Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Do silników 1.8T leję się olej bezsprzecznie 5W40 lub 0W40 z normą VW 502, olej 5W30 tak jak piszę Dev należy wziąć w odstawkę.

:hi:

Dziwne ze wszystkie marki w swoich katalogach doboru oleju zalecaja lepkosc Xw30 jako najlepszy, nastepnie Xw40

Moj AVJ najlepiej znosil 0w30, teraz mam bardzo dobry olej Rav. VSI 5w40 jest dobrze, lepiej niz na x-cessie i petronasie 0w40, ale najlepiej bylo na Rav. SSO

Dev tez lał 0w30 x-lite do swojego 1.8T wiec mysle ze ta lepkosc daje rade i nie wytrze ani nie zatrze motoru, 0w30 spokojnie obrobi w lato przy 39 stopniach na autobanie 1.8T sprawdzone na moim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie na 0W30 mocno hałasował łańcuch i klepały popychacze zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 0W30 mocno hałasował łańcuch i klepały popychacze zaworowe.

Dev jaki miałeś ten 0w30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motula 0W30 X-lite

To spoko, przy następnej wymianie chcę wypróbować LM synthoil longtime 0w30, motula również odstawiłem już ze 3 lata na rzecz LM aktualnie użytkuję cały czas synthoil high tech 5W40 ale korci przetestować 0w30 szczególnie o tej porze roku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jestem przed wymaną oleju zrobiłbym to wczoraj jednak zastanawia mnie fakt jaki filtr oleju w końcu ma być montowany?? A mianowicie gdy zakupiłem 526/6 filtrona taki jak w katalogu to po zamontowaniu filtr ten wystaje poza podstawę do której jest przykręcony czy tak ma być?? Nie mniej jednak pojechałem do gościa który wymienia na codzień oleje i sprzedał mi 526/1 oswiadczając że ma być ten. W niektórych modelach silnika 1,8 t według katalogu jest 526/1 a w niektórych 526/6 pogubiłem sie i nie wiem który zamontować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

526/1 podają że jest do 1.6, 2.0 i 2.0fsi, natomiast 526/6 do 1.8t i taki zawsze kupuję, z tego co widać po podanych wymiarach 526/6 jest szerszy i wyższy natomiast wymiary gwintu pozwolą zamontować obydwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 526/1 jest mniejszy. Ale czy tobie też 526/6 troszku wystaje po w kręceniu do podstawy.

Edytowane przez bajer1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 526/1 jest mniejszy. Ale czy tobie też 526/6 troszku wystaje po w kręceniu do podstawy.

Kolego nigdy się nad tym nie zastanawiałem, zawsze taki kupuję i taki mi dobierali w każdym sklepie, większy filtr, większa powierzchnia filtrująca, pewnie trochę więcej oleju trzeba wlać przy wymianie ale co tam setka czy dwie :grin: nigdy na to nie patrzyłem wlewam zgodnie z miarką na bagnecie i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa filtry nie pasują zamiennie.

inne gwinty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

526/6 jest do silnika o symbolu AWT

Kolego ten filtr pasuje do silnika 1.8T a czy jest to vw, audi, skoda czy seat to nie ma znaczenia ten sam silnik w różnych odmianach, wystarczy sprawdzić np inter cars lub podobne e-sklepy i nie ma sensu dalej opisywać filtr. Jeden i drugi występuje w ofercie imają te same gwinty UNF 3/4''-16.

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3033333534131-OP_526|1-filtr-oleju.html

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3116323014331-OP_526|6-filtr-oleju.html

Edytowane przez sciemamcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 526/1 jest mniejszy. Ale czy tobie też 526/6 troszku wystaje po w kręceniu do podstawy.

nastepnym razem zainwestuj w knechta oc470 nie bedziesz mial problemow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze kupuje filtr w ASO. Kosztuje 50-parę złoty więc nie ma co se d*py zawracać zamiennikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co se d*py zawracać zamiennikami.

a kto robi org?

odp. tzw zamiennik chyba Mann

to tak samo jak org olej z serwisu, placisz za banke z nadrukiem, a w srodku np castrol lub inny ogolnodostepny olej ;)

Wiec po co przeplacac za naklejke :decayed:

Edytowane przez KubaMpakiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byl u mnie gośc meganka 3 na wymiane oliwy i filtrow.

wszystkie filtry ori, kupił w ASO

po wyjeciu z pudełek wszystkie z logiem Renault i.... Filtrona, wlasciciel az zaniemowil jak mu je pokazałem.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a kto robi org?

odp. tzw zamiennik chyba Mann

to tak samo jak org olej z serwisu, placisz za banke z nadrukiem, a w srodku np castrol lub inny ogolnodostepny olej ;)

Wiec po co przeplacac za naklejke :decayed:

Mój był firmy Mahle. Przy okazji przytoczę pewien przykład. Kumpel miał Accorda TypeR 2.2 212KM. Po zakupie wymienił m.in. olej i filtr oleju. Kupił jakiś dobry zamiennik tego filtra. Po wymianie w momencie gdzie powinien się załączyć Vtec zapalała się kontrolka silnika i jak wiadomo zamiast lepiej zapita lać to stawał się mułem. Kurde z tydzień było szukania przyczyny. Kontrolka gasła po zgaszeniu silnika i zapalała się w momencie zmian faz rozrządu. Jeśli nie kręcił go do wysoko to było wszystko ok. Co się okazało? Powodem niezałączania sie Vtec'a był nieoryginalny filtr oleju który obniżał ciśnienie oleju które jest potrzebne do zmiany krzywek. Kumpel kupił filtr w ASO z logiem Hondy (też jakaś tam firma go robi) i problem znikł od razu. Tak więc to mnie utwierdziło w przekonaniu że oryginalny to oryginalny i nie ma co oszczędzać 20zł w skali 10tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie był dobry zamiennik skoro robił taką dyskotekę z Vtec'kiem. Myślę że Mann, knecht, purflux czy bosch to z filtrami sobie radzą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...