Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
7 minut temu, Dev napisał(a):

Mam B8 2.0tfsi Q 220kM 8 bieg TIP z 8.2015r z przebiegiem 44000km jak Cie interesuje

Mógłbyś napisać więcej w PW żebym tu nie robił śmietnika? Chciałem do Ciebie napisać, ale nie widzę tej opcji (może brak w wersji mobilnej) 

Opublikowano

171k km CPMB nalatane zrobiłęm tym prawie 25 tyś km i na razie jest wszystko okej. na pewno sypie się odma i to z zegarkiem na ręku stuknęło 150k i się popsuła oraz pompa wysokiego ciśnienia przy głowicy lubi się zepsuć. a tak to lać mu można 95 E10 i jeździ tylko wydaje mi się że szybciej z baku paliwo ubywało przy E10

Opublikowano
3 godziny temu, dliwski napisał(a):

Mógłbyś napisać więcej w PW żebym tu nie robił śmietnika? Chciałem do Ciebie napisać, ale nie widzę tej opcji (może brak w wersji mobilnej) 

693 45 66 99 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, czy silniki montowane w Q5:

  • CNCD 225KM wersja USA
  • CNCE 230KM wersja EU

posiadają wadę olejową?

Dzięki z odpowiedź!

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 3.07.2020 o 13:03, wampir napisał(a):
  1. Rozgrzać silnik - aby był ciepły, lecz nie gorący.

  2. Wykręcić świece  

  3. Zawartość pojemnika rozpylić przez rurkę po kolei w każdy cylinder (ok. 5 sek). Ja polecam minimum 10sek.

  4. Wkręcić świece. Poczekać 10-20 min.
    Wykręcić świece. Przykryć otwory świec pochłaniającą tkaniną, aby wylatujący brud nie trafił na lakier. Obracać rozrusznikiem kilkanaście sekund.

  5. Wmontować świece  na miejsce.

  6. Uruchomić silnik i utrzymać lekko podwyższone obroty np do 2000 przez 15 min. W tym czasie resztki rozmiękczonego nagaru będą usuwane przez układ wydechowy.

 

Czynność powtarzasz dwa razy.

 

Potem zmiana oleju na Millers EE 5W40. 

kolego w jakich odstępach czasowych powtórzyć procedurę ? na te dwa razy ile trzeba kupić szt Xado Anticarbon ?

Opublikowano

Ja bym pojeździł z 500km

Bardzo istotne też to NOWA odma tylko z ASO co kilka lat. 

Nieważne, że silnik dobrze pracuje, te 3-4 stówki nikogo nie zbawi, a jest spokój. 

Opublikowano
W dniu 13.11.2025 o 13:03, wampir napisał(a):

bym pojeździł z 500km

Bardzo istotne też to NOWA odma tylko z ASO co kilka lat. 

Nieważne, że silnik dobrze pracuje, te 3-4 stówki nikogo nie zbawi, a jest spokój. 

Na odmie mam przejechane 25000km, będzie miala 3 lata, kurde nie wiem możliwe że może być coś walnięta? Widzę na niej znaki audi i producent hengst to byłaby Ori ? Wymieniał widocznie poprzedni właściciel 

Opublikowano

a ubywa olej? Jak ubywa to wymień, jeśli nie ubywa to jeszcze pojeździj z rok.

Opublikowano

O.3 litra na 1000km , po nowym roku wymieniam olej i będę rozruszal pierścienie xado anticarbonem.

Opublikowano

zacznij od odmy, ale tylko z ASO

Opublikowano
W dniu 16.11.2025 o 11:44, wampir napisał(a):

zacznij od odmy, ale tylko z ASO

ma ASO sklep profil na allegro?

Opublikowano

ma :)

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 6.07.2014 o 18:44, mcemsi napisał(a):

Motul 8100 5w30 , znikanie oliwki w tych silnikach to dla OOOO norma niestety , z litrową butelką albo dwoma w bagazniku trzeba jezdzic.

Nie musisz jeździć z olejem i odmą w bagażniku tylko moja procedurę zastosuj opisaną w tym dziale. 

Opublikowano
W dniu 16.04.2024 o 23:09, dliwski napisał(a):

Koledzy, co powiecie o motorze CPMB? W sieci zdania podzielone… bez wady czy z wadą?

To mój post z kwietnia 2024. W maju 2024 kupiłem finalnie inny egzemplarz, ale też z motorem CPMB. W tej chwili mam niecałe 230 tys. przebiegu. Olej Ravenol 5w40, wymiana co 7500 km, dolewać nie muszę - ubytek poniżej 0,5L przez cały okres od wymiany do wymiany. Przy wymianie robię płukankę LM i dodaję Ceratec.

 

Po 1,5 roku nie mogę złego słowa powiedzieć. 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Raceman napisał(a):

tylko moja procedurę zastosuj

 

Mój tekst sprzed prawie 12 lat? Stawiam że już z nie ma po co , bo albo te silniki z lat 2008-2012 już są ponaprawiane albo zajechane i zezłomowane.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.