Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check engine....


peter124

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie mechanicy w ASO nie znaleźli jakiegoś konkretnego powodu skąd lampka check engine. Silnik chodzi ok, wszystkie odczyty są w porządku auto też jeździ normalnie.

Sugerują że powodem może być dość spory nagar pozostały po starym oleju ale gwarancji że lampka zgaśnie po jego usunięciu nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałby się dowiedzieć czy i ewentualnie jak temat został rozwiązany.

Mam ten sam problem od około tygodnia, nie miałem jeszcze możliwości podpięcia VAGa, ale zrobię to przy najbliższej okazji. A4 B6 1.8t AVJ.

Zaczęło się od przerywania, dławienia przy gwałtownym dodaniu gazu. Podczas normalnej "cywilnej" jazdy bez szaleństw nie wykazuje żadnych złych objawów. Przyspieszał normalnie do ok 3,5k obr, a później się dławił. W tym momencie mrugała kontrolka check engine.

Pomyślałem, że to kwestia gorszej jakości paliwa jakie ostatnio zatankowałem więc wyjeździłem do rezerwy i zatankowałem na pewnej stacji paliw, ale problem pozostał.

Przepędziłem samochód z 3 razy do czerwonego pola (nadal się dławił) i od tego czasu check świeci już cały czas.

Czy może to być wina zabrudzonego filtra paliwa? Błędy pojadę jutro sczytać, ale już dzisiaj nie daje mi to spokoju dlatego piszę tutaj.

P.S. Nie mam pierwszego kata, jest zamontowany downpipe z wyłączeniem pierwszej sondy + chip u Rogala na 190. Wcześniej po tym zabiegu, przez 50k km, nie było żadnych problemów.

Proszę o szybka pomoc. Pozdrawiam, Andrzej.

Witam mam identyczny problem jak ty właśnie rozwiązałeś już go ? co to może być ?

Witam mam identyczny problem jak andy2208 właśnie temat rozwiązany ? czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam to samo tylko u mnie pojawia sie błąd 16804 wykasuje go i przejadę kilkadziesiąt km i odnowa auto na gazie i AVJ macie jakies rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam to samo tylko u mnie pojawia sie błąd 16804 wykasuje go i przejadę kilkadziesiąt km i odnowa auto na gazie i AVJ macie jakies rozwiązanie ?

Rozwiazałeś ten problem mam to samo co i ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie i już mnie to denerwuje strasznie bo praktycznie ciągle świeci mi sie check

colak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś sprawdzał układ doprowadzania powietrza wtórnego SAI?Węże itd?.Jak jest nieprawny to też wywala check i błędy związane z rzekomo niesprawnym katem bądź sondami.Mnie wywalało P 0420 a on też jest związany z 16804.To było przed montażem lpg.Zapalił się check ale auto cały czas jeździło normalnie w każdym zakresie obrotów,deptaniu itd.Mój mechanior skasował i wziął się za lekturę i kazał podjechać jak się znowu zapali.Stało się to po kilkuset km.Samochód 2 dni po robocie robił.Cały układ czyszczony z syfu i wody nawet.Po tej operacji kilka tysięcy już i spokój.Nie wiem czy wy też coś z tym nie macie tylko jeszcze te szarpania i dławienia przy wyższych obrotach.Ale sprawdzić nie zaszkodzi.Może to jest to jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na dniach może będę wiedział o co chodzi były robione logi itd wszystko już obejrzane wygląda na pierwszy rzut tak Kat do wywalenia nie ma czym oddychać jakaś siatka też mogła pójść i tłumik zapchany rzuca zapłonami cewki przepustnica itd do sprawdzenia szczelność dolotu podstawa wężyki odmy itd trochę mi na wymieniał pewien pan także w czwartek bryka idzie na warsztat i zobaczymy co tam będzie... mam nadzieje żę to tylko ten katalizator dodam jeszcze że koleżka nie kazał mi na razie jeździć dynamicznie ponieważ to może pogorszyć stan mojego silnika to tak jak byś chciał się wysra... i nie mógł :D a ktoś by cię ściskał za żołądek Pozdrawiam do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie do tematu,jezeli zapala sie check to ma znaczenia na prace silnika?czy auto jest slabsze?pytam poniewaz po wywaleniu kata i wlozeniu downpipe czasem mi sie zapali check i mam wrazenie ze slabnie mi auto.sprawdzalem vagiem i wywala blad z sondą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie do tematu,jezeli zapala sie check to ma znaczenia na prace silnika?czy auto jest slabsze?pytam poniewaz po wywaleniu kata i wlozeniu downpipe czasem mi sie zapali check i mam wrazenie ze slabnie mi auto.sprawdzalem vagiem i wywala blad z sondą.

nie jest słabsze . Usuń sonde w ECU lub tylejke dystansową załóż tylko tą załamana . Dalej beda błedy po podpięciu pod Vaga po niej ale check już sie nie zapali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj zatankowałem auto i od tego momentu świeci mi się kontrolka check engine. Podłączyłem androidowego vaga i wyskoczył taki błąd:

-Układ odpowietrzania zbiornika paliwa

-Nieprawidłowy przepływ

-Nieosiągnięta dolna wartość graniczna.

Wie ktoś może o co chodzi? Z góry dzięki za pomoc.

Pomoże ktoś? Cały czas nie wiem o co chodzi. ;/

Edytowane przez KapelanLP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Na dzień dzisiejszy dalej nie usunąłem usterki. Doszedł mi kolejny błąd a check świeci się non stop już półtora roku a auto jeździ bez żadnych problemów w każdych warunkach.

Oto błędy z komputera:

- 16804 Skuteczność katalizatora poniżej wartości Banku 1. P0420

- 16712 Czujnik spalania stukowego 1 (G61) Zbyt wysoka wartość sygnału: P0328-Statyczne-zbyt mała wartość rezystancji.

- 16395 Rząd 1: wałek rozrządu A (wejście): Wartość zadana nie została osiągnięta zwrotnej (ponad zaawansowane) : P0011 - Statyczne - Brak typ usterki stwierdzone.

To tyle, po skasowaniu błędy po kilkudziesięciu a czasem po niecałych 200km się znowu pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie panowie sprawdzcie przewody ciśnieniowe mi w avj rozlączyly sie przewody ktore są pod maską blisko podszybia mniej wiecej na srodku objaw by ten sam migający check engine szarpanie i skakanie obrotów, check engine gdy miga to znaczy ze jest zla mieszanka i po prostu swiruje....musze wymienic tre przewody poki co skleilem tamsmą szarą patex i w miare trzyma ale niestety trzeba wymienic bo zatrzaska sie wyrobily i tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. I ja pozwolę podpiąć się do tematu . U mnie pojawiły się następujące błędy:

1. 16396- położenie wałka rozrządu (CMP) , wlot/lewy/przód, bank 1 timming over retarded

2. 17536- P1128, Bank 1, powietrze adaptacyjne mieszanki. System zbyt ubogi.

 

Czy ktoś miał coś podobnego i potrafiłby podpowiedzieć przyczynę i sposób rozwiązania tych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim punkcie przepływomierz do sprawdzenia. Dodatkowo logi dynamiczne by sie przydało zroić i wrzucić aby ktoś ocenił.

Co do wałka to można było by się na wstępie przyjrzeć czujnikowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2016 o 21:41, newerafan napisał:

Rozwiazałeś ten problem mam to samo co i ty

niestety nie  ze 2 lata tak jeżdze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem po wywaleniu kata zamontowaniu downpipe i zamontowaniu emulatorów sond wyskakuje mi check engine 
Podłączyłem vaga i wyskoczyło mi trochę defektów jak ten probelm rozwiązać ? już mi nic do głowy nie przychodzi ? :(

defekty audi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka mialem niedawno podobnie. Co jakis czas blad zwiazany z katalizatorem. Winna byla pompa SAI tzn pompa powietrza wtórnego. Rozgrzewa katalizator na zimnym silniku. Po jakims czasie zaczęła mi wyc. Po wymianie na nowa cichutko i juz ok 10 tys km i nie wywala check engine i katalizatora. Czesta przypadlosc tego modelu. W AVJ znajduje sie z prawej strony na dole przy zderzaku w okolicy zaworka DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2017 o 22:32, gsekulski napisał:

Hejka mialem niedawno podobnie. Co jakis czas blad zwiazany z katalizatorem. Winna byla pompa SAI tzn pompa powietrza wtórnego. Rozgrzewa katalizator na zimnym silniku. Po jakims czasie zaczęła mi wyc. Po wymianie na nowa cichutko i juz ok 10 tys km i nie wywala check engine i katalizatora. Czesta przypadlosc tego modelu. W AVJ znajduje sie z prawej strony na dole przy zderzaku w okolicy zaworka DV.

Ile zapłaciłeś za nową SAI? Ori?

Nie lepiej było wyłączyć komputerowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

a u mnie w 1,8T BFB paląca się ciągle lampka check była związana ze uszkodzeniem węża dolotowego - brakiem szczelności dolotu. Dodatkowym objawem było takie chrobotanie/trzeszczenie/szmer przy odpuszczaniu gazu w czasie jazdy na wyższych biegach. Po wymianie węża dolotowego - jak ręką odjął:)) 

Edytowane przez poeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...