Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czyli w autach z 2013roku problem nadal może występować? Jest w ogóle jakaś wersja 4 cylindrowej benzyny, gdzie z całą pewnością można powiedzieć, że problem został definitywnie rozwiązany przez Audi? Dotychczas myślałem, że EA888Gen3 wystarczy, po prostu.

Opublikowano
26 minut temu, Helix napisał:

Czyli w autach z 2013roku problem nadal może występować? Jest w ogóle jakaś wersja 4 cylindrowej benzyny, gdzie z całą pewnością można powiedzieć, że problem został definitywnie rozwiązany przez Audi? Dotychczas myślałem, że EA888Gen3 wystarczy, po prostu.

Pewnie gdyby w 3 generacji ea888 stosować się do wymiany  oleju co 10 tys km to problem by się nie pojawiał. Jednak według forumowego eksperta od napraw tych silników ( @kixi4) ,coraz więcej ea888 3g się pojawia u niego na remont.

Opublikowano

Tak dokladnie, wszystkie przebiegi w okolicach 180-220 tys km, np foto z cjeb 2013.

20200808_082214.jpg

20200808_084052.jpg

20200810_185929.jpg

Edytowane przez kixi4

Opublikowano

jak malowane :decayed:

Opublikowano

Hehe polifty maja takie smieszne czerwone uszczelki ?

Edytowane przez kixi4

Opublikowano
5 minut temu, kixi4 napisał:

Hehe polifty maja takoe smieszne czerwone uszczelki ?

te tłoki są nadwymiarowe czy nominał ?

Opublikowano

Nominal, cylindry jak nowe, siatka od nowosci, zero owalu, wszystkie miescily sie w 0.01mm

Opublikowano

Delikatne przehonowanie tylko zeby odswiezyc

Opublikowano

a są w ogóle ori nadwymiarowe tłoki do tych pudeł ?

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Sa ale tylko odrazu na 83.01 czy o 0.5mm

Opublikowano
6 minut temu, kixi4 napisał:

Sa ale tylko odrazu na 83.01 czy o 0.5mm

w ETCE widze tylko 82.50-82.51

Opublikowano
2 minuty temu, Dev napisał:

w ETCE widze tylko 82.50-82.51

Sa z KS w nadwymiarze.. w aso przeciez szlifu nie zrobia, tylko najlepiej nowy silnik ?

Edytowane przez kixi4

Opublikowano
6 minut temu, kixi4 napisał:

Sa z KS w nadwymiarze

aaaaa...  szkoda że nie mozna podłozyc z 3.0tfsi :decayed:

Edytowane przez Dev

Opublikowano
11 godzin temu, kixi4 napisał:

Tak dokladnie, wszystkie przebiegi w okolicach 180-220 tys km, np foto z cjeb 2013.

(..)

Trafiają się już CPMA czy CPMB?

Opublikowano

Cpma i cpmb pelno, to tak naprawde taki sam silnik jak cdnc z tym ze ma dodatkowy wtrysk na e85 w usa i szersze pierscienie ale starego typu

Opublikowano

A ten dodatkowy wtrysk paliwa w kolektorze to nie jest przypadkiem wykorzystywany nie tylko do e85 tylko ogólnie do każdego paliwa aby utrzymywać dolot w czystości? 

 

 

Opublikowano

Nie zaglebialem sie w ten temat glebiej, ale raczej nie, bo ma zaworach normalna ilosc nagaru.. jak rozbieram polifta z 4 dodatkowymi polwtryskami to wtedy faktycznie nagaru nie ma na zaworach.

Opublikowano

Co innego czytałem na audizine...

Opublikowano
Godzinę temu, wampir napisał:

Co innego czytałem na audizine...

Wiesz co naprawde jakos w temat silnikow cpm nigdy nie wnikalem.. mam gdzies zdjecia zaworow z tych silnikow podczas remontu i nagaru bylo dosc sporo, jak znajde to wrzuce 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Po przestudiowaniu tematu trochę się załamłem względem silników CPM:kwasny: Wygląda na to że dopiero w B9 jest bez wady olejowej. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.