Jump to content

Jaki olej do 1.8 T

januaryy
 Share

Recommended Posts

Ok fajnie dzięki w końcu jakieś konkrety a nie jakieś po co 👍

W dniu 21.07.2021 o 10:45, dzik napisał:

Panowie kto stosował ? jakie doświadczenia ? 

meg.jpg

Marcin w jakiej cenie jest u Ciebie ta oliwka ?

Pytam, bo Ravenol VST który stosuję już.. 2,5 roku, zaczął nieprzyzwoicie drożeć :)

Tylko wyglądam promocji 4L+1L gratis :grin:

Olej Meguin stosuje od kilku lat o ile trafię w dobrej cenie, w ubiegłym roku 20-25 ojro za 5 litrów 5W40.

Silniki mają się dobrze ale ja nie trzymam się konkretnej firmy blendujące oleje.

Liqui Moly jak również ich Formula Super ceny coraz wyższe.

Edited by KINIAM

Nie myślcie że jestem jakiś pierd#lniety,ale wg normy VW nie typu longsrajf wyskoczył mi olej m.in 10w60 z Shell helix racing. Taki też zalałem wraz ze zmianą filtra od mannfilter i jestem na prawdę zaskoczony jak ten olej zachowuje swe właściwości. Zrobiłem na nim już 4 tyś. Cena do jakości na prawdę na plus,bo 4 l wyniosły mnie 100 zł. Niezdecydowanym polecam poczytać o tym oleju. I nie sugerujcie się tym 10,bo olej to pełny syntetyk. Jednostka 1.8 t bex

2 godziny temu, XsioR napisał:

Nie myślcie że jestem jakiś pierd#lniety,ale wg normy VW nie typu longsrajf wyskoczył mi olej m.in 10w60 z Shell helix racing. Taki też zalałem wraz ze zmianą filtra od mannfilter i jestem na prawdę zaskoczony jak ten olej zachowuje swe właściwości. Zrobiłem na nim już 4 tyś. Cena do jakości na prawdę na plus,bo 4 l wyniosły mnie 100 zł. Niezdecydowanym polecam poczytać o tym oleju. I nie sugerujcie się tym 10,bo olej to pełny syntetyk. Jednostka 1.8 t bex

Musisz tylko pamiętać że zimą ten olej jest jak smoła a nie jest to dobre dla silnika w momencie rozruchu

19 godzin temu, XsioR napisał:

... wg normy VW ... wyskoczył mi olej m.in 10w60 z Shell helix racing. 

Tak z ciekawości olej 10W60 Shell jaką specyfikację VW spełnia  lub gdzie to jest zapisane ?.

Jedyne co znalazłem to API, ACEA i Ferrari.

6 godzin temu, KINIAM napisał:

Tak z ciekawości olej 10W60 Shell jaką specyfikację VW spełnia  lub gdzie to jest zapisane ?.

Jedyne co znalazłem to API, ACEA i Ferrari.

Jak wrócę do chaty z nad morza to ci wyślę na jakiej podstawie mi to wyskoczyło

23 godziny temu, Dev napisał:

Musisz tylko pamiętać że zimą ten olej jest jak smoła a nie jest to dobre dla silnika w momencie rozruchu

Mówisz,że będzie rzeźnia? 

Do poprzedniego silnika lałem znowuż 5w50 LM...to zamiast sobie poprawić ochrone i "niby" lepszą efektywność smarowania w sezonie zimowym mógłbym poczuć się delikatnie zniesmaczony😑

4 godziny temu, XsioR napisał:

Do poprzedniego silnika lałem znowuż 5w50 LM...

W wielu silnikach jeździłem na 5/10W50 ale 10W60 ma prawie 50% wyższą lepkość  podczas rozruchu i raczej przy silnikach, gdzie nie jest dedykowany wymagałby taki olej dodatkowych pakietów na tarcie/zimny rozruch.

W dniu 23.07.2021 o 12:38, cabanmat napisał:

Marcin w jakiej cenie jest u Ciebie ta oliwka ?

Pytam, bo Ravenol VST który stosuję już.. 2,5 roku, zaczął nieprzyzwoicie drożeć :)

Tylko wyglądam promocji 4L+1L gratis :grin:

159zł meguin

promocji na vst z tego co wiem od opiekuna więcej nie będzie ale kto wie jak słupki sprzedaży spadną.

W dniu 23.07.2021 o 14:10, KINIAM napisał:

Olej Meguin stosuje od kilku lat o ile trafię w dobrej cenie, w ubiegłym roku 20-25 ojro za 5 litrów 5W40.

Silniki mają się dobrze ale ja nie trzymam się konkretnej firmy blendujące oleje.

Liqui Moly jak również ich Formula Super ceny coraz wyższe.

dzięki serdecznie za pozytywny feedback! Rewelacja ze produkt robi robotę, robiłem już wstępny research i na forach olejowych jest mega pozytywnie.

Ps. Ceny ubiegłoroczne a obecne to tak jak z ravenolem :wink:

W dniu 23.07.2021 o 14:10, KINIAM napisał: