Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Studenci prawa i prawnicy na forum


michosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Tak z ciekawości pytam, mamy na forum studentów prawa / prawników ?

Ja od października zaczynam studia prawnicze o których zawsze marzyłem. :banan:

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zaczynasz? Moja Żona studiuje prawo, bedzie zaczynać trzeci semestr. Juz sie sito robi u nich, duzo ludzi zdaje prawo rzymskie i socjologię po kilka razy ostatnio. Ogólnie trudny kierunek, książki drogie, kupuje je i kupuje, kilogramy tego mamy... Oby kiedyś była praca- to jest w tym najważniejsze, bo studia skończyć mozna, ale nie pracować na kasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo rzymskie to pikuś ;) zobaczysz pozniej co bedzie sie dzialo :D ze mna na roku zaczynalo 400 osob, po I semestrze zostala polowa, po II semestrze bylo juz 100 osob. do konca zostalo duzo, duzo mniej...

podreczniki, komentarze, kodeksy... to wszystko przed toba ;) mysle ze powinienes naszykowac duzo regalow na ksiazki :decayed:

niestety z praca nie jest wcale tak rozowo. wszystko zalezy od tego w ktora strone malzonka chce isc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to masz racje :) tylko do takich wnioskow dochodzi sie po czasie. Ciekawsze doznania to aplikacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnicy nie mają żadnego problemu z pracą bo ciągle jest ich za mało w Polsce. Trzeba tylko zrobić aplikacje. Mgr prawa bez aplikacji to faktycznie szkoda czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no rozumiem. No co zrobic, bedzie musiała sie przemeczyc, ale pewnie warto. Moze dzieki jej pracy kiedyś bedzie opcja powrotu do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci czy warto bo to kwestia indywidualna. To czego jestem pewien to to, ze bedzie miala duzo stresu, od groma nauki i ogromna kolekcje podrecznikow, ksiazek i notatek ;)

ja ukonczylem jeszcze informatyke i moge smialo powiedziec ze mam bardzo ciekawa prace ktora rekompensuje mi te lata nauki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jaką aplikację wybierze. Prokuratorska to gwarancja ciekawej pracy za niewygórowane pieniądze :). Sędziowska to już pieniądze większe, ale ciężej się dostać. Radcowska to najnudniejsza, ale najmniej wymagająca i dająca spore profity po skończeniu. No i adwokacka, na początku trzeba się przebić, wyrobić nazwisko, ale potem już masz pracy i pieniędzy dużo. Niemniej jednak studia prawnicze trwają 10 lat i wcześniej jak w wieku 33 lat dużych pieniędzy nie zarobisz. Trzeba swoje odrobić za darmo lub za małe pieniądze na aplikacji, zdać ciężki egzamin i dopiero zacząć zarabiać.

Mimo wszystko warto poświęcić te 10 lat bo późniejsze profity rekompensują poniesione nakłady.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja narzeczona zaczyna piąty rok prawa. generalnie zadowolona, oprócz postępowania cywilnego bo wykładowca dość specyficzny.. później chce iść na aplikację prokuratorską.. no zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do takich wniosków doszedłem po pierwszym roku ;), aplikację teraz stały się dosyć powszechne no może poza tą elitarną w Krakowie ;)

kolego o co chodzi z tym Krakowem?? Nie jestem prawnikiem, ani nie mam też z tym nic wspólnego, ale mieszkam w Krakowie i dlatego pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce iść na aplikację prokuratorską lub sędziowską to odbywa się ona tylko w Krakowie, gdzie mieści się Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury. Ciężko się dostać warunki odbywania aplikacji są bardzo dobre i aplikanci dostają za kształcenie stypendium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak przeczytałem - to wiecie bardzo mało koledzy o aplikacjach :decayed:, a Kraków i otoczenie "żyje" na wypracowanej przed laty renomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...