Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Policja strzela do wariata


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tego nie rozumiem... koleś wykonuje ich polecenia a oni do niego strzelają... przecież sami darli się "rzuć to, rzuć to k**wa" no to rzucał :decayed:

A tak serio:

1. Wielki plus za to że mundurowi odważyli się sięgnąć za broń pomimo naszych poronionych pomysłów co do uzasadnienia jej użycia

2. Drugi plus za to że go nie zastrzelili tylko postrzelili (w stanach pewnie od razu zebrał by ze 2 kule w tors i po zabawie)

3. Minus tak jak ktoś napisał wyżej... kobieta raczej nie była przeszkolona w chodzeniu i jednoczesnym strzelaniu to nie powinna tego robić bo bez odpowiedniego szkolenia skupienie w celu robi się mega wielkie

4. Co do wymachiwania bronią jak sierpem przez nich raczej się nie odniosę bo to po pierwsze wina braku szkolenia (według mnie policyjne szkolenie posługiwania się bronią w takich sytuacjach jest zerowe) a po drugie na pewno wielki stres.

I tak dali mu dużo czasu na poddanie się. Strzelali w plecy/do uciekającego... Cóż trudno, lepsze to niż jakby miał im zwiać i zarżnąć jakiegoś niewinnego przechodnia. Ja uważam, że jak by było dwóch policjantów (a nie policjantka) to można to było inaczej rozwiązać ale oni mieli raczej mało czasu na podejmowanie decyzji i podjęli taką a nie inną. Oddali mnóstwo strzałów. Zdecydowanie za dużo ale to też pewnie stres + szkolenia do d*py. Walther P99 z których strzelali ma system "antystres" na spuście ale w takich sytuacjach raczej niewiele on pomaga. Generalnie nie nam oceniać czy zrobili dobrze czy źle. Koleś został obezwładniony, żyje i nikomu nie zagraża a to chyba jest priorytetem w takich sytuacjach. Trzeba jeszcze pamiętać że strzelanie do człowieka to trochę inna sprawa niż strzelanie do papierowej tarczy na strzelnicy (dodatkowy stres i przypuszczam że tysiąc innych myśli wpadających wtedy do głowy). Jedyne co można zrobić po takiej akcji (i to zamiast karania za nieregulaminowe użycie broni) to zmienić system szkoleń. Dołożyć obowiązkowe strzelanie na strzelnicy raz na 2 tygodnie albo choćby raz na miesiąc. Robić szkolenie użycia broni w sytuacji stresu i braku czasu na dłuższe zastanawianie się. Do szkolenia dodać dokładnie jak powinno w takich sytuacjach obchodzić się z bronią... np. nie puszcza się broni w jednej ręce i biegnie do radiowozu wymac**jąc nią na wszystkie strony. Każda pozycja strzelecka czy to stacjonarna czy w ruchu jest dokładnie opracowana tylko naszych policjantów tego po prostu nie uczą.

Szakal222 mówisz że nawalali do niego "jak do kaczki, albo tacy ślepi albo dla zabawy". Polecam wybrać się na strzelnicę i wziąć walthera do ręki, postrzelaj sobie trochę w tarczę i zobacz sam czy to takie proste a potem pomyśl sobie ile musiał byś dołożyć do tego:

1. stresu, który oni mieli

2. uważać żeby nie postrzelić przechodnia, partnera

3. uważać żeby nie dostać czymś w łeb (bo czymś w nich przecież rzucał i nie były to puste paczki po zapałkach)

4. ruchomy cel

i potem możesz opisywać ich zachowanie. Sama obsługa broni (czynności mające na celu bezpiecznym posługiwaniem się bronią) jest tak rozbudowana, że przypuszczam, że i 10 wyjść na strzelnicę by Ci nie wystarczyło żeby robić to wszystko odruchowo w takiej sytuacji (oczywiście jeszcze raz podkreślam że to wina braku odpowiednich szkoleń dla policji).

Według mnie postąpili tak jak uważali za stosowne (pomimo że przeszkoleni do tego dobrze nie byli) i nie powinni mieć z tego powodu problemów choć osobiście jak by miał mnie bronić ktoś kto tak "obsługuje" się bronią to wolałbym mieć sam tą broń w rękach... ale to już moje subiektywne odczucie

Z takiej broni nie strzelalem przyznam szczerze .ale z innej krotkiej juz lojilem .jezdze czesto na strzelnice i rozumiem tez sytuacje tych policjantow .

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że trochę zejdę z tematu ale tu macie filmik ukazujący możliwości policji w stanach. U nich nie ma fikania do policjanta. Zwróćcie uwagę, że gość od razu zostaje skuty i leży potulnie.

https://www.youtube.com/watch?v=q7c0jgNDXNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracę policji w USA obrazuje filmik, na który uwiecznione jest wyciaganie gości z Ferrarki( nie pamiętamn tytułu filmika) , u nas jakby tak któryś z policemanów zrobił to policjant by miał przerąbane, bo z każdej strony dostanie po d*pie;/ policjant by zamdlał, przełożony też i przełożony przełożonego też bym stracił przytomność, a babka z finansów to jakby zobaczyła fakturę za szybę i lakier Ferrari to by ucieła wypłaty policjantom;) niestety tak jest, najlepiej jest krytykować, wypominać ilość i jakość szkoleń. Tylko trzeba sobie uświadomić, że ten policjant na samym dole to nie ma z tym nic wspólnego. Dostają sprzęt (pomijam jakość) i przepisy prawa, które układają ludzie, którzy nie mają z tym wcale doczynienia (ogólnie w tej formacji ze wszystkim tak jest). Jak w każdej pracy są ludzie którzy szkolą sie indywidualnie i ich umiejętności są na wysokim poziomie, niekoniecznie w sekcjach i pododdziałach AT. Tylko ludzie poddają się systemowi i właśnie w takich sytacjach wychodzą potem nie dociągnięcia czy błędy. Niestety tak jest i nie zmienimy tego. Dobrze, że jest forum i możemy się wypowiedzieć. Jednak skłaniałbym sie do tego, aby tez trochę zrozumieć policjantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja powinna miec wieksze prawa niz teraz.

Tylko nie przyjmowac debili jak teraz.

99% to barany bez szkoly, ktorzy sie dorwali do wladzy i cwaniakuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracę policji w USA obrazuje filmik, na który uwiecznione jest wyciaganie gości z Ferrarki( nie pamiętamn tytułu filmika) , u nas jakby tak któryś z policemanów zrobił to policjant by miał przerąbane, bo z każdej strony dostanie po d*pie;/ policjant by zamdlał, przełożony też i przełożony przełożonego też bym stracił przytomność, a babka z finansów to jakby zobaczyła fakturę za szybę i lakier Ferrari to by ucieła wypłaty policjantom;) niestety tak jest, najlepiej jest krytykować, wypominać ilość i jakość szkoleń. Tylko trzeba sobie uświadomić, że ten policjant na samym dole to nie ma z tym nic wspólnego. Dostają sprzęt (pomijam jakość) i przepisy prawa, które układają ludzie, którzy nie mają z tym wcale doczynienia (ogólnie w tej formacji ze wszystkim tak jest). Jak w każdej pracy są ludzie którzy szkolą sie indywidualnie i ich umiejętności są na wysokim poziomie, niekoniecznie w sekcjach i pododdziałach AT. Tylko ludzie poddają się systemowi i właśnie w takich sytacjach wychodzą potem nie dociągnięcia czy błędy. Niestety tak jest i nie zmienimy tego. Dobrze, że jest forum i możemy się wypowiedzieć. Jednak skłaniałbym sie do tego, aby tez trochę zrozumieć policjantów.

... bo państwo mamy teoretyczne...

to słowa ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza ( sic!) :facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to co jest teraz przyjmowane do policji to porażka. Nie dość, że głąby to jeszcze mało sprawni fizycznie. A kobiety w prewencji to już totalne nieporozumienie. W Rzeszowie w prewencji są kobiety, które np. pilnują porządku na meczach..., laska 160 cm, 45 kg wagi i w razie awantury idzie pacyfikować kiboli :facepalm:

Co do tej sytuacji z filmiku i tego wariata..., kryminalna spokojnie by dała radę nie wpadając w panikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie mam cwaniaka, buca do potęgi n-tej co dostał się do policji. Pół rodziny nie może uwierzyć, że taki cep może nosić mundur, a drugie pół rodziny chce mu naj....ać za to jakim ch.... jest

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jest, najlepiej jest krytykować, wypominać ilość i jakość szkoleń. Tylko trzeba sobie uświadomić, że ten policjant na samym dole to nie ma z tym nic wspólnego.

Nie rozumiem. Dlatego właśnie krytykuję ilość i jakość szkoleń. Przecież nie czepiam się gliniarza, że brak szkoleń to jego wina.

Dostają sprzęt (pomijam jakość)

Akurat Walther P99 jest jednym z bardziej cenionych modeli broni na świecie więc nie rozumiem aluzji do jakości sprzętu.

Jak w każdej pracy są ludzie którzy szkolą sie indywidualnie i ich umiejętności są na wysokim poziomie, niekoniecznie w sekcjach i pododdziałach AT. Tylko ludzie poddają się systemowi i właśnie w takich sytacjach wychodzą potem nie dociągnięcia czy błędy. Niestety tak jest i nie zmienimy tego.

Tzn. co? Sugerujesz, że każdy policjant powinien podnosić swoje umiejętności we własnym zakresie i na własny rachunek? To po kiego grzyba im te szkolenia przed przyjęciem do służby?. Chyba nie są robione z zamysłem takim, że potem i każdy musi się dokształcić sam. Wiesz ile kosztuje instruktor na strzelnicy? (ale nie taki, który da Ci broń i pokaże jak się strzela tylko taki, który nauczy wszystkich zasad, postaw, odruchów etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu ja nie odniosłem sie do żadnego posta, tylko wyraziłem swoje zdanie, ale cieszę się, że ktoś zwrócił uwagę na mój. Policeman nie jest winny ilości i jakości szkoleń. Jesli chce być na lepszym poziomie to od niego zależy, nie chodzi tutaj o szkolenie u instruktora, który nauczy wszystkiego. Tak naprawdę błędy są u podstaw. Większość ludzi się z tego śmieje, ale trening bezstrzałowy, praca "na sucho" jest omijana szerokim łukiem.

Czy Walther 99, który był dostarcza do polskiej policji jest cenioną bronią na całym świecie...? Dywagował bym nad tym. Ale to inna sprawa. Aluzja dotyczyła całości wyposażenia, bo tak naprawdę nie jest ono nawet średniej jakości.

Jak najbardziej Grzechu są szkolenia na kursie podstawowym, czyli przed przyjeciem do policji. Zgadza się, trwają one chyba na tą chwilę poł roku. Jednak trzeba pamiętać, że podczas tego czasu do ogarnięcia jest: prawo, prewencja, ruch drogowy, kryminalistyka, strzelanie i wyszkolenie strzeleckie i tam jeszcze parę innych. Także matriału jest dosyć dużo, a samego strzelania nie ma zbyt dużo. Ale wartym wspomnienia jest to, że to jest czas w którym przyszłu policeman strzela najwięcej, bo w słuzbie - oprócz pododdziałów i sekcji AT bądż jednostek szybkiego reagowania - tego strzelania jest bardzo mało i nie jest mozliwe, aby po takim strzelaniu trafić od razu w nogę ruchomego celu.

Nie usprawiedliwiam tutaj policjantów, tylko piszę to co uważam i udało mi się zaobserwować.

Także na spokojnie Grzesiu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu ja nie odniosłem sie do żadnego posta, tylko wyraziłem swoje zdanie, ale cieszę się, że ktoś zwrócił uwagę na mój. Policeman nie jest winny ilości i jakości szkoleń. Jesli chce być na lepszym poziomie to od niego zależy, nie chodzi tutaj o szkolenie u instruktora, który nauczy wszystkiego. Tak naprawdę błędy są u podstaw. Większość ludzi się z tego śmieje, ale trening bezstrzałowy, praca "na sucho" jest omijana szerokim łukiem.

Oczywiście, że szkolenie na sucho jest mega ważne ale dla mnie po prostu zawód "policjant" mówi sam za siebie, że szkolenia (częste, dokładne) w np posługiwaniu się bronią powinny być dosłownie przymusem i to bardzo częstym. Oczywiście, że każdy z nich może dokształcić się sam ale wtedy jaki sens ma szkolenie w policji? Po to jest szkolenie żeby jak sama nazwa mówi "wyszkolić" a pamiętaj, że policja ma chronić Twoje zdrowie i życie (w zamyśle przynajmniej :decayed: ) to jak osoba niewyszkolona w posługiwaniu się bronią w sytuacjach stresowych może dostać broń i używać jej bezpiecznie w sytuacjach stresowych?

Ps. Sam trening na sucho też nie jest dobry bo strzelając ostrą twoje nadgarstki uczą się choćby niwelowania odrzutu broni przez co zwiększa się celność i skupienie. W policji np. nikt nikogo nie uczy jak ściągać spust (a to też nie jest takie proste przy czym też ma ogromny wpływ na celność i skupienie) albo strzelając więcej niż raz (przy szybkim strzelaniu a takie miało tutaj miejsce) resetować spust co jest naprawdę ważne i bardzo poprawia skupienie strzałów.

Czy Walther 99, który był dostarcza do polskiej policji jest cenioną bronią na całym świecie...? Dywagował bym nad tym. Ale to inna sprawa. Aluzja dotyczyła całości wyposażenia, bo tak naprawdę nie jest ono nawet średniej jakości.

Oczywiście że jest. Pewnie że osobiście wolałbym Glocka 17 ale Walther P99 jest bardzo popularnym modelem a przecież nie stał się tak popularny tylko dla tego że jest pod marką Walther. Jeżeli chodzi o pozostałe wyposażenie... masz rację. Nie mają np. tazerów, zamiast pałek typu tonfa powinni mieć teleskopowe (można tym więcej zdziałać niż tonfą), kajdanki powinny być na przegubie stałym a nie na łańcuszku (dzięki temu można nimi zakładać dźwignie itd) itp. Ale w tym przypadku poszło głównie o obsługę broni. Jak by mieli tazery pewnie one poszły by w ruch a nie broń palna no ale niestety naszą policję nie stać na taką rozrzutność. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma a w szczególności powinno się umieć tego używać w każdej sytuacji.

Jak najbardziej Grzechu są szkolenia na kursie podstawowym, czyli przed przyjeciem do policji. Zgadza się, trwają one chyba na tą chwilę poł roku. Jednak trzeba pamiętać, że podczas tego czasu do ogarnięcia jest: prawo, prewencja, ruch drogowy, kryminalistyka, strzelanie i wyszkolenie strzeleckie i tam jeszcze parę innych. Także matriału jest dosyć dużo, a samego strzelania nie ma zbyt dużo.

Nie jest to żadne usprawiedliwienie szkoleń. Skoro materiału na pół roku jest bardzo dużo to takie szkolenie powinno trwać rok a nawet więcej jak będzie trzeba. Jeżeli ktoś na ulicy wyskoczy na mnie z bronią a w pobliżu akurat będzie policjant (wiem że łatwiej trafić w totka ale taka naprawdę bardzo hipotetyczna sytuacja) to niestety muszę liczyć na to, że to on mając broń powinien mnie obronić. Nikt nie nosi ze sobą broni codziennie więc to policja powinna być świetnie przeszkolona (a i tak przypuszczam, dodając sobie +50 do respektu :decayed:, że potrafię bronią zdziałać więcej niż 95% zwykłych (nie mówię tu o AT etc.) policjantów ale to dzięki częstym, regularnym i wymagającym treningom (czysto z zamiłowania do broni palnej), których nasza policja nie ma bo nie ma na to kasy)

Nie usprawiedliwiam tutaj policjantów, tylko piszę to co uważam i udało mi się zaobserwować.

Ale ich trzeba usprawiedliwić bo to wina systemu szkoleń a nie ich samych

Także na spokojnie Grzesiu:)

Ja się wcale nie denerwuję :wink4: Po prostu piszę czysto z doświadczenia. Nie miało być to atakiem w kierunku Twojej osoby :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nie ma żadnych paralizatorów. Mogli strzelać nawet jak uciekał bo wcześniej najłagodniej mówiąc była czynna napaść na policjanta. Proszę zapoznać się z przypadkami tam wszystko jest. Jedyny minus, że trochę słabo z celnością było ale to wina tego, że w policji jest zero szkoleń. A co do AT to oni szkolą się całymi dniami a mimo to akcja zazwyczaj kończy się, po szybkim zatrzymaniu przestępcy nie zdążą wykorzystać swoich umiejętności a policjanci którzy przyjechali na interwencję odwrotnie nie szkolą się wcale a interweniują cały czas. Policja dobrze postąpiła mimo tego, że mamy ciulate prawo dlatego policjanci boją się strzelać bo jeszcze nie wrócą do jednostki po interwencji a już się nagonka zaczyna na nich. Państwo powinno stać na policjantem, który reprezentuje państwo a u nas jest wręcz odwrotnie, myślą tylko jak Ci dowalić. Chociażby sprawa dot. armii Nangar Chel gdzie najpierw wysłali chłopaków na wojnę a później ich sądzili. Żenada to państwo.

Brawo dla nich, że odważyli się strzelać. A strzelając do drugiej osoby nie da się tego nauczyć bo doświadczenie zbiera się wykonując czynność wielokrotnie a strzelanie do osoby nie jest strzelaniem do tarczy.

---------- Post dopisany at 13:52 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ----------

I na poważnie: wariat rzucił "narzędzie" i zaczął spierniczać - wtedy Go postrzelili czyli na dzień dobry powinni zostać wyebani z tej roboty ponieważ Ten psychik już Ich nie atakował. No ale czego oczekiwać po tak wykształconych funkcjonariuszach :facepalm:

Mylisz się kolego, zapoznaj się z ustawą o policji i przypadkami użycia broni i wtedy oceniaj. Gość dopuścił się czynnej napaści rzucając tłuczkiem to na co mieli czekać aż w końcu kogoś zrani. Nie masz pojęcia o przepisach to nie wprowadzaj ludzi w błąd bo po takich opiniach powstają kolejne nieprawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwsze wypowiedzi między innymi jarka garryego i szakala i więcej nie czytałem bo po co

Piszecie nie mieli prawo strzelac jak uciekał w plecy itd mogli użyć pałki czy gazu hehehehehehe k**wa jak to czytam ubaw mam po pachy

Po pierwsze najważniejsze mieli prawo strzelać do niego zanim rzucił , jak rzucał i wtedy kiedy odrzucił i uciekał

Proszę uważnie przeczytać przypadki użycia broni

I jak tak czytam to nie myślęe tylko wiem ze nigdy nie znaleźliście się w takiej sytuacji kiedy ktoś was atakuje niebezpiecznym narzędziem

Gazem z 3 metrów ktoś napisał hahaha chyba gazu nigdy w ręce nie trzymał

z Pałka podejść do gościa z toporkiem hahahha no tak zanim by podszedł to by tym toporkiem dostal w lep

Bron była tu jedynym słusznym spb , prokurator który dostal sprawę na biurko już się wypowiedział ze wszystko było ok i nic się nie dopatruje

Mowie to nie jako znawaca jak wy co pistolet widzieli w w-11 jak oglądali

A to ze z kilku metrów nie trafiali to norma nawet nie macie pojęcia jak łatwo zerwać strzał nawet na strzelnicy gdzie macie Full czasu na skupienie , tarcza sie nie rusza i nie rzuca w Ciebie młotkiem , a co dopiero w takim stresie , fakt za późno zaczęli do niego strzelać powinni odpalić go od razu

Ktoś pisał o paralizatorach

Tak są na wyposażeniu, ok 1 szt na 20 osób, koszt 12 tyś zł , taser z kamera i dyktafonem , dla porównania Walther p-99 czy glock których uzywamy kosztuje 3 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w wojsku w służbie wartowniczej i wg prawa użycia broni , żeby nikogo nie spotkala kara - Powinnien dostać strzał ostrzegawczy w tyl głowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwsze wypowiedzi między innymi jarka garryego i szakala i więcej nie czytałem bo po co

Piszecie nie mieli prawo strzelac jak uciekał w plecy itd mogli użyć pałki czy gazu hehehehehehe k**wa jak to czytam ubaw mam po pachy

Po pierwsze najważniejsze mieli prawo strzelać do niego zanim rzucił , jak rzucał i wtedy kiedy odrzucił i uciekał

Proszę uważnie przeczytać przypadki użycia broni

I jak tak czytam to nie myślęe tylko wiem ze nigdy nie znaleźliście się w takiej sytuacji kiedy ktoś was atakuje niebezpiecznym narzędziem

Gazem z 3 metrów ktoś napisał hahaha chyba gazu nigdy w ręce nie trzymał

z Pałka podejść do gościa z toporkiem hahahha no tak zanim by podszedł to by tym toporkiem dostal w lep

Bron była tu jedynym słusznym spb , prokurator który dostal sprawę na biurko już się wypowiedział ze wszystko było ok i nic się nie dopatruje

Mowie to nie jako znawaca jak wy co pistolet widzieli w w-11 jak oglądali

A to ze z kilku metrów nie trafiali to norma nawet nie macie pojęcia jak łatwo zerwać strzał nawet na strzelnicy gdzie macie Full czasu na skupienie , tarcza sie nie rusza i nie rzuca w Ciebie młotkiem , a co dopiero w takim stresie , fakt za późno zaczęli do niego strzelać powinni odpalić go od razu

Ktoś pisał o paralizatorach

Tak są na wyposażeniu, ok 1 szt na 20 osób, koszt 12 tyś zł , taser z kamera i dyktafonem , dla porównania Walther p-99 czy glock których uzywamy kosztuje 3 tyś

Nareszcie ktoś prawdę napisał . Najlepiej jakby policjant podszedł i...... plosie Pana mozie Pan sie położy albo odniesie toporek do kuchni......... ależ oczywiście panie władzo. Interwencja załatwiona. Koledzy nie znacie rzeczywistości? Czepiacie się że tyle strzelali i nie trafili. A wzieliście pod uwagę że strzał ostrzegawczy to nie strzał w górę? Strzał ostrzegawczy może być wszędzie w bezpiecznym kierunku. Ilość....... można i dwa magazynki byle przyniosły skutek. Strzał do człowieka to ostateczność! A oni powstrzymali tego wariata i wyrządzili niewielką krzywdę jak na strzał. Możecie się śmiać, ale ta kobieta zachowała się naprawdę dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam widać to chyba nawet pierwsza strzeliła, miała jaja , jedynie faktycznie do czego można się przyczepić to brak zainteresowania nim jak dostal juz i padł na glebe ale jakieś razace to to nie było

do krytykujących

Ciekawe czy jakby ta laska była wasza żona to czy po powrocie do domu po służbie zjebalibyscie ja ze nienormalna jest , trzeba było go gazem a nie strzelalas od razu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z roczników,które w znacznym procencie były w wojsku więc wiem jak się strzela i smakuje jabol.

Dla mnie bez dyskusyjne jest użycie broni przez funkcjonariuszy,jeśli nie trafiły dwa pierwsze kule spokojnie można je uznać jako ostrzegawcze,mniejsze też było ryzyko trafienia osób postronnych niż próbować oddać strzał w niebo.

Wątpliwości w stopień wyszkolenia :grin: proszę rozwiać je na strzelnicy.Strzelałem z krótkiego pistoletu P 64 i nie ma tu porównania z kałaszem,czy którymś z karabinków snajperskich,z racji pozycji, stojąca i na wyciągniętych dłoniach,bo chociaż jest mały to odrzut czuć niesamowicie w nadgarstkach i łokciach.

Dużo,też zależy jak wejdzie się w strzelanie,nie wspominam już o stresie jaki towarzyszył tej sytuacji,przecież nie wielu ludzi zabija człowieka na śniadanie jak 007 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z roczników,które w znacznym procencie były w wojsku więc wiem jak się strzela i smakuje jabol.

:polew: mistrz :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prawdę napisał. Ja tam syfie byłem i uważam ,że błedem było wycofani Z-ki. Teraz to takie płaczące c*py ,bo mama śniadania do łóżka nie dała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant policjantowi nie rowny ale prawa powinni miec ja Ci w stanach niech sie nie pier**la

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prawdę napisał. Ja tam syfie byłem i uważam ,że błedem było wycofani Z-ki. Teraz to takie płaczące c*py ,bo mama śniadania do łóżka nie dała

Co to Z-ki bo mi takie coś nic nie mówi. Co do reszty sie zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...