Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
5 godzin temu, Krzy0 napisał:

Też sie zastanawiałem nad rotorem z 5 ale trzeba by kombinować z oponami.

Nad jakim rotorem z 5 ? O co chodzi ? 

Opublikowano
5 godzin temu, Użytkownik007 napisał:

Nad jakim rotorem z 5 ? O co chodzi ? 

Zjadłem a :) chodzi o model z audi a5

Edytowane przez Krzy0

Opublikowano
W dniu 13.03.2021 o 21:24, Krzy0 napisał:

Zjadłem a :) chodzi o model z audi a5

@Krzy0 ładnie to wyglada u Ciebie:good:taki zestaw moglby byc u mnie:naughty:

Powiedz mi czy jesli u mnie jest  1BV to takie rozmiary felgi jak u ciebie podejda do mojego wozidła?:kwasny:

 

Opublikowano
14 godzin temu, mamnadzieje napisał:

Powiedz mi czy jesli u mnie jest  1BV to takie rozmiary felgi jak u ciebie podejda do mojego wozidła?:kwasny:

 

Tak, będzie tak samo jak u mnie wyglądać

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, chciałbym się dołączyć do tematu. Posiadam następujące Audi:

Auto: A4 B8 2014

Nadwozie: AVANT

Silnik: CNHA

Skrzynia: MNA PJU

Napęd: QUATTRO

Kategoria wagowa osi przedniej: OJJ

Kategoria wagowa osi tylnej: OYL

Zawieszenie: 1BA

Problem polega na tym ze w tym momencie moje audi przy tym zawieszeniu wyglada jak wóz drabiniasty i chciałbym włożyć do niego zawieszenie 1BE. Czy możecie mi podpowiedzieć jakiego oznaczenia ( kolorów) sprężyn i amortyzatorów powinienem  szukać tak żeby pasowały do wyposażenia mojego samochodu i klas wagowych?

149150DA-234D-43BA-803A-615B4041082B.jpeg

Edytowane przez pitereka

Opublikowano

 

Przód 1ba

Tył 1ba

Sprężyna

8K0 411 105 DH

8K0 511 115 DJ

Amorek

8K0 413 031 CB

8K0 513 035 AK/AM

 

Przód 1be

Tył 1be

Sprężyna

8K0 411 105 EE

8K0 511 115 HC

Amorek

8T0 413 031 AF

8T0 513 035 M lub

8K0 513 035 AA

 

Z przodu masz sprężyny pod 1ba

8K0 411 105 DH

1 pasek barwny
2 paski barwne

pomarancz
fioletowy

 

PR-0JJ

 

 

 

A pod 1be będą

8K0 411 105 EE


2 paski barwne

fioletowy

 

PR-0JJ

 

 

 

Amorek masz

8K0 413 031 CB



 

   

PR-1BA+0JG,
0JH,0JJ,0JK,
0JL,0JM,0JN,
0JP,0JQ

 

 

 

A pod 1be powinien być

8T0 413 031 AF



 

   

PR-1BE+0JE,
0JF,0JG,0JH,
0JJ,0JK,0JL,
0JM,0JN,0JP

 

 jest też inny odbijak amortyzatora i stabilizator.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z tyłu masz sprężynę

8K0 511 115 DJ


1 pasek barwny
1 pasek barwny

szary
zielony

 

PR-1BA,1BR+
0YL

 

 

 

A 1be będzie

 

 

 

 

 

 

8K0 511 115 HC

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1 pasek barwny
1 pasek barwny
2 paski barwne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zielony
szary
niebieski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PR-1BD,1BE,
1BV+0YL

                   

 

 

 

Amorek masz

8K0 513 035 AK

amortyzator gazowy

SACHS

 

PR-1BA

 

 

 

 

Lub

8K0 513 035 AM

amortyzator gazowy

MONROE

 

PR-1BA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A powinien być

8T0 513 035 M

amortyzator gazowy

SACHS

 

PR-1BE

 

 

 

 

lub

8K0 513 035 AA

amortyzator gazowy

VW BS

 

PR-1BE

 

 

 

I inna słona amortyzatora i odbijak oraz stabilizator.

 

 

   

Edytowane przez Pawmichtim

Opublikowano

Dzięki wielkie za odpowiedz? W sumie to by się zgadzało z tym co napisałeś bo dzisiaj zajrzałem pod samochód i kolory na sprężynach są takie jak wyżej wymieniłeś. Jakbyś mógł mi podać jeszcze numery tych stabilizatorów i osłon sprężyn to byłbym bardzo wdzięczny?

Opublikowano

Dzięki wielkie??? Odrazu widać ze ma się odczynienia z fachowcem?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Podpowie ktoś jak podwyższyć auto na zawiasie 1bl? Niestety mam problem że dosyć często jeżdżę po szutrach itp. auto przy lekkim garbie już trze i strasznie mnie to denerwuje. Jest opcja żeby pozbyć się tego problemu? 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Mam 1be i chcę zamontować eibacha pro kit siądzie trochę niżej ??

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Hej

Czy zawieszenie 1BE do quattro pójdzie z wersji FWD czy są jakieś różnice? 

Opublikowano
25 minut temu, Voucher napisał:

Hej

Czy zawieszenie 1BE do quattro pójdzie z wersji FWD czy są jakieś różnice? 

Gwint nie pasuje , są inne indeksy wagowe . Quattro jest cięższe od FWD bodajże o ok. 100Kg. Z zawieszeniem 1BE może być podobnie.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie, potrzebuję znaleźć sprężynę przód do mojego avanta, niestety wczoraj jedna padła. Zawieszenie S-line 1BV. 

Rozumiem że powinienem w parze wymienić?

Edytowane przez dareksu

Opublikowano
2 godziny temu, dareksu napisał:

Panowie, potrzebuję znaleźć sprężynę przód do mojego avanta, niestety wczoraj jedna padła. Zawieszenie S-line 1BV. 

Rozumiem że powinienem w parze wymienić?

VIN ?

Opublikowano
Godzinę temu, Dev napisał:

VIN ?

Dev, mógłbyś sprawdzić mi po VIN jaki dwumas i sprzęgło? Ponoć do mnie tylko ORI dwumas i nie występuje w zamienniku :facepalm:

Chciałem do Ciebie napisać na PW ale chyba masz zablokowane PW.

Opublikowano
7 godzin temu, Użytkownik007 napisał:

Dev, mógłbyś sprawdzić mi po VIN jaki dwumas i sprzęgło? Ponoć do mnie tylko ORI dwumas i nie występuje w zamienniku :facepalm:

Chciałem do Ciebie napisać na PW ale chyba masz zablokowane PW.

693 45 66 99 

Opublikowano
12 godzin temu, Użytkownik007 napisał:

Dev, mógłbyś sprawdzić mi po VIN jaki dwumas i sprzęgło? Ponoć do mnie tylko ORI dwumas i nie występuje w zamienniku :facepalm:

Chciałem do Ciebie napisać na PW ale chyba masz zablokowane PW.

Niestety masz racje. Tylko ori do manuala

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

No dobrze, różnice w amorach i springach w zależności od typu zawieszenia, ja posiadam 1BV i pytanie co w przypadku jak posiadam audi drive select, czyli wybór ustawień typu comfort auto dynamic, czy w tym przypadku można zastosować zwykłe amortyzatory podchodzące pod 1BV, oczywiście liczę się z tym że ustawienia systemu drive select w kwestii tłumienia amortyzatorów nie będzie działać, ale czy podejdą fizycznie np sachs 313 364 i 366, albo zestaw AP Sportfahrwerke  SP10-526

Opublikowano

VIN ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.