Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Oznaczenie roku produkcji


ks1954

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w ustaleniu roku produkcji autka. Nr podwozia na nalepce w bagażniku - WAUZZZ8DZVA103XXX - wskazuje na rok 1997 (V). Pierwsza rejestracja była 6 lutego 1997 r.

Czy to możliwe, że fabryka w Inglostadt wyprodukowała ponad 100000 samochodów przez miesiąc, czy liczba na końcu wskazuje na liczbę pojazdów wyprodukowanych przez wszystkich producentów Audi na świecie?

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co oznacza liczba na koncu - byc moze jedynie liczbe aut wyprodukowanych w danym roku. zerknij na wikipedi co oznaczaja ostatnie cyfry. jest to na pewno numer seryjny ale od poczatku czego to juz nie wiem. uwazaj tylko z nim, bo rejestracja w lutym moze oznaczac, ze auto bylo wyprodukowane w 96 roku[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2008, 21:00_________________________________________________jesli masz mozliwosc to sprawdz np. w aso albo jakims zaprzyjaznionym wk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest przypadkiem tak, że Audi zaczyna wyższy rok modelowy od września każdego roku? Gdzieś tak wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VINie na 10 pozycji to nie jest rok produkcji auta ale oznaczenie rocznika modelowego auta. W każdym roku różnie to bywało raz "nowe" modele klepano od sierpnia raz września czy października (zależy to od różnych czynników).

Nalepiej sprawdzić po daleszej częśći VINu poprzez ETKA wówczas mamy z dokładnością do miesiąca podaną datę produkcji auta. Kolejną istotną datą jest wpis na 2 str. książki serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki serwisowej nie mam, a nie bardzo wiem jak skorzystać ze wspomnianej ETKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat przesiadam się na nowy komputer także najszybciej w przyszłym tygodniu moge ci coś więcej powiedzieć o twoim aucie na podstawie pełnego VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zostało wyprodukowane pomiędzy 1996/11/30 a 1996/12/31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Panie Prezesie, za wyczerpującą odpowiedź.

Jeżeli Kolega adadur miałby coś do dodania w tym temacie, chętnie poznam jego zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok modelowy w audi zmienia się na początku października.

NIEPRAWDA!!! jak pisałem różnie to w danym roku bywało. To sprawdź sobie że np. w 1997r. rok modelowy produkowano od początku września ;)

ks1954 to co dodam że twoje auto troszkę długo czekało na właściciela tzn. ponad 2 miesiące - no ale to też nie jakaś poszukiwana wersja silnikowa czy pewnie też wyposażeniowa więc trochę musiał poczekać na właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie przypuszczałem, że tyle dowiem się o autku, które pierwszy raz zobaczyłem 31 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...