegi "bogi" (jak cos to kontaktuj sie z nim , On to ponoc juz robil) bo tez wymienialem fotele na ze sterowaniem odcinka ledzwiowego ale jeszcze tego nie testowalem bo musze znalesc czas aby zamowic gotowa wiazke z "Kufatec"

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin9680, wielkie dzieki :notworthy: O to mi chodzilo. Kostki juz mam. Nie wiedzialem tylko gdzie sie podpinac, bo nie mam zadnego schematu z elektryka auta :) Raz jeszcze dzieki za szybka pomoc. Lece grzebac :naughty:

PS

Poniewaz w watku pojawialy sie watpliwosci czy kanapa z avanta pasuje do sedana i byly glosy na obie opcje, niniejszym dolaczam do tych, ktorym pasowala ;) Przy okazji wielkie brawa dla inzynierow, ktorzy zaprojektowali jednorazowe spinki do zastrzasniecia siedziska. Moje sobie poki co lezy wrzucone na tyl, bo przed wizyta w aso i zakupem nowych plastikow (pewnie za pare groszy) nie ma jak go zamocowac. O tym, ze do przelozenia foteli i kanapy trzeba uzyc 4 roznych koncowek klucza juz nawet nie wspominam. I tak dobrze, ze kazda z 4 srub trzymajacych fotel nie ma innego lba :polew:[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2010, 10:50_________________________________________________Panowie, podbije temat ;) Jak ruszyc te straszliwe sruby, na ktorych zatrzaskuje sie oparcie skladanej kanapy? Te same, ktore jednoczesnie trzymaja dwa (mniej wiecej) trojkatne kawalki tapicerki, miedzy kanapa a drzwiami. Nie wiem czy to jakas specyfika mojego egzemplarza, ale sa jak przyspawane. A przy okazji widac, ze sie Audi nie szaprnelo, bo wykonane z jakiegos szajsmetalu. Pociagnalem troche mocniej grzechotka i zamiast torxa mam juz w srodku jednej idealnie wyciete koleczko. Dodatkowo na tym wszystkim sa plastiki przez ktore przechodza pasy, a nad nimi tylna polka. Faktycznie trzeba rozebrac caly tyl zeby je wymienic? Gdyby ktos mial jakis rysunek albo fotki i mogl wrzucic, to bylbym bardzo zobowiazany.

Swoja droga sruba mocujaca srodkowy pas do karoseri tez siedzi jakby byla wspawana, ale ta jest przynajmniej 6-katna, wiec mozna sie z nia szarpac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie przekladalem poduszki ze starych foteli do nowych i wszystko ok :)

Witam a pasują z b6 do b7 bo z tego co widzę to są inne ogarną ktoś może temat tych kabli od poduszek :mysli: Wie ktoś może jak ogarnąć temat trzeciego kabla od poduszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem juz czesci potrzebne do podpiecia sterowania wypukloscia fotela. Mam i piny i wtyczki. Wlasnie jade po kable. Czy ktos kto przechodzil juz przez kwestie ciagniecia kabli do sterowania "ledzwiami" moglby mi lopatologicznie napisac gdzie dokladnie je podpial? Oczywiscie po stronie auta, nie wtyczki ;) To pytanie pada w watku juz pare razy, ale nigdzie nie ma odpowiedzi. Co najwyzej, ze ktos juz mial cos pociagnietego i zeby sobie sprawdzic. Ja nic nie mam, a nim sie sciagnie baza do Elsy poleci mi caly dzien. Gdyby ktos mial np jakas fotke, to bylaby juz absolutna rewelacja :)

ja ciągnąłem zwykłe kable dwużyłowe bez zadnych kostek z ASO zrobił mi to autoelektryk skasował 50 zł za dwa fotele i jeszcze lampki podłączył na nogi pasazerów z tyłu, musisz tylko poprowadzić + i - mi idą spod kierownicy progiem pod dywanikiem i na wysokości fotela pod fotel centralnie i jest ok. wszystko chodzi super. śmieszy mnie jak ludzie wydają na kostki ori kabelki spinki jak mozna to zrobić zwykłym kablem i tyle. pozdrawiam Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...