Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zawieszenie seryjne 1BA w A4 B8, a zestaw Eibach Pro Kit -35/-30mm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Obecnie mam 18 z oponą 235/40, ale się zastanawiam nad 19 235/35 tylko te nasze polskie drogi... i nie wiem czy nie zostanę przy 18, jeszcze przemyslę temat zobaczę, jak założę zawieszenie [emoji3]
18 spoko 19 juz lepiej ale racja te polskie drogi!!! Ale progres i drogi pomalu coraz lepsze. Musisz jeszcze wziasc pod uwage ze jak pojdzie nizej to wizualnie kola troche sie schowaja. Ja przy obnizeniu 55mm zalozylem dystanse 11mm przy felgach ori rotorach 19 8.5j et43. I wygladal odrazu lepiej. A do b8 to min bezpieczny dystans z pierscieniem centrujacym to 11mm. Nie polecam jakis 5mm bo felga musi opierac sie na odsadzeniu piasty zeby byla wycentrowana. Obecnie moj set up to 19 9.5j et38 255 35. No i po zalozeniu springow auto siadzie ale dopiero w pelni efekt bedzie po paru miesiacach jak springi sie uloza. Tu masz pare fotej jak to wygladalo u mnie.566f958833835dd8af632b4bfffe238e.jpgb827f04fc077fdd3798fd5fb05a7b79b.jpg850576cddf4d70ce71248bc75df88dd9.jpg4f754014dea8149fe8a199805366ccaf.jpg16604dcc7e8c17169e01e484ff4b8eb3.jpg18a5422e85bd49bc8988f9a4259641f4.jpg85d4178604174909d5aab257aa8edfcd.jpgb0887f8c659257f5ea5ab76c78293cd3.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
8 godzin temu, GacekUK napisał:

18 spoko 19 juz lepiej ale racja te polskie drogi!!! Ale progres i drogi pomalu coraz lepsze. Musisz jeszcze wziasc pod uwage ze jak pojdzie nizej to wizualnie kola troche sie schowaja. Ja przy obnizeniu 55mm zalozylem dystanse 11mm przy felgach ori rotorach 19 8.5j et43. I wygladal odrazu lepiej. A do b8 to min bezpieczny dystans z pierscieniem centrujacym to 11mm. Nie polecam jakis 5mm bo felga musi opierac sie na odsadzeniu piasty zeby byla wycentrowana. Obecnie moj set up to 19 9.5j et38 255 35. No i po zalozeniu springow auto siadzie ale dopiero w pelni efekt bedzie po paru miesiacach jak springi sie uloza. Tu masz pare fotej jak to wygladalo u mnie.566f958833835dd8af632b4bfffe238e.jpgb827f04fc077fdd3798fd5fb05a7b79b.jpg850576cddf4d70ce71248bc75df88dd9.jpg4f754014dea8149fe8a199805366ccaf.jpg16604dcc7e8c17169e01e484ff4b8eb3.jpg18a5422e85bd49bc8988f9a4259641f4.jpg85d4178604174909d5aab257aa8edfcd.jpgb0887f8c659257f5ea5ab76c78293cd3.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

No ładnie siedzi, teraz trochę żałuję że nie wziąłem eibacha sportline ale już są pro kity to założę ?

Edytowane przez damian6158

Opublikowano

Panowie pytanie
A4 b8 10r. Avant zawieszenie 1ba Q
Kupiłem felgi 18 8.5j et29 i opony 245 40 18.
Na samochodzie przód wystaje 7mm
Wyglada to strasznie
Pytanie do was czy zmiana sprezyn na Sprężyny Eibach Pro-Kit: AUDI A4 AVANT (8K5, B8) (E10-15-011-03-22)

Zalatwi sprawę i schowa opone?
Czy opona nie bedzie obcierać?
eb77eb52813c46e54c1053fc62f8e444.jpg75677761fa08f64da243a35107b67b5b.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Panowie pytanie
A4 b8 10r. Avant zawieszenie 1ba Q
Kupiłem felgi 18 8.5j et29 i opony 245 40 18.
Na samochodzie przód wystaje 7mm
Wyglada to strasznie
Pytanie do was czy zmiana sprezyn na Sprężyny Eibach Pro-Kit: AUDI A4 AVANT (8K5, B8) (E10-15-011-03-22)

Zalatwi sprawę i schowa opone?
Czy opona nie bedzie obcierać?
eb77eb52813c46e54c1053fc62f8e444.jpg75677761fa08f64da243a35107b67b5b.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Wychodzi bardzo poza obrys. Pro Kit nie zamaskuje tego, min H&R -40mm lub Eibach Sportline -50mm. Ale nie daje gwarancji ze tyl nie bedzie przycierac o materialowe nadkole. Niektorym podoba sie jak kola wychodza poza obrys! Jezeli nie podoba Ci sie jak kola wychodza poza obrys to sprzedaj ten zestaw i poszukaj czegos z et35 przy feldze 8,5j bedzie idealnie .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Wychodzi bardzo poza obrys. Pro Kit nie zamaskuje tego, min H&R -40mm lub Eibach Sportline -50mm. Ale nie daje gwarancji ze tyl nie bedzie przycierac o materialowe nadkole. Niektorym podoba sie jak kola wychodza poza obrys! Jezeli nie podoba Ci sie jak kola wychodza poza obrys to sprzedaj ten zestaw i poszukaj czegos z et35 przy feldze 8,5j bedzie idealnie .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Jeazcze mam fote z tej perspektywy

GracekUK w jedny z postow odpowiedzialem ci na temat maskowania opony zerknija1b66e42e9fdc9ab4ef9e49feb8999d2.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Pytanko z innej beczki
Ile biora za robocizne w warsztatch za wymiane zawiasu na eibach pro kit w a4 b8 avant
Byłem w dwoch sie dowiedziec to jeden 200zl drugi 500zl [emoji848][emoji848][emoji848]

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
2 godziny temu, gados82 napisał:

Pytanko z innej beczki
Ile biora za robocizne w warsztatch za wymiane zawiasu na eibach pro kit w a4 b8 avant
Byłem w dwoch sie dowiedziec to jeden 200zl drugi 500zl emoji848.pngemoji848.pngemoji848.png

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dziś wymieniałem i ode mnie wzieli 500, 1be +pro kit trochę się taczka z samochodu zrobiła, ale siadło ładnie 

Opublikowano

U mnie tak to siadło, sachs 1be+ odboje i zestaw pro kit -35/30mm 245/45r18 ale wpadnie 235/40 mam nadzieję że będzie dobrze ,myślałem że będzie trochę wyżej ale chyba nie jest źle ,pojeździmy zobaczymy , zrobiło sie trochę twardo w porównaniu do 1ba no i trzeba trochę uważać zeby nie przytrzeć spodem [emoji16] i okaże się jak będzie wyglądała jazdą zimą[emoji3]

 

Edit: a  tak w ogóle to powiedzcie mi jak z trwałością innych elementów zawieszenia, przy tym zestawie, bo jednak jest twardziej ? 

177e4822fad8da5b1554725109f7324c.jpg7c6ac2a7ba9d98498a60fc6cd3b8d316.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez damian6158
Edycja

Opublikowano
U mnie tak to siadło, sachs 1be+ odboje i zestaw pro kit -35/30mm 245/45r18 ale wpadnie 235/40 mam nadzieję że będzie dobrze ,myślałem że będzie trochę wyżej ale chyba nie jest źle ,pojeździmy zobaczymy , zrobiło sie trochę twardo w porównaniu do 1ba no i trzeba trochę uważać zeby nie przytrzeć spodem [emoji16] i okaże się jak będzie wyglądała jazdą zimą[emoji3]
 
Edit: a  tak w ogóle to powiedzcie mi jak z trwałością innych elementów zawieszenia, przy tym zestawie, bo jednak jest twardziej ? 
177e4822fad8da5b1554725109f7324c.jpg7c6ac2a7ba9d98498a60fc6cd3b8d316.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
 
Jak dla mnie wyglada 100 razy lepiej od serii. Pewnie nie czujesz roznicy w komforcie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
4 godziny temu, GacekUK napisał:

Jak dla mnie wyglada 100 razy lepiej od serii. Pewnie nie czujesz roznicy w komforcie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Znaczy prowadzenie na +, tylko chodzi o to ze na dziurawej drodze trochę tłucze przez to że stał się sztywny ?bo amorki gazowe 1be, w oryginale też były montowane gazowe?

Edytowane przez damian6158

Opublikowano



U mnie tak to siadło, sachs 1be+ odboje i zestaw pro kit -35/30mm 245/45r18 ale wpadnie 235/40 mam nadzieję że będzie dobrze ,myślałem że będzie trochę wyżej ale chyba nie jest źle

245/45 kiepsko wygląda na tym balonie poza tym za duża średnica koła. Ładuj 235/40 albo 225/45 będzie lepsza dynamika i wygląd. Auto też będzie niżej bo średnica ciut mniejsza. Mówisz że krzywo stoi..? Jak robione zgodnie ze sztuką na luźnych śrubach plus zmiana odboi i geometria to nie ma prawa być krzywo. Może ułoży się z czasem. Co do komfortu to każdy ma inną tolerancję na jego brak w zależności od wcześniejszych przyzwyczajeń [emoji16]


Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
2 godziny temu, qlimazz napisał:


 


245/45 kiepsko wygląda na tym balonie poza tym za duża średnica koła. Ładuj 235/40 albo 225/45 będzie lepsza dynamika i wygląd. Auto też będzie niżej bo średnica ciut mniejsza. Mówisz że krzywo stoi..? Jak robione zgodnie ze sztuką na luźnych śrubach plus zmiana odboi i geometria to nie ma prawa być krzywo. Może ułoży się z czasem. Co do komfortu to każdy ma inną tolerancję na jego brak w zależności od wcześniejszych przyzwyczajeń emoji16.png


Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

Już prosto, ułożyło się i jest dobrze, no tak masz rację powoli zaczynam się przyzwyczajać ? a koło tak, będzie 235/40 ? na żywo ładnie się prezentuje, zdjecia na szybko zrobione więc wygląda jak wygląda ?

Opublikowano

ma ktoś z was założone felgi 18 8j et30  z oponą 235/40?????  będzie coś obcierać?  przy obniżeniu 35/30mm 

czy lepiej wziąć et 42?

Edytowane przez damian6158

Opublikowano
20 godzin temu, damian6158 napisał:

ma ktoś z was założone felgi 18 8j et30  z oponą 235/40?????  będzie coś obcierać?  przy obniżeniu 35/30mm 

czy lepiej wziąć et 42?

nic nie bedzie obcierac przy 8J na tym et

Opublikowano

No i wsadziłem pro kit 30/30
Koło sie schowało
8.5 et29 245.40.18a6c53440e2dede6120400ccb1a69ad9e.jpga719aabccd439439167dc64d249a924d.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie, czy po założeniu zestawu Eibach b12 Pro-kit trzeba ustawiać zbierzność/geometrię?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
17 godzin temu, bladzio1 napisał:

Panowie, czy po założeniu zestawu Eibach b12 Pro-kit trzeba ustawiać zbierzność/geometrię?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobrze by było ustawić ;)

Przeważnie TOPowe firmy zajmujące się modyfikacjami aut, podczas wymiany zawieszenia oferują ustawienie geometrii.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć automaniacy! Mam zamiar obniżyć moje audi z przodu 25-30mm, a z tyłu 15-20mm więc szukam pomocy co do dobory takowych sprężyn bo nie łatwo jest znaleźć takie jak się chce. Wszelka pomoc mile widziana. Dzięki.

Amorki chce zmienić na takie:

https://www.ebay.co.uk/itm/4-BILSTEIN-B4-GASDRUCK-STOSSDAMPFER-VORN-HINTEN-AUDI-A4-B8-A5-8T-8F-AVANT-CABRIO/311717079972?hash=item4893c92ba4%3Ag%3AbFAAAOSwmLlX~Jdy#rpdCntId

a co do sprężyn znalazłem komplet przód+tył, ale przy 30mm na tyle bedzie d*pa obcierała.

https://www.eurocarparts.com/ecp/c/Audi_A4_3.0_2009/p/car-parts/suspension/suspension-and-steering/lowering-spring/?981440321&1&26fe731384fa8f54827c392cb549996ccd8e185c&000559 

Edytowane przez Kamillionaire

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Pytanko po obniżeniu eibach -30mm przod mi siedzi niżej niż tył druga sprawa nawalili  mi progów w mieście i chciałbym przod delikatnie maks 1cm podnieść. jest jakaś opcja zrobienia tego ? Dystans czy co? czego szukać? poradzcie 

Edytowane przez gados82

Opublikowano
17 godzin temu, gados82 napisał:

Pytanko po obniżeniu eibach -30mm przod mi siedzi niżej niż tył druga sprawa nawalili  mi progów w mieście i chciałbym przod delikatnie maks 1cm podnieść. jest jakaś opcja zrobienia tego ? Dystans czy co? czego szukać? poradzcie 

Podobno są dwa rodzaje nakładek na sprężynę czy gum pod nie pamiętam. Różnią się 1 cm akurat. Poszperaj w etce

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.