Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdzi z klimy


43browarek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem Panowie,

problem jest tego typu, że mi śmierdzi z klimy i nie mogę nigdzie dojść co może być tego przyczyną. Wymieniłem już filtr, zrobiłem ozonowanie i został też sprawdzony odpływ z klimy. Niestety woda z wężyka nie kapie i śmierdzi dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dokładnie wyczyscic parownik

Dev, ale stwierdzenie "trzeba dokładnie wyczyścić parownik" jest baaaaardzo obszerne. Zdejmować parownik przez demontaż kokpitu...masakra i też czasami niewiele daje. Pianki...ble. Izopropanol...mi pomógł, ale niektórzy twierdzą, że smród wraca ze zdwojoną siłą. Bo nie oszukujmy się, ozonowanie to raczej kosmetyka a nie radykalne zwalczenie grzyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zdjąc schowek :facepalm:

no to wiadomo, że wystarczy zdjąć schowek, wyjąć gumowy korek i tak dalej tratatata. Ale czym to cholerstwo spryskać żeby dało w miarę trwały efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kumpela miała podobny przypadek w swoim focusie, też Jej śmierdziało z klimy i robiła odgrzybianie różnymi metodami, ostatecznie mechanik wywalił calą podłoge w aucie osuszył wszystko i założyli inną. Problem ustał. Tylko hmm, czy u Ciebie jest aż tak poważnie, jest wilgoć? albo mokre dywaniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, wałkowany na kilka stron na naszym forum. Ja u siebie zastosowałem Wurth-a (całego 400ml), później kostki do zmywarki, później u speca od klimy ( popsikał viro vaporizer + aerofit, czy pomogło? nie wiem...) później sam ściągałem filtr przeciwpyłkowy i psikałem z dozownika izopropanolem i jakby lepiej.
Z tego co wiem to należy parownik osuszyć przed zakończeniem jazdy. Należy wcześniej wyłączyć klimę i lekko ogrzewanie włączyć aby się wysuszyła i żeby grzyby do wilgoci nie leciały.
Granatów, czy pianek psikanych w otwory nie stosowałem.

Dodam, że czuć u mnie lekko przez 10 sekund po wyłączeniu klimy lekką wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odradzam stosowanie pianek marnej jakości do czyszczenia kanałów powietrznych. Te środki najczęściej pomagają na krótko a do tego wchodzą w reakcję z pianką - materiałem klapek rozdzielających powietrze.

Podstawa aby nie śmierdziało w środku to drożny odpływ wody - skroplin z parownika pod nadwozie auta. Jak woda z odpływu nie kapie i nie ma plam na na asfalcie to wcześniej lub później zacznie śmierdzieć i nic nie pomoże.

Weżyk gumowy odpływu skroplin z klimy MUSI być drożny, tak by woda miała swobodny odpływ.

Edytowane przez CzarekJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeji zdemontuje się schowek i przez przejściówkę dmuchnie w węzykczyli sprawdzi że jest drożny to wiadomoże odpływ sprawny. Ja też czyściłem klimę i mogę stwierdzić również że pianki nano coś tam auto...to tylko odświeżacze na jakiś czas, WUrth daje radę, czuć że ma alkohol izopropylowy także go też można stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem Panowie,

problem jest tego typu, że mi śmierdzi z klimy i nie mogę nigdzie dojść co może być tego przyczyną. Wymieniłem już filtr, zrobiłem ozonowanie i został też sprawdzony odpływ z klimy. Niestety woda z wężyka nie kapie i śmierdzi dalej.

Jesli byles na ozonowaniu to ileczasu ono trwało ?

Ja jesli robie ozonowanie to trwa minimum 30 min trzeba pamietac ze auto nie moze stac w sloncu, musi byc wlaczony obieg zamknięty, musi byc dobrze domknieta szyba przez ktora wchodzi rurka z ozonatora, ustawiona temp na 16 stopni i maja byc wlaczone recznie trzy nawiewy i tyle, jestli to nie pomoze to zrob kolejne 30 min i musi dac rade, ozon nawet odgrzybia tapicerke, fotele, cale wnetrze wiec jest to wg mnie bardzo dobra i skuteczna metoda odgrzybiania klimy

Poza tym pamietaj ze po jezdzie na klimie nalezy przed dotarciem do punktu docelowego wylaczyc klime aby sie odwilgotniła i ta metoda pozwala przedluzyc okres miedzy ozonowaniem jak i utrzymac ja w dobrej kondycji, pozdro

Edytowane przez dobry_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie oznowowaniu nierówne. Jaka moc ozonatora? - takie za 200-300zł nie nadają się do niczego, mają zazwyczaj 0,4-0,5 grama ozonu na godzinę i w tej wielkości kabinie oraz układzie nie wytworzysz stężenia śmiertelnego dla śmierdzących szkodników. Żeby móc myśleć o efektach potrzeba urządzenia około 10g/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa informacja, szczerze mowiac nikt o tym mnie wczesniej nie informował i nie wspominał, wiem ze za zabieg 30 min płace 40zł i jest gites majone.

P.S.

Nie jestem za bardzo rozgarniety tu na forum i nie wiem co zrobic i jak ustawić ustawienia abym otrzymywal info na temat w ktorym zabrałem głos, ze ktos coś odpisał itd, bylaby to bardzo przydatna opcja, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michale, jesteś nowy, nawet profilu dobrze nie wypełniłeś, proponuje zacząć przygodę z forum od czytania, szukania, przeglądania tematów które tu się pojawiły. Potem przejdź do wyszukiwarki i postaraj się poszukać. A wtedy jeśli spędzisz trochę czasu i nic nie znajdziesz to zadaj pytanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...