Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

BFB po programie przy kołach 16 w trasie ostatnio 9,4. Generalnie trasa okolice 10l przy mocy pewnie 190PS więc jest ok :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek z wielkim zdumieniem. Jak to możliwe że macie spalanie rzędu 10l, tym bardziej LPG? Albo auta nie widzą obrotów powyżej 3k rpm lub je pchacie albo instalka jest na bardzo ubogo ustawiona.

Fakt faktem ja mam bardzo ciężką nogę (zwłaszcza w trasie). U mnie spalanie w miescie równa się ze spalanie w trasie. Jak mówie i się przyznaje, ja mam bardzo cięszką nogę. Wyprzedzam wszystko i wszystkich którzy jadą przede mną. Średnie spalanie LPG wychodzi około 14l. Moje autko jest 100% sprawne, długoterminowa mieszanka w kanale 32 to -3%, więc junkers raczej jest dobrze ustawiony (regularne przeglądy i wymiaty filtrów u gazownika to potwierdzają).

Spalanie na poziomie 9-10l to nawet na benie nigdy nie miałem, choc nigdy nie probowałem eco-drivingu :-)

Edit:

Kapcie: 235/45/17

Edytowane przez AB7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe AB7 nie przejmuj się :D ja tez mam non stop srednie 14 ostatnio jak stanialo to nawet 15 wyszlo :P 235/35/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzam wszystko i wszystkich którzy jadą przede mną.

Bo nie trafiles na mnie haha i na razie ci sie udaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek z wielkim zdumieniem. Jak to możliwe że macie spalanie rzędu 10l, tym bardziej LPG? Albo auta nie widzą obrotów powyżej 3k rpm lub je pchacie albo instalka jest na bardzo ubogo ustawiona.

Fakt faktem ja mam bardzo ciężką nogę (zwłaszcza w trasie). U mnie spalanie w miescie równa się ze spalanie w trasie. Jak mówie i się przyznaje, ja mam bardzo cięszką nogę. Wyprzedzam wszystko i wszystkich którzy jadą przede mną. Średnie spalanie LPG wychodzi około 14l. Moje autko jest 100% sprawne, długoterminowa mieszanka w kanale 32 to -3%, więc junkers raczej jest dobrze ustawiony (regularne przeglądy i wymiaty filtrów u gazownika to potwierdzają).

Spalanie na poziomie 9-10l to nawet na benie nigdy nie miałem, choc nigdy nie probowałem eco-drivingu :-)

Edit:

Kapcie: 235/45/17

Możliwe i nie jeżdzę jak emeryt

Na trasie około 10l autostrada prędkość 140 czasami 180

Zrób logi na lpg bo wiem po sobie że korekta w bloku 32 to jest średnia, czyli może na wolnych obrotach zalewać a na wysokich brakować gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja właśnie przymierzam się do zakupu A4 B7 1.8T 163km i zagazowanie go i trochę szokujecie mnie tym spalaniem :) Z tego co się orientowałem poprzednio to spalanie lpg w cyklu mieszanym wychodzi ok 11,8 a tutaj piszecie o jakichś kosmicznych rzeczach. Teraz to już zgłupiałem. Jeszcze kupię diesla z tego wszystkiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że diesel to spali 4,5l.

Nawet jak spali 12l gazu to ile to kasy jak litr kosztuje 1.80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie (dość luźne miasto) spali Ci pewnie z 13-14/100km LPG. Kosztowo przelicz sobie jak to mniej więcej wyjdzie.

Jeśli to dużo trzeba szukać innego auta, napewno nie z 1.8T i nie ważącego ponad 1600kg. Pewnych praw fizyki oszukać się nie da, niestety.

edekxp - malutko spala Ci Twoje B6, bardzo mało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spala normalnie

Na miejscu spali 12l może troszkę więcej

oczywiście podaje spalanie faktyczne a nie z fisa

Gaz sam regulowałem i dość długo przy pomocy logów i korekt sondy

Skoro inni jak nie mają lpg i auto spali 9-11 a na trasie 8 to czemu gazu ma palić 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem teraz twina i hanki niebieskie zerknę jak to się ma teraz :). Z poprzednim ac czerwonym miałem 13 ale on szalony był j**any :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wypowiadaja sie tez uzytkownicy motorow 190konnych. To wiadomo, ze spalanie bedzie wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam 190 :) myślę że będzie z 220 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem robić autem krótkie odcinki rzędu paru km i średnie spalanie lpg zeszło do 11,8l, natomiast FIS zjechał poniżej 9 (z 9.8).

Jazda spokojna, trochę tras (mało wyprzedzania), znikomy udział jazdy miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha 220. To o czym my tu mowimy Panie :-P ja sie o motor 163konny w b7 pytam ;-) jesli wogole znajde dobry egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) a myślisz że ile czasu będziesz miał serię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bangod, piszesz o czerwonym AC, czyli ten co ma teorytycznie 250 kucy obsłużyć (wiadomo że tyle nie zrobi).

Dla czego go wymieniłes na twina? bo już przy obecnej mocy nie wyrabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie w nim chodziło jak chciało. Po dwóch miesięcznych naprawach pozbyłem się go :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzieki za odpowiedz. A kiedy montowałeś tego REDa? Dawno temu?

Ja mam swojego od lutego 2014 i absolutnnie zero problemów z nim.

Chodzą słuchy że producent cos tam poprawił w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...