Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Adaptacja Klimy - Słabo Chłodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sprezarka byla wymieniana na regenerowana i czynnik uzupelniany do pelna.

 

Jakie cisnienie powinna dawac sprezarka i gdzie w vagu moge sprawdzic ilosc czynnika?

Edytowane przez Voucher

Opublikowano

ilości czynnika w wagi nie sprawdzisz, posrednio można określić czy mniej więcej jest ok poprzez ciśnienie w układzie na  wyaczonym silniku, np. Po nocy. W zależności od temperatury zewnętrznej ciśnienie w układzie będzie  zmienne. 

 wymieniales kompresor, jaka była przyczyna? Zatarcie? Co było robione czy wymieniane jakieś inne elementy układu? Dysza, skraplacz itp?

co do za niskiego ciśnienia sugerowanego przez kolegę @romanzlasu to nie zgadzam się ponieważ w naszych B6/B7 sprężarka sterowana jest zaworem regulacyjnym a nie czujnikiem ciśnienia i przez to ciśnienia są z reguły niższe zależne od wymaganego zapotrzebowania przez sterownik

Opublikowano

Wymieniłem sprężarkę, ponieważ sprzęgiełko zwrotne, które bylo przykręcone na śrubke z klejem, odpadło ucinając łepek od śruby. Ogólnie odkąd mam auto tj. 3 lata, sprzegiełko spadło ze 3 razy, więc stwierdziłem ze cos jest nie tak. Dodatkowo klin w osłonie sprzęgła był już wytarty.

Została wymieniona sprężarka na regenerowaną, nowy osuszacz oraz nabijanie czynnika. W układzie nie było żadnych opiłków.

 

Dodatkowo mam jakies dziwne akcje z klapami...

https://a4-klub.pl/topic/119271-błędy-silników-klap-nagrzewnicy-rozmieszczenie-opis-nastawy-podstawowe/?page=13&tab=comments#comment-5185767

 

Edytowane przez Voucher

Opublikowano

nie zauważyłem patrzyłem na inny post temperatura na parowniku ok więc sprężarka bedzie ok wiec coś ze sterowaniem raczej będzie 

Opublikowano

Przycina się sprężarka raczej ze tak sprzeglo często pada

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

A czy powodem nieprawidłowego działania klimatyzacji może być climatronic?

Opublikowano

Raczej nie bo co ma się tam uszkodzić

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Z poniższego linka: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3056489.html#14896627

Cytuj

Przyczynami problemu były przycinający się zaworek w sprężarce oraz zbyt niskie napięcie wychodzące z uszkodzonego panela sterującego. 

Dodano po 21 [minuty]:

Założyłem inny panel i klima działa dobrze ale szwankuje w nim co innego więc chciałem naprawić swój panel w którym jak cie okazało przypaliły się cztery rezystory łączone równolegle na ścieżce pomiędzy zaworkiem sprężarki a układem go zasilającym(prawdo podobnie spełniają funkcję zabezpieczenia układu scalonego). I mam pytanie czy ktoś zna dokładną wartość tych rezystorów bo wynosi ona ok 1-2 oma ale nie mogę z całą pewnościom 
odczytać kolorów a w tamtym miejscu niewielka różnica oporności będzie miała spory wpływ na prąd płynący do zaworka co może powodować rozbieżność temperatury. Paski to czerwony niebieski brązowy złoty albo srebrny i brązowy ale o trochę innym odcieniu i dlatego nie mam pewności co do ich wartości. Jeśli ktoś przerabiał ten temat to prosił bym o pomoc.

 

Opublikowano

napisz co dalej jest nie tak z tą Twoją klimatyzacją. Jak możesz wklej zdjęcia z blokami pomiarowymi po nocy na wyłączonym silniku, podczas pracy na rozgrzanym silniku przy temp ustawionej na komfortową oraz podczas pracy na temp ustawionej na LO minimum to foty bloków 01, 02 i 10.

Opublikowano

Aha no to może i tak

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Idzie lato więc o klimie będzie coraz więcej postów [emoji4]

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
W dniu 6.04.2018 o 12:19, MaTeo85 napisał:

napisz co dalej jest nie tak z tą Twoją klimatyzacją. Jak możesz wklej zdjęcia z blokami pomiarowymi po nocy na wyłączonym silniku, podczas pracy na rozgrzanym silniku przy temp ustawionej na komfortową oraz podczas pracy na temp ustawionej na LO minimum to foty bloków 01, 02 i 10.

Ogólnie cały czas mam problem z mało wydajną klimatyzacją. Ogólnie klima chłodzi, ale wydaje mi sie ze gorzej niż przed zmianą sprężarki.

W weekend postaram sie zrobić logi i wkleic na forum.

Opublikowano
W dniu 10.04.2018 o 20:43, Voucher napisał:

Ogólnie cały czas mam problem z mało wydajną klimatyzacją. Ogólnie klima chłodzi, ale wydaje mi sie ze gorzej niż przed zmianą sprężarki.

W weekend postaram sie zrobić logi i wkleic na forum.

A panel klimy miales juz kiedys wymieniany na jakis inny? Np. Przejscie z 1din na 2din?

No nic na poczatek wklej bloki pomiarowe i dolacz do nich dodatkowo blok z informacjami z czujnika naslonecznienia. 

Opublikowano

witajcie 

 

a ja mam tak że z lewej kratki kierowcy leci lodówka a z pozostałych kratek letnie powietrze adaptacja zrobiona nastawy podstawowe zero błędów wiatrak się kręci na pierwszym biegu węże od klimy zamarznięte i co może być nie tak wcześniej tzn przed zimą chłodziła jak wściekła 

Opublikowano
witajcie 
 
a ja mam tak że z lewej kratki kierowcy leci lodówka a z pozostałych kratek letnie powietrze adaptacja zrobiona nastawy podstawowe zero błędów wiatrak się kręci na pierwszym biegu węże od klimy zamarznięte i co może być nie tak wcześniej tzn przed zimą chłodziła jak wściekła 
Też problem z silniczkiem klapy

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
1 minutę temu, marky2552 napisał:

węże od klimy zamarznięte

mało czynnika

Opublikowano

silniczki sprawdzane są ok druga sprawa to ciśnienie od 4-6 bar do tej pory było git i tera od tak  czynnik wyparował ? no i trzecia sprawa jak kompresor się załączy to czasem tak piszczy jak by pasek był zjechany a nie jest bo wszystkie wymieniane były potem jakieś screeny wstawię z vaga

Opublikowano
2 minuty temu, marky2552 napisał:

ciśnienie od 4-6 bar do tej pory było git i tera od tak  czynnik wyparował

węże nie mogą byc zamarznięte ;)

Opublikowano
węże nie mogą byc zamarznięte [emoji6]
No u mnie są 98c1967650d8126b9bd2d607fddc53d3.jpg2b8d9cc811be59a9668d19494763a29a.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Teraz, marky2552 napisał:

No u mnie są 98c1967650d8126b9bd2d607fddc53d3.jpg2b8d9cc811be59a9668d19494763a29a.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

węże zamarznięte to za mało czynnika w układzie i dlatego źle klima działa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.