Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

a kto robi org?

odp. tzw zamiennik chyba Mann

to tak samo jak org olej z serwisu, placisz za banke z nadrukiem, a w srodku np castrol lub inny ogolnodostepny olej ;)

Wiec po co przeplacac za naklejke :decayed:

Mój był firmy Mahle.

Mahle = Knecht

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam nadzieje ze cos poradzicie :)

Po porannym rozruchu przy ujemnych temp. tak od - 4, -6 stopni słychac przez jakies 30 sek. moze dluzej, jakies gruchotanie, szuranie, terkotanie , nie wiem jak to dokładnie nazwac ale słychac ze cos sie dzieje ;/ co to moze byc ? Czy to normalne ?
Olej zmieniony tysiąc km temu na 5W40 LM Synthoil High Tech , zrobiona płukanka tez firmy LM.

Czekam na porady , pozdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nadzieje ze cos poradzicie :)

Po porannym rozruchu przy ujemnych temp. tak od - 4, -6 stopni słychac przez jakies 30 sek. moze dluzej, jakies gruchotanie, szuranie, terkotanie , nie wiem jak to dokładnie nazwac ale słychac ze cos sie dzieje ;/ co to moze byc ? Czy to normalne ?

Olej zmieniony tysiąc km temu na 5W40 LM Synthoil High Tech , zrobiona płukanka tez firmy LM.

Czekam na porady , pozdr !

dwie,trzy,pięć sekund może zarzegotać(choć nie powinno) ale 30sekund to już padaka łańcucha+napinacza raczej

chyba że smok zatkany i tak długo trwa zanim olej dojdzie do góry. :eusathink:

czy była kiedyś zrzucana micha i czyszczony smok pompy oleju?

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nadzieje ze cos poradzicie :)

Po porannym rozruchu przy ujemnych temp. tak od - 4, -6 stopni słychac przez jakies 30 sek. moze dluzej, jakies gruchotanie, szuranie, terkotanie , nie wiem jak to dokładnie nazwac ale słychac ze cos sie dzieje ;/ co to moze byc ? Czy to normalne ?

Olej zmieniony tysiąc km temu na 5W40 LM Synthoil High Tech , zrobiona płukanka tez firmy LM.

Czekam na porady , pozdr !

Ja mam podobnie tylko u mnie to do 2-3 sekund trwa i nie za każdym razem. I zaczęło się gdy zrobiłem płukankę i wymieniłem olej na LM 5W40. Czyli powoli mogę też szykować się na wymianę łańcucha. A powiedzcie czy najlepiej to załatwić od razu przy wymianie rozrządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I zaczęło się gdy zrobiłem płukankę i wymieniłem olej na LM 5W40.

a na forum panuje przekonanie, że płukanka nie zaszkodzi. Jest raczej na plus dla silnika itd. Ciekawe czemu u Ciebie poszło w drugą stronę....

Dlatego np. ja jeszcze nie zrobiłem płukanki, bo jakoś nie mogę do końca nabrać przekonania, że nie ma możliwości żeby zaszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczęło się gdy zrobiłem płukankę i wymieniłem olej na LM 5W40.

a na forum panuje przekonanie, że płukanka nie zaszkodzi. Jest raczej na plus dla silnika itd. Ciekawe czemu u Ciebie poszło w drugą stronę....

Dlatego np. ja jeszcze nie zrobiłem płukanki, bo jakoś nie mogę do końca nabrać przekonania, że nie ma możliwości żeby zaszkodziła.

Zawsze może to być zbieg okoliczności. W b5 robiłem i nic się nie działo. A sama płukanka powiem że jest na plus, przejechałem prawie 3000 km i olej nadal złotawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie tylko u mnie to do 2-3 sekund trwa i nie za każdym razem. I zaczęło się gdy zrobiłem płukankę i wymieniłem olej na LM 5W40. Czyli powoli mogę też szykować się na wymianę łańcucha. A powiedzcie czy najlepiej to załatwić od razu przy wymianie rozrządu ?

2-3 sekundy to norma.ja bym nie wymieniał łańcuszka.dolej oliwy na stan maximum na miarce i sprawdź czy się poprawi

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche zle opisalem moj przypadek, przy odpalaniu zaraz po przekręceniu kluczyka slychac jakis zgrzyt - trwa to chwile, sek. moze mniej, a pozniej slychac to co opisywalem - chrobotanie itd. jak juz silnik pracuje, takze nie wiem co to jest.

Auto ma dopiero 98 tyś nalatane - przebieg pewny powtierdzony, takze to raczej jeszcze nie pora na wymiane łańcucha i napinacza, dodam ze jeszcze rozrząd nie był wymieniany, moze to przy nim cos tam szura, terkocze ... co myslicie ?

Slychac to tylko po porannym rozruchu w minusowych temp., jak juz pozniej sie rozgrzeje to cisza silnik elegancko pracuje, podczas jazdy tez nic nie slychac.

Co to moze byc oprocz tego lancucha ? Moze jednak ta płukanka zaszkodzila albo moze olej powinien byc 5w30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpaleniu posłuchaj czy to chrobotanie wydobywa się z tyłu silnika-od strony ściany grodziowej.jeśli tak to właśnie łańcuch.być może trze już o pokrywę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczęło się gdy zrobiłem płukankę i wymieniłem olej na LM 5W40.

Olej z pewnego zródła? Nie sadze ze plukanka ma cos wspólnego z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A Co powiecie o olejach marki millers oils albo Agip :)?? pozdrawiam .
samochód Audi a4 b6 1,8 T 2003r przeleciane 201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego co polecicie.
Millers olis Trident czy moze lepszy tej marki premium. ?
Czy Agip ( teraz ENI ) i - sinit czy moze i - sinit premium.

Bo bede chyba wybierac 5w 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczęło się gdy zrobiłem płukankę i wymieniłem olej na LM 5W40.

Olej z pewnego zródła? Nie sadze ze plukanka ma cos wspólnego z tym...
Zakupiony od kolegi dzik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie turbo, zalany był castrol 10w40. Po spuszczeniu wyglądał jak szlam (przejechane 6000km). Silnik przeplukalem lotosem 10w40 z dodatkiem do płukania LiquidMolly, następnie po spuszczeniu wlałem Valvoline 5w40 Maxlife.

Zobaczymy jakie bedzie efekt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie turbo, zalany był castrol 10w40. Po spuszczeniu wyglądał jak szlam (przejechane 6000km). Silnik przeplukalem lotosem 10w40 z dodatkiem do płukania LiquidMolly, następnie po spuszczeniu wlałem Valvoline 5w40 Maxlife.

Zobaczymy jakie bedzie efekt. :)

Na pewno będzie lepiej niż na Castrolu.

Jeśli Valvoline to najlepiej Synpower 5W40 lub 0W40 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wygladajacy test olei szkoda ze w jezyku dla mnie nie zrozumialym moze ktos z was cos zrozumie

http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stosował ktoś taki olej - Tedex Synthetic 5W40? Jeśli tak to proszę o opinie.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...