Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega pewnie wychodzi z założenia, że półsyntetyk (10W40?) jest gęstszy...  tylko nie wziął pod uwagę, że w temp. roboczej silnika (100-110st.C) płynność (lepkość) różnych oliw jest praktycznie taka sama:

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5 godzin temu, Labedz napisał:

A dla czego chcesz zalac polsyntetyk? Na jakim oleju wczesniej jezdziles i ile Ci go ubywalo?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Dokladnie jest tak jak kolega BeyerBrown napisal. Wydaje mi sie ze jest gestszy. Dlatego pytam co ewentualnie zalac. Do tej pory jezdze na motulu x-cess 5w40 a problem mam go dostac tak od reki jak np w naglym przypadku bym potrzebowal.  Przez 1 rok uzytkowania furki niebral wogole oleju. od wymiany do wymiany jezdzilem. od ponad roku zaczelo mi ubywac oleju.  ciezko mi okreslic ile ubywa na ile km bo az tak tego nie sprawdzalem. Ale moge zerknac po dolewce. Tylko ze dolewka wychodzi mi srednio kolo 1-3 miesiecy jezdzenia. Dlatego chciałbym narazie zalac cos ogolno dostepnego w dobrej cenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dolewka to ile? 100ml czy 1L? No i ile przez te 3 miesiace przejezdzisz? Ja na oleju petronas 5w40 przez 10 tys musialem dolac okolo 1.5L. Na Valvoline synpower 5W40 wlasnie zrobilem 10 tys i dolalem 0.6L teraz mam zamiar zalac Totala 9000 energy 5W40 zaskoczyly mnie jego dobre wyniki w testach (lepiej wypadl niz moj valvoline a jest sporo tańszy.)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie twierdzę zupełnie co innego! Na 10W40 nie oczekuj cudów... poza tym szkoda silnika. Rzadko który olej tej klasy jest pełnym syntetykiem, a jeśli już to do tanich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Labedz napisał:

A dolewka to ile? 100ml czy 1L? No i ile przez te 3 miesiace przejezdzisz? Ja na oleju petronas 5w40 przez 10 tys musialem dolac okolo 1.5L. Na Valvoline synpower 5W40 wlasnie zrobilem 10 tys i dolalem 0.6L teraz mam zamiar zalac Totala 9000 energy 5W40 zaskoczyly mnie jego dobre wyniki w testach (lepiej wypadl niz moj valvoline a jest sporo tańszy.)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Masz na myśli te testy tarcia z youtuba? Nalej oleju z biedronki też nieźle wypadł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy tarcia i wysokich temperatur już coś nam mówią o danym oleju. Przejrzałem też karty charakterystyki dla valvo i total i ten drugi wypada lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych testów to najbardziej wiarygodne jest pokazanie płynności przy niskich temperaturach. Reszta to już wedle uznania ale te testy nijak się mają do warunków panujących w silniku i osobiście nie sugerowałbym się tymi wynikami przy ocenie wyższości jednego oleju od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Labedz napisał:

A dolewka to ile? 100ml czy 1L? No i ile przez te 3 miesiace przejezdzisz? Ja na oleju petronas 5w40 przez 10 tys musialem dolac okolo 1.5L. Na Valvoline synpower 5W40 wlasnie zrobilem 10 tys i dolalem 0.6L teraz mam zamiar zalac Totala 9000 energy 5W40 zaskoczyly mnie jego dobre wyniki w testach (lepiej wypadl niz moj valvoline a jest sporo tańszy.)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

To zalezy kiedy sprawdze olej i ile doleje. Tylko dziwi mnie fakt ze wczesniej nic oleju nie ubywalo, a teraz w przeciagu poltora roku kupowalem u Tomka kilka razy 1l motula zebym mogl dolewac po troche ( z tego co pamietam srednio 0,3-0,5l ).  Jezdze raczej srednio. do 1tys km miesiecznie. Jazda raczej spokojna, od czasu do czasu pocisnieta jazda. Dlatego mysle nad innym olejem bo jednak motul swoja cene ma i niewszedzie mozna go dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że total nie jest olejem syntetycznym tylko wykonanym w technologii syntetycznej. 


I co z tego ze jest wykonany w technologii syntetycznej? (Jak wiekszosc oleji 5w40, 5w30...)
karta charakterystyki niewiele się różni od sporo droższego motula. Nie widze sensu przeplacac za minimalnie "lepszy" olej.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.. Sprowadziłem auto z silnikiem BEX, 190KM. W dokumentach widzę, że w serwisie był cały czas lany olej Castrol 5W30. :facepalm: 

Chciałbym wlać Elf-a 5W50. Można zmieniać tak olej? Dodam tylko, że będzie wirus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymon_2304 napisał:

Panowie mam pytanie.. Sprowadziłem auto z silnikiem BEX, 190KM. W dokumentach widzę, że w serwisie był cały czas lany olej Castrol 5W30. :facepalm: 

Chciałbym wlać Elf-a 5W50. Można zmieniać tak olej? Dodam tylko, że będzie wirus :)

Plukanka, czyszczenie smoka i miski. Olej motul 5w40 xcess lub liqui moli hi tech syntol 5w40 od kolegi "dzik".

Mi na LM chodzi ciszej silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, WYSKUN napisał:

Plukanka, czyszczenie smoka i miski. Olej motul 5w40 xcess lub liqui moli hi tech syntol 5w40 od kolegi "dzik".

Mi na LM chodzi ciszej silnik

Płukanka zalecana? Czy mogę od razu na wymianie wlać ten 5W50?
Co sądzicie w ogóle o oleju ELF 5W50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymon_2304 napisał:

Płukanka zalecana? Czy mogę od razu na wymianie wlać ten 5W50?
Co sądzicie w ogóle o oleju ELF 5W50?

Płukanka mocno zalecana... wręcz obowiązkowa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 08:24, Labedz napisał:

 


I co z tego ze jest wykonany w technologii syntetycznej? (Jak wiekszosc oleji 5w40, 5w30...)
karta charakterystyki niewiele się różni od sporo droższego motula. Nie widze sensu przeplacac za minimalnie "lepszy" olej.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

 

A czy Total jest w stanie przebić te parametry:

PARAMETRY

Spec Gold 5W/40

Wygląd zewnętrzny

Olej klarowny bez zawiesin i osadów

lepkość kinematyczna w temperaturze 100 oC, mm2/s

14,5

wskaźnik lepkości

170

temperatura płynięcia, oC

-44

temperatura zapłonu, oC

236

liczba zasadowa, mg KOH/g

10,4

popiół siarczanowy, %

1,2

Odparowalność wg Noack'a, % (m/m)

8

zawartość wody, %

Nie zawiera

zawartość ciał obcych, %

Nie zawiera

??

4l kosztują niecałe 60zł a producent twierdzi, że to olej na bazie w pełni syntetycznej:hi:

http://www.specol.com.pl/main/produkt/419.html

Na 99,9999% ten olej wleci przy następnej jego wymianie. Chyba, że znajdę jakieś negatywne opinie na jego temat w necie... :whistling:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BeyerBrown napisał:

Płukanka mocno zalecana... wręcz obowiązkow

Ok, dzięki za info. 
Bo zacząłem coś czytać na temat płukanek i przez chwilę się wystraszyłem, że czasem może zaszkodzić..
Mam przebieg 193tys.  zweryfikowany. Od początku lany był castrol 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szymon_2304 napisał:

Ok, dzięki za info. 
Bo zacząłem coś czytać na temat płukanek i przez chwilę się wystraszyłem, że czasem może zaszkodzić..
Mam przebieg 193tys.  zweryfikowany. Od początku lany był castrol 5W30

Teorie teoretyków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymon_2304 napisał:

Panowie mam pytanie.. Sprowadziłem auto z silnikiem BEX, 190KM. W dokumentach widzę, że w serwisie był cały czas lany olej Castrol 5W30. :facepalm: 

Chciałbym wlać Elf-a 5W50. Można zmieniać tak olej? Dodam tylko, że będzie wirus :)

Czemu się uparles na ten 5w50? Dobry 5w40 w zupełności wystarczy nawet jak katujesz auto. Wymiany max co 10tys i bedzie dobrze. Zacznij od plukanki i obowiazkowo czyszczenie smoka dla świętego spokoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...