Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwa rozne typy bieznika w Quatro!


Guciorro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Chcialem kupic używane opony zimowe do audi a4 b6 Quatro slyszalem ze teoretycznie wszystkie cztery powinny być takie same, a co będzie jeśli zaloze na tylna os inny bieznik a na przednia inny??? Moje audi ma silnik 2.5 180 Km letnie mam 215/16/55 jakie zalozyc zimowe takie same czy 205??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przepisów rzeźba bieżnika opon powinna być jednakowa na jednej osi pojazdu :) czyli na tyle mozesz mieć inne opony niż na przodzie. Lepiej założyć troche węższe niż lato czyli tak jak chciałeś 205.

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guciorro, w quattro ważne jest, żeby koła które obecnie masz na samochodzie miały jednakowe parametry, jeśli zamierzasz wrzucić na zime węższe koła to możesz to zrobić, tylko aby wszystkie koła zimowe były takie identyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Q mająbyć wszystkie cztery koła takie same. Niezachowanie się do tego grozi wymianą skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ma byc taki sam a nie bieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa daje się 4 takie same. Jak będzie przód inny od tyłu to pomimo takiego samego rozmiaru któraś para może się ścierać szybciej i po pewnym czasie rozmiar się zmieni i nie będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa daje się 4 takie same. Jak będzie przód inny od tyłu to pomimo takiego samego rozmiaru któraś para może się ścierać szybciej i po pewnym czasie rozmiar się zmieni i nie będzie taki sam.

Kolego przednia i tylna para i tak nie będą się zużywały tak samo, nawet z kompletem 4 nowych identycznych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym dlatego przy takich samych gumach różnica między przodem a tyłem jest dopuszczalna.A w przypadku różnych gum może być duża różnica i kłopot z tym związany. Lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy czterech takich samych oponach róznica milimetr w bieżniku między przodem a tyłem nie będzie przeszkadzała? mam okazje kupić taki komplet opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale łatwiej kupić cztery jednakowe gumy niż szukać dwóch par o tych samych wielkościach. Poza tym jeden wydatek i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jedna z opon jest w miarę nowa (mniej więcej 8mm) a dwie około 5mm jak to wpłynie? Rożnica na obwodzie robi się 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jedna z opon jest w miarę nowa (mniej więcej 8mm) a dwie około 5mm jak to wpłynie? Rożnica na obwodzie robi się 6mm.

Coś mieszasz co jeździsz na 3 kołach ?

Jedna jest nowa a dwie stare.. to co z czwartą ?

Jak Ty to liczysz?? Różnica 3 mm na promieniu koła daje 18 mm na obwodzie a nie 6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja chodziło mi o średnicę. Czwartą pominąłem bo jest pomiędzy gdzieś niecałe 7mm więc to nieistotne. To co z tym Quattro jak jest taka różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jedną oś zakładasz te które maja najmniejszą różnicę w bieżniku.

generalnie Quattro sobie poradzi z takimi niewielkim różnicami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką mam nadzieję, ale znalazłem taki temat i mam wątpliwości: http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=56069

Chyba będę zmuszony zadzwonić do ASO i dowiedzieć się u źródła, tylko oni też nierzadko g.. wiedzą na takie tematy. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - 3 mm Torsen sobie poradzi

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Q mająbyć wszystkie cztery koła takie same. Niezachowanie się do tego grozi wymianą skrzyni.

Nie przesadzaj, chodzi o torsen a nie skrzynię. Tu ważne jest tylko zachowanie jednakowej średnicy i profilu opony, a to że któraś opona będzie miała lepszy, a inna gorszy bieżnik to nie ma dużego znaczenia.

Chociaż znam przypadek, gdzie koleś przejechał ok 30tkm na oponach 205/55/15 przód i 195/65/15 tył. Nie był świadom że quattro wymaga dbałości o takie szczegóły.

Torsen to naprawdę niezniszczalny mechanizm, nie słyszałem przypadku aby padł, a luzy jakie czasem łapie zdarzają się też w zadbanych egzemplarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...