Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszerzenie przednich błotników o 6 cm. Jakieś pomysły ?


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Tak się składa że chciałbym poszerzyć przednie błotniki o ok 6 cm. Tył mam wspawane całe poszycia z RS6..przód został z A6. Niestety nie mogę zaadoptować przednich szerokich błotników ponieważ od S6/RS6 są dłuższe o 2 cm. Wspawać samych poszerzeń też nie mogę ponieważ A6 ma błotniki z blachy, a S/RS z aluminum.

Przez chwilę miałem opcję zaadoptowania przednich błotników z Allroada i wykończenie ich na gładko na wzór S6..ale z kolei będę musiał wymienić przedni zderzak także od Allroada i tak wkoło macieju bo Allroad ma ryj przedliftowy, a ja mam polift więc też z d*py.

Macie jakieś pomysły na poszerzenie tego ? robił ktoś poszerzenia na zasadzie docinania i spawania ori błotników ?

Myślałem o nakładkach takich jak mają drifterzy..ale jak zanituje, zaszpachluje itp..to nie wiem jak to się będzie zachowywało czy nie spęka to za parę tygodni.

2446686096.jpg

zdjecie,1,147364dc71682e42175a701a84d614ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o owaniu myslaled kolego ?2

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory liferka mi uciekla. .tak rolowaniu takie jakby walcowanie blachy poszukaj google

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolować będę, ale nie ugram tam takich szerokości jak błotnikach z RS

---------- Post dopisany at 11:13 ---------- Poprzedni post napisany at 08:11 ----------

kurfa te nakładki słabo wyglądają..

8703199242_7c07fe3af2_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka wstawka ale metalowa dospawana i wyszpachlowana ze 2-3 lata wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FWmotorsport w Świdniku robią ponoć takie rzeczy, ale nie mogę się dodzwonić do nich :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie paskudnie to wygląda:kwasny: A gdzie jest dłuższy blotnik od s6? Można może go skrócić od strony drzwi. Kolokwialnie obciąć i zabezpieczyć lakier:whistling:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy jest tu od kierunkowskazów. Cięcie tego i spawanie odpada bo tu trzeba dobrego fachowca od spawania aluminium..miałem z rok temu błotniki od S6, które kiedyś tam były spawane. Od środka to jakby ktoś tam narzygał :facepalm:

Błotniki S6 i cały ryj odpada w tym aucie bo za gruba rzeźba.. Już lepiej front od allroada bo też ma poszerzenia błotników tylko z kolei, allroad to przedlift..a ja mam wszystko od polifta więc nie wiem czy spasowałby zderzak do maski FL. Zostaje mi opcja dobrego blacharza i rozdymania błotników metodą kowalstwa artystycznego lub kupno tylnych błotników od RS i wspawania na przód..albo właśnie jakieś nakładki z plastiku or metalu.

---------- Post dopisany at 23:43 ---------- Poprzedni post napisany at 23:41 ----------

Tylko tu ma 4 blotniki poszerzone nakładkami..u mnie tył jest od S/RS6 więc sam przód mógłby wyglądać dziko..aczkolwiek nie powiem, ze na tej A4 wygląda kozacko :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggi kupuj tyły z rs6 ostatnio Sid miał za 500zł/komplet i wspawaj do przednich, jak dobrze zabezpieczy posłuży pare lat:wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak ma ciut za drogo za te poszerzenia, bo za 400 zł to ja kupiłem całą d*pę z RS6..z czego miałem dwa ISOFIXy po 150 zł/szt. a resztę sprzedałem na złom i jeszcze byłem do przodu :decayed:

Jak patrzę na swoje przednie błotniki A6 i tylne z RS6 to nie wiem jak to obrobić na dole żeby pasowało. Wyższy stopień kowalstwa artystycznego, a ja nie mogę sobie pozwolić teraz żeby auto stało bo ciągle używam.

Na razie wlecą nakładki pomalowane w kolor, a przez jesień/zimę będę szpącił z poszerzeniami z RS d*py.

---------- Post dopisany at 16:11 ---------- Poprzedni post napisany at 10:46 ----------

Dobra klepnięte błotniki tylne od RSa. Będzie szczepan VOL II :grin:

Temat można koszować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra klepnięte błotniki tylne od RSa. Będzie szczepan VOL II :grin:

no ale już je masz, więc? :)

btw, ten artysta od Nosba, który robiła oba RS4 w sedanie lepił w jednym z nich tylnie błotniki z kawałków blachy... i wyszło jak ori RS4, więc da się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyobraźni Michale. Tylne błotniki od RSa zostaną wspawane w przednie błotniki z A6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko takie metalowe dokładki kosztują pewnie min. 600 zł ..

U mnie to się rozwiązało w ten sposób.

10471510_10204064636085538_5383566247903300157_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż..różne są zboczenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...