Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż hebli 312 mm lub 320 mm


kamdaro

Rekomendowane odpowiedzi

zadna roznica, ktora wynika zwykle po prostu z tego ze ludzie wymieniaja stare zajechane 288mm na nowe już 312mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzíeki za info ;) w takim razie wraz z kołem letnim wlatuje 312 :D tylko jarzma musze skombinowac, bo tarcze i klocki to raczej nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tarcze i klocki to raczej nowe :)

TYLKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze i klocki ferodo

Jarzm nie mam

ile u ciebie komplet tarcz z klockami ferodo 312mm ? żeby pod b5 podeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 345mm tylko zwrotki od eski wystarczą, nie trzeba półosi z przegubami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze na słowo !

zmylił mnie ktoś znany na innym forum OOOO mówiąc że na pewno w S4 jest inna średnica półosi, szerszy wieloklin na przegubie i co za tym idzie sama zwrotnica to połowa w modzie z heblem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie V6-tki oraz 1.8T AJL mają takie same przeguby zewnetrzne jak S4 wiec nie ma problemu z montazem

ktos Ci źle podpowiedział bo nie miał o tym zwyczajnie pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu przy zakładaniu jarzma 451 myślę nad zeszlifowaniem z korozji tych prowadnic co klocki się po nich slizgaja, bo są nie równe. Ma ktoś patent jak to potem zabezpieczyć przed korozją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarem litowym albo niektórzy dają pastę miedzianą bądź "aluminiową".

Edytowane przez omzig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie V6-tki oraz 1.8T AJL mają takie same przeguby zewnetrzne jak S4 wiec nie ma problemu z montazem

ktos Ci źle podpowiedział bo nie miał o tym zwyczajnie pojecia

Najdziwniejsze, że był to ========> mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad jakąś farba antykor. Lub lakierem tak aby było to sliskie i gładkie na długo. Jak robilem na tyle to dałem trochę smaru miedzianego ale nie wiem czy się powinno bo pewnie syf się do niego przykleja

Edytowane przez disem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie V6-tki oraz 1.8T AJL mają takie same przeguby zewnetrzne jak S4 wiec nie ma problemu z montazem

ktos Ci źle podpowiedział bo nie miał o tym zwyczajnie pojecia

Najdziwniejsze, że był to ========> mail

Mail od kogo? Rozwiń.

Myślałem nad jakąś farba antykor. Lub lakierem tak aby było to sliskie i gładkie na długo. Jak robilem na tyle to dałem trochę smaru miedzianego ale nie wiem czy się powinno bo pewnie syf się do niego przykleja

Niektórzy malują Hammeritem, a inni lakierem/farbą do zacisków np Motip, Foliatec... Ale tak czy srak, trzeba dawać pastę/smar na jarzma, tam gdzie osadza się klocki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie dawal, bo z czasem pyl z klockow skleja sie z taka papka i robi się łajno, dobrze oczyscic i tyle, zostawic na sucho, a farba to juz najgorsze co moze byc w tym miejscu

a jak są wżery na prowadniczkach mozna papierkiem deko wyrownac ale nei za duzo bo moze zrobic sie luz na jarzmie i nic z tym dalej juz nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze daję smar/pastę, ale delikatnie, bo wg mnie klocek ma tą "swobodę" w jarzmie i po jakims tam okresie uzytkowania można łatwo je wyjąć - nic sie nie zapieka, czy tam blokuje od rdzy i brudu.

A wracając do tej papki... Co jakis czas można sobie odkręcić zaciski wyjąć klocki, odkręcić jarzma, wszystko oczyścić i posmarować na nowo, a przy okazji ocenić stan techniczny układu hamulcowego i nie tylko. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie szpeszjalis zrobił...

Klocki w zaciskach powinny byc skladane na sucho, smar ciagnie pył i piach a ptem robi syf z jarzm. Wiec nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...