Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana listwy oświetleniowej tablicy rejestracyjnej w tylnej klapie tzw. listwa uchwytowa


Judzik

Rekomendowane odpowiedzi

JUDZIK twoja relacja bezcenna czy podpowiedzi co do wkładki zamka i osłony plastikowej kolegów .Wiedziałam jak i co wygląda .Na allegro kupiłam w super stanie listwę :) i wymieniłam sama dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy listwa oświetleniowa z sedanu będzie pasowała do kombi ? Bo niestety przy demontażu połamałem kawałek tej listwy i muszę kupić nową.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ze zdjęciem wkładki zamka.

Rusza się on delikatnie jedynie w jedną stronę i nie można go na żaden sposób wyciągnąć.

A niestety nie mam jak wyjąć tej listwy... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrz czy w dobrą stronę kręcisz popsikaj czymś może zaśniedziała ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sens wykrecac listwe oswietlenia tablicy rejestacyjnej od strony tapicerki klapy jesli zapiekla mi sie ta srubka(da rade to jakos odkrecic z drugiej strony bo juz jest tak zajechany lepek srubki ze nie da rady chyba tego srubokretem odkrecic).

iez9bvu6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez te dwie owe felerne śrubki które nie chcą się odkręcić większość wymienia listwy ,

próbuj wykrętakami czy sposobami wyżej wymienionymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem rozwiercić z drugiej strony dziurke, bo inaczej nie dawało rady.

Nowa śrubka/wkręt i cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy da rade kupic te blaszki ktore tam siedza ? Bo dzis rozebralem to i jedna blaszka byla ulamana i zarowka latala po calej komorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety musiałem rozwiercić z drugiej strony dziurke, bo inaczej nie dawało rady.

Nowa śrubka/wkręt i cacy :)

No gdy się listy całej nie wyjmie... to śrubki które nie były odkręcane X lat prędzej stracą nacięcie niż je odkręcisz... ale po wyjęciu listy w całości poszło bez problemu. Polecam uszczelki leciutko nawilżyć olejem bądź czymś tłustym i tak samo polecam nasmarować owe śrubki... w przyszłości będzie lżej. Btw. Ja wymieniłłem te śrubki na takie same lecz z twardszego materiału i ni hu... jej łba nie zjedziesz. ok 3 zł za jedną w "świecie śrub" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robie to w moim awancie. Mam cala wkladke jakby w bialym kamieniu. Jak moge ja zdemontowac? Plsstik od ciegna sie kruszy w recach. Wszystko odkrecilem liczac ze uda sie razem z wkladka wyjac listwe. Niestety cos w ikolicach wkladki trzyma.

Witam. Robie to w moim awancie. Mam cala wkladke jakby w bialym kamieniu. Jak moge ja zdemontowac? Plsstik od ciegna sie kruszy w recach. Wszystko odkrecilem liczac ze uda sie razem z wkladka wyjac listwe. Niestety cos w ikolicach wkladki trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem. Spaliła sie żarówka w listwie i weź ją wymień jak śruby nie ruszane pewnie cały obecny żywot auta czyli 15 lat. Nawiercałem plastik wokół śrub, wyrwałem stare lampki tak że została tylko śruba i jakoś udało się je wykręcić. Założyłem ledy kupione na aukcji (link poniżej) na razie świecą idealnie zobaczymy jaka żywotność. Plus jest taki że nie musiałem demontować całej listwy.

http://allegro.pl/podswietlenie-led-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a3-a8-q7-i6219242607.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych ktorzy maja problem z wyciagnieciem wkaldki zamka wystarczy wypiac metalowa linke zamka wkladka przekreca sie w prawo jesli stoimy przed bagarznikiem sam meczylem sie 10 minut bo nie chciala sie ruszyc wkladka wypialem linke i z latwoscia wyjalem wkladke

Edytowane przez SCORPIO111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sens wykrecac listwe oswietlenia tablicy rejestacyjnej od strony tapicerki klapy jesli zapiekla mi sie ta srubka(da rade to jakos odkrecic z drugiej strony bo juz jest tak zajechany lepek srubki ze nie da rady chyba tego srubokretem odkrecic).

iez9bvu6.jpg

Panowie udało mi się jakimś cudem odkręcić te dwie śrubki a dokładnie je rozwiercić. Prawa żarówka miga mi podczas jazdy. Czasem świeci czasem nie... Wyczyściłem blaszki i styki ale ona dalej żyje własnym życiem. Dużo jest zachodu z wyciągnięciem tej listwy z avanta? Jak postukam w tą listwę to zaczyna działać. Może wewnątrz coś nie styka... Jak się do niej dobrać? Ściągnięcie tapicerki klapy mam opanowane do perfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sens wykrecac listwe oswietlenia tablicy rejestacyjnej od strony tapicerki klapy jesli zapiekla mi sie ta srubka(da rade to jakos odkrecic z drugiej strony bo juz jest tak zajechany lepek srubki ze nie da rady chyba tego srubokretem odkrecic).

iez9bvu6.jpg

Panowie udało mi się jakimś cudem odkręcić te dwie śrubki a dokładnie je rozwiercić. Prawa żarówka miga mi podczas jazdy. Czasem świeci czasem nie... Wyczyściłem blaszki i styki ale ona dalej żyje własnym życiem. Dużo jest zachodu z wyciągnięciem tej listwy z avanta? Jak postukam w tą listwę to zaczyna działać. Może wewnątrz coś nie styka... Jak się do niej dobrać? Ściągnięcie tapicerki klapy mam opanowane do perfekcji.

Próbowałeś czy nie ma problemu z blaszkami od żarówek? Ja jak wymieniałem to prawa mi nie świeciła okazało się że nie stykały dokładnie blaszki - ponaginałem je odpowiednio i świeci bez problemowo.

Edytowane przez Marcin_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja lampka Nad tablica padła jak się okazało zgniła i będzie konieczna wymiana całej listwy czy mogę was prosić o pomoc w zakupie ponieważ szukam takiej listwy na allegro i ciężko dobrać cała listwa i dwie ledowe lampki dobrej jakości.

Audi a4b6 kombi 2002 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja lampka Nad tablica padła jak się okazało zgniła i będzie konieczna wymiana całej listwy czy mogę was prosić o pomoc w zakupie ponieważ szukam takiej listwy na allegro i ciężko dobrać cała listwa i dwie ledowe lampki dobrej jakości.

Audi a4b6 kombi 2002 rok.

Jest sens kupować całą listwę? Wyżej jest opisane jak wymienić same żarówki, Ja kupiłem tutaj i na razie jest bardzo w porządku.

http://allegro.pl/podswietlenie-led-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a3-a8-q7-i6219242607.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówię te żarówki. Czyszczenie styków, wyginanie blaszek nic nie daje. Prawa żarówka świeci jak chce... Widziałem też te rzędy led świeca w różnych kombinacjach czyli na pewno to żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę cała listwa bo wkrętarka tak trzymałatwo że mechanik musiał wyrwać lampkę a wkrętarka został. . Ale szukamy tej listwa i nic na allegro może ktoś ma chcecie pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...