Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Adaptacja Klimy - Słabo Chłodzi


AB7

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię trochę temat, mam b6 i dużo robię km, po mieście klima jest ok mocno dmucha ale po przekroczeniu na autostradzie 130 klima mocno spowalnia i bardzo słabo dmucha. Dopiero jak zwolnię to zaczyna dmuchać mocno. 

Miał ktoś taki przypadek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z klimatyzacją, bardzo słabo chłodzi. Zrobiłem bloki pomiarowe. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

IMG_20200612_142419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest na wlaczonej klimie na vagu?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to są na postoju, a co dalej? co na włączonym silniku, co w błędach słychać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przem8 napisał:

Jeśli to na załączonej klimie to masz za małe ciśnienie czyli zapewne mało czynnika.

Prąd sterujący zaworem 0,0A czyli silnik nie pracuje co potwierdza mvb 2/1 - 5.0 - czyli silnik ma prędkość poniżej 300obr/min lub nie rozpoznano prędkości obrotowej silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Prąd sterujący zaworem 0,0A czyli silnik nie pracuje co potwierdza mvb 2/1 - 5.0 - czyli silnik ma prędkość poniżej 300obr/min lub nie rozpoznano prędkości obrotowej silnika

To screen zrobiony na pracującym silniku ( chociaż mogłem pomylić screeny). Chodzi o to, że bloku pomiarowym 010 nie ma różnicy czy silnik pracuje czy nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaTeo85 napisał:

Prąd sterujący zaworem 0,0A czyli silnik nie pracuje co potwierdza mvb 2/1 - 5.0 - czyli silnik ma prędkość poniżej 300obr/min lub nie rozpoznano prędkości obrotowej silnika

Dopatrzylem zanim mnie zacytowales i poprawiłem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliłeś screeny, musisz sprawdzić po pierwsze czy nie ma błędów w steroniku silnika i klimatyzacji, po drugie czy koło pasowe kompresora nie jest uszkodzone (zerwane sprzęgło) oczywiście to na zgaszonym silniku. do tego rano albo kilku godzinach na postoju auta trzeba sprawdzić jakie ciśnienie panuje w układzie klimatyzacji i jaka jest temperatura powietrza na zewnątrz. jak to będziesz miał zrobione to jakieś logi lub screeny z grup 001, 002, 010 i ewentualnie 011, 016, 026 i 027. wtedy coś będzie można więcej powiedzieć. Oczywiście screen robisz po kilku minutach z klimatyzacją ustawioną na LO i nawiew na maxa przez kratki srodkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów klimatronika nie ma. Robiłem kilka razy te nastawy podstawowe klap, dalej się nic nie poprawiło.bNie podoba mi się blok pomiarowy 10. 

Na początek spróbować dobić czynnika i powinno pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek musisz zrobić diagnostykę, dobicie czynnika może kompletnie nic nie zmienić. Może być wina zaworu sterującego/ sprężarki/ koła pasowego ze sprzęgłem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki pomiarowe, robione w tym momencie na pracującym silniku z włączoną klimatyzacją. Błędów w silniku i klalimatroniku nie ma. Sprzęgło kompresora sprawdzane przez znajomego mechanika (według niego jest ok). Nawiew ustawiony na max i LO i środkowe kratki. Poniżej przesyłam logi 

IMG_20200612_153315.jpg

IMG_20200612_153308.jpg

IMG_20200612_153240.jpg

IMG_20200612_153212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie po stronie HP wydaje się być ok 12 bar, ciekawe co jest po stronie LP zobacz jak wyglądają rurki idące do parownika czy są obie gorące czy zimne czy zaszronione itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaTeo85 napisał:

ciśnienie po stronie HP wydaje się być ok 12 bar, ciekawe co jest po stronie LP zobacz jak wyglądają rurki idące do parownika czy są obie gorące czy zimne czy zaszronione itp.

Jak stoję przez samochodem to ta cieńsza rurka od tej nakrętki w stronę ściany grodziowej jest zimna nawet delikatnie oszroniona a ta grubsza w normalnej temperaturze ani ciepła ani zimna

IMG_20200612_155925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec może być faktycznie mało czynnika albo zapchana dysza dławiąca. najlepiej podjechać do klimiarza i sprawdzić ciśniania LP i HP, sprawdzić ile czynnika siedzi i wymienić dyszę dławiącą na nową profilaktycznie i przy okazji sprawdzić co tam siedzi na niej. Dysza kosztuje kilka złotych. kolor pomarańczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaTeo85 napisał:

wiec może być faktycznie mało czynnika albo zapchana dysza dławiąca. najlepiej podjechać do klimiarza i sprawdzić ciśniania LP i HP, sprawdzić ile czynnika siedzi i wymienić dyszę dławiącą na nową profilaktycznie i przy okazji sprawdzić co tam siedzi na niej. Dysza kosztuje kilka złotych. kolor pomarańczowy.

Dodam jeszcze, że teraz zauważyłem jak wszedłem do samochodu to z kratki od kierowcy leci zimniejsze powietrze niż z środkowych i pasażera ( nawiew na LO, max i kratki środkowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, już znam rozwiązanie swojego problemu z klimatyzacją. Brakowało 350g czynnika. Nie wiadomo kiedy ktoś tam ostatnio zaglądał. Wrzucam logi ze sprawną klimatyzacją (logi zrobione podczas pracy silnika)

Pozdrawiam

 

IMG_20200612_181828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim braku to nie miała prawa chłodzić i wentylatory by się nie załączyły. U mnie jak brakowało 250g to wentylator już się nie uruchamiał i nic nie chłodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przem8 napisał:

Przy takim braku to nie miała prawa chłodzić i wentylatory by się nie załączyły. U mnie jak brakowało 250g to wentylator już się nie uruchamiał i nic nie chłodziło.

U mnie wentylatory działały. Mogłem wcześniej filmik zrobić ale pewnie i tak nie było by to widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, już w tamtym roku moja klima miewała czkawki. Podczas jazdy potrafiła przestać chłodzić i wszystko było oblodzone. Po czym po godzinie postoju wracała do normy.


W tym roku problem mi się powtórzył i nie mam pojęcia o co tu chodzi.
Klima przestała chłodzić podczas jazdy na trasie (ciężko powiedzieć od jakiej prędkości, ale powyżej 100-120km/h).
Zatrzymałem się w końcu w lesie żeby zobaczyć rurki i oczywiście cienka od dyszy do grodzi lód, gruba od grodzi aż do osuszacza też lód.
Wyłączyłem silnik na minutę, rurki się odlodziły, uruchomiłem i oczywiście zaczęło działać i działało już do końca trasy.

Dziś rano zrobiłem pomiary na postoju. Oczywiście chłodzi aż łupie w głowę. Na VAG'u nie ma żadnych błędów.
Nie wierzę aby sprężarka była za słaba, bo przy niskich obrotach na postoju jest kosmos.
Osuszacz i czynnik robione w tamtym roku przy okazji wymiany jednego z przewodów.

Ma ktoś pomysł o co chodzi? Może to jakiś czujnik? Obstawiam, że gdzieś jakaś pierdoła odwala takie cyrki...


blok8910.JPG

blok567.JPG

blok234.JPG

blok111213.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle dobrana dysza, albo zabrudzona, albo wilgoć w układzie.

Najprościej odciągnąć czynnik wyjąć dyszę zobaczyć co jest, zmienić na wszelki wypadek na nową i nowy osuszać dobrej firmy. Nabić ile trzeba i kontrolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...