Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Olo, do atomizera lejesz wode z kroplą szamponu. Potem zraszasz element i czyscisz glinką.

Pytanie.

Czym usunac białe water spoty od twardej wody?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczaraj robiłem i nawet UC megsa nie dało rady po ręcznym szorowaniu. Tak zajebiaszczą mam wodę na działce :facepalm:


Oczywiście pomimo wytarcia do sucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczaraj robiłem i nawet UC megsa nie dało rady po ręcznym szorowaniu. Tak zajebiaszczą mam wodę na działce :facepalm:

Oczywiście pomimo wytarcia do sucha

Spróbuj cleanerem duraglossa

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki slo, Jutro jak tylko pogoda dopisze biorę się za niego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2-3 miesiace temu robiłem sam odwswieżenie lakieru maszynowo UC, potem nalozylem UP tez Megsa i na to NXT 2.0. Auto od tamtego czasu myje tylko natryskiem zimnej wody na myjniach i brud schodzi, nie ma zaciekow i ogolnie widac kropelki wiec zakladam, ze wosk sie nadal trzyma.

Jak umyje auto w domu zwykla zimna woda i gabką na 2 wiadra bez detergentow to mam zacieki :(

Zastanawiam sie nad tym co zrobić na zime. Trzeba bedzie zabezpieczyć auto juz w jesienie jak temperatury beda dodatnie i myślałem o kupieniu wosku Coli.

Pytanie czy to dobry pomyśł.

Lato:

UP + NXT 2.0

Zima:

UP+ Colli

lub

UP+FK

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie :D

Czy stoi coś na przeszkodzie używania do mycia auta wody z zbiornika na deszczówkę.

Zaznaczam, że zbiornik jest czysty, szczelny a woda z niego przejrzysta. :eusathink:

Mam tam z 8000 tyś litrów wody :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simplus ciezko o lepsza wode do mycia jak czysta deszczowka.

wampir to ze zrobiles sobie korekte to dobrze, ale ze potem sam tyrasz auto niewalsciwie myjac to bez sensu, na zime wole FK1000 jak Colli to raz, a dwa kladziesz na jalowy lakier bez zadnych UC czy UP, czyli po UP kilka razy dobrze przetrzec IPA i klasc wosk, po 12h mozna polozyc druga warstwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe to powinienem myc szamponem np megsa i rekawica z mikrofibry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dobrym szamponem, ktory daje poslizg i odspaja brud, do tego rekawica CarPro i bedzie dobrze.

Jak ktos nie dbal, roznicy nie zobaczy, ale lakier w bardzo dobrym stanie po korekcie bardzo szybko siada przy niewlasciwym myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simplus ciezko o lepsza wode do mycia jak czysta deszczowka.

wampir to ze zrobiles sobie korekte to dobrze, ale ze potem sam tyrasz auto niewalsciwie myjac to bez sensu, na zime wole FK1000 jak Colli to raz, a dwa kladziesz na jalowy lakier bez zadnych UC czy UP, czyli po UP kilka razy dobrze przetrzec IPA i klasc wosk, po 12h mozna polozyc druga warstwe.

Dzięki Griffe za odpowiedz ... :hi:

Człowiek całe życie się uczy ... mam tą deszczówkę od 5 lat i dopiero na to wpadłem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczaraj robiłem i nawet UC megsa nie dało rady po ręcznym szorowaniu. Tak zajebiaszczą mam wodę na działce :facepalm:

Oczywiście pomimo wytarcia do sucha

Polecam CarStone naprawde daje rade, co prawda trzeba znaleźć swoje stężenie ale dobry preparat, jak nie ma CarStone może być ocet spożywczy, zdejmie co prawda wszystko do gołego lakieru ale z kamieniem świetnie sobie radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, skoro jozek726 wrzucił temat zmola i plastików, co proponujecie w zamian zymol do kokpitu ? Pożądany efekt - natural look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał chciałeś usunąć water spoty bez usuwania wosku ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynym pomysłem na plamy to osuszenie recznikiem z mikrofibry poprzez położenie i podniesienie a nie wycieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...