Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin9680, wielkie dzieki :notworthy: O to mi chodzilo. Kostki juz mam. Nie wiedzialem tylko gdzie sie podpinac, bo nie mam zadnego schematu z elektryka auta :) Raz jeszcze dzieki za szybka pomoc. Lece grzebac :naughty:

PS

Poniewaz w watku pojawialy sie watpliwosci czy kanapa z avanta pasuje do sedana i byly glosy na obie opcje, niniejszym dolaczam do tych, ktorym pasowala ;) Przy okazji wielkie brawa dla inzynierow, ktorzy zaprojektowali jednorazowe spinki do zastrzasniecia siedziska. Moje sobie poki co lezy wrzucone na tyl, bo przed wizyta w aso i zakupem nowych plastikow (pewnie za pare groszy) nie ma jak go zamocowac. O tym, ze do przelozenia foteli i kanapy trzeba uzyc 4 roznych koncowek klucza juz nawet nie wspominam. I tak dobrze, ze kazda z 4 srub trzymajacych fotel nie ma innego lba :polew:[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2010, 10:50_________________________________________________Panowie, podbije temat ;) Jak ruszyc te straszliwe sruby, na ktorych zatrzaskuje sie oparcie skladanej kanapy? Te same, ktore jednoczesnie trzymaja dwa (mniej wiecej) trojkatne kawalki tapicerki, miedzy kanapa a drzwiami. Nie wiem czy to jakas specyfika mojego egzemplarza, ale sa jak przyspawane. A przy okazji widac, ze sie Audi nie szaprnelo, bo wykonane z jakiegos szajsmetalu. Pociagnalem troche mocniej grzechotka i zamiast torxa mam juz w srodku jednej idealnie wyciete koleczko. Dodatkowo na tym wszystkim sa plastiki przez ktore przechodza pasy, a nad nimi tylna polka. Faktycznie trzeba rozebrac caly tyl zeby je wymienic? Gdyby ktos mial jakis rysunek albo fotki i mogl wrzucic, to bylbym bardzo zobowiazany.

Swoja droga sruba mocujaca srodkowy pas do karoseri tez siedzi jakby byla wspawana, ale ta jest przynajmniej 6-katna, wiec mozna sie z nia szarpac.

Sruby od uchwytu tylnego oparcia musisz najpierw poluzowac srube kontrującą klucz 17 oczkowy pozdro

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myslicie o tych fotelach, nie za tanio za taki komplecik?? http://moto.allegro.pl/item1074588271_komplet_foteli_audi_a4_b6_b7_01_08_skora_srodek.html

szukam skóry, dwukolorowej najlepiej ale alkantara też podejdzie :) nie wiem czy sa grzane bo tylko takie mnie interesują, napisałem do kolesia maila i teraz czekam na info.

[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2010, 23:33_________________________________________________Te też są niczego sobie i do tego kolo ma jeszcze podsufitkę i słupki czarne :cool1:http://moto.allegro.pl/item1070169670_audi_a4_8e0_05_08r_skorzana_s_line_kompletna_skora.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje, ze koles który sprzedaje ten pierwszy zestaw nawet nie wie, ze sprzedaje skórę z alkantarą bo napisał, ze ma do sprzedania pół skórę. Fotele są podgrzewane ale mają korby z tyłu więc troszke kiszka bo ja mam elektryke z tyłu.

Zestaw drugi jest ciekawy bo poszedłbym po całości z podsufitką i słupkami ale zawsze chciałem mieć alkantare :)[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2010, 12:11_________________________________________________Przeczytałem cały wątek od deski do deski i cały czas nie wiem jak podłączyć regulacje odcinka lędźwiowego??

Na tą chwilę mam fotele bez regulacji odcinka lędźwiowego ale podgrzewane.

Czy jak kupie fotele z regulacją odcinka lędźwiowego wystarczy wpiąć się tylko gdzieś z kablem od tej regulacji w pierwszy lepszy plus i będzie wszystko hulać czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz pod fotelem wiązke pociągniętą to do niej sie podepnij a jak nie to musisz puścić + i - z przodu pod fotel, ja to zrobiłem progiem i w połowie pod fotel, działa super bez problemów, koszt 50 zł za 2 strony. przeciez tego i tak nie widać więc jakie to ma znaczenie czy jest ORI kostka czy nie, maniakiem az takim nie jestem i mam na co kase wydawać.[br]Dopisany: 28 Czerwiec 2010, 00:26_________________________________________________miejsce na kostke jest pod fotelem w podłodze ale ja nie miałem tam doprowadzonego prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie trzy kostki

- żółta - poduszka

- czerwona - tu dochodzi tylko jeden kabel (kolor brązowy)

- zielona - grzane fotele

Czy z tej czerwonej pójdzie podciągnąć prąd do lędźwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz w niej prąd, bo u mnie była tylko zaślepka bez kabla,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brązowy przewód z czerwonej kostki to jest masa dla poduszek, w żółtej masz zapewne 2 kable, ten z czerwonej to jest 3 kabel dla airbagów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brązowy przewód z czerwonej kostki to jest masa dla poduszek, w żółtej masz zapewne 2 kable, ten z czerwonej to jest 3 kabel dla airbagów.

Dobra ale mi chodzi czy znajdę gdzieś tam plus w tej czerwonej albo moze w zielonej od grzania foteli zeby podłączyć lędźwie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz plusa, musisz pociągnąć nowy plus i masę do sterowania fotelem.

racja musisz ciągnąć :decayed: kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam pytanko do doświadczonych w temacie.

W swojej B6 mam pełną skórę (nie S-Line) ale w manualu z grzaniem ale bez wysuwanej poduchy pod uda i bez schowka.

Udało mi się w dobrych pieniądzach dostać komplet w pełni elektryczny z regulacją odcinka lędźwiowego, przesuwaniem oraz modułem pod pamięć ustawień - niestety w tkaninie.

Chciałbym to przełożyć - ale w nieco innej konwencji tzn. na szkielet tych w pełni elektrycznych nałożyć moje skórzane poszycie plus przełożyć swoje poduchy.

W sumie mam dwa pytania

1. Czy wszystko jest PnP - i (przynajmniej teoretycznie) powinno bez żadnego problemu podpasywać ( opisywaliście między innymi problem z innym podłączaniem poduch)

2. Jak zabezpieczyć się przed ewentualnych wystrzeleniem poduchy ( elsa pokazuje jakiś moduł podpinany pod elektrykę fotela w celu zabezpieczenia)

Serdeczne dzięki za pomoc

Pzdr...

TSX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to przełożyć - ale w nieco innej konwencji tzn. na szkielet tych w pełni elektrycznych nałożyć moje skórzane poszycie plus przełożyć swoje poduchy.

Jak to chcesz zrobić skoro te fotele maja całkiem inny wygląd?? :blink: tamte fotele to kubły a ty masz zwykłe naleśniki więc nie ma takiej opcji

1. Czy wszystko jest PnP - i (przynajmniej teoretycznie) powinno bez żadnego problemu podpasywać ( opisywaliście między innymi problem z innym podłączaniem poduch)

wszystko jest p&p jeśli chcesz przełożyć całe fotele

2. Jak zabezpieczyć się przed ewentualnych wystrzeleniem poduchy ( elsa pokazuje jakiś moduł podpinany pod elektrykę fotela w celu zabezpieczenia)

Nic nie musisz robić wystarczy odłaczyć poduszki na odłaczonym akumulatorze tak zeby komp nie załapał błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo,

Mam u siebie skórzane :) naleśniki a to co kupiłem to również naleśniki tyle że w pełnej elektryce, wygląd zewnętrzny jest absolutnie taki sam. no może poza tym że ja mam obszyte tyły również skórą a te które kupiłem mają płytę plastikową zakrywającą mechanizm.

Postaram się wkleić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sam robiłem taką przekładke skoro fotele wyglądają identycznie to niema problemu choć to wcale nie takie proste

w razie czego służe pomocą :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią skorzystam. :)

Znalazłem jeszcze jeden problem .... chyba... a właściwie dwa:

1. Element plastikowej osłony:

fotelk.png

oznaczony "3" jest u mnie przynitowany (chyba) do tylnej części stelaża. Czy to normalne ? Wg Elsy po odkręceniu śrub "2" cały element maskujący powinien zejść bez problemu.

2. Chyba poważniejszy to montaż poduchy (przełożenie z moich fotelików) - otóż w zakupionym zestawie poduchy są wyjęte a wiązka łącząca ucięte zaraz za wtyczką.

Czy wiązka poduszki stanowi osobną całość tzn czy mogę bezproblemowo odpiąć tą która mam teraz u siebie i podłączyć w nowym stelażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią skorzystam. :)

Znalazłem jeszcze jeden problem .... chyba... a właściwie dwa:

1. Element plastikowej osłony:

fotelk.png

oznaczony "3" jest u mnie przynitowany (chyba) do tylnej części stelaża. Czy to normalne ? Wg Elsy po odkręceniu śrub "2" cały element maskujący powinien zejść bez problemu.

2. Chyba poważniejszy to montaż poduchy (przełożenie z moich fotelików) - otóż w zakupionym zestawie poduchy są wyjęte a wiązka łącząca ucięte zaraz za wtyczką.

Czy wiązka poduszki stanowi osobną całość tzn czy mogę bezproblemowo odpiąć tą która mam teraz u siebie i podłączyć w nowym stelażu ?

przełożenie poduch to też żaden problem u siebie również przekładałem a ten element o którym piszesz jest montowany na takie plastikowe niby nity ale to ładnie wychodzi jak masz chwile i siedzisz w domu to bierz fotel i podjerzdzaj 1 zrobimy z drugim poradzisz sobie już sam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

Tyle że ni cholery się dziś nie wyrwę z roboty :wallbash:, najszybciej w czwartek/piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..w razie czego dzwoń 605610006 to sie zgadamy na podmianke :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...