Skocz do zawartości
IGNOROWANY

proszek do chłodnic


enrike2

Rekomendowane odpowiedzi

witam was mam do was takie pytanie czy ktos stosowac rozne preparaty proszki plyny itp do uszczelniania chlodnic i ukladu chłodzenia?? zdaje to egzamin?? i na jak długo?? bede wdzieczny za jakies informacje i co najbardziej polecacie ???? i czy sa jakies niepożądane skutki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej stosowalem i nic sie nie stalo.musialem w trasie sie poratowac bo cieklo ma oringu a do domu daleko .w sumie pomoglo nie zaszkodzilo i jezdze tak juz 3 miesiac.bylo to w plynie

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Ja w mojej stosowalem i nic sie nie stalo.musialem w trasie sie poratowac bo cieklo ma oringu a do domu daleko .w sumie pomoglo nie zaszkodzilo i jezdze tak juz 3 miesiac.bylo to w plyn

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez szakal222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie miałem mały wyciek z układu. Wlałem uszczelniające cudo w płynie, też chciałem zaoszczędzić i zrobić w kilka minut. Efekt był taki, że oprócz usuwania wycieku trzeba było jeszcze czyścić układ z błota, które się w środku wytworzyło. Odradzam pomysł, lecz przyczynę nie skutek.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli awaryjnie musisz to zrobić,żeby sie poratować i dojechac do domu/warsztatu to powiedzmy,że ok. Ale ogólnie to nie jest dobre rozwiązanie. Jeżeli zatyka dzury w chłodnicy to może też coś innego zatkać i będzie więcej szkody z tego. Jak sie dziura zrobiła to znaczy,że pora na wymiane a nie zabawę z uszczelniaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie środki lubią 'uszczelnić' nagrzewnice na amen.

także przed zimą to idealny pomysł :)

Potwierdzam z praktyki, nagrzewnica do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ubywało płynu chłodniczego, myślałem ,że wyciek no i tak uszczelniło że uszczelke pod głowicą wywaliło na amen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie pakowałbym żadnych proszków do chłodnicy na dłużej. Jako rozwiązanie awaryjne/krytyczne na kilka tygodni, max miesięcy to ok, ale nie na dłużej.

Dlaczego? Ano dlatego, że w moim aucie prawdopodobnie ktoś coś takiego wlał i chłodnice może i mu to uszczelniło, ale przy okazji zasyfiło cały układ i każda zmiana płynu była bezsensu, bo i tak robił się zaraz syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie polecam stosowania proszków do chłodnicy, pozatyka wszystko tam gdzie nie powinno, a efekt końcowy wiadomo jaki...

Za to produkt jaki mogę polecić to LIQUI MOLI referencja 8347.

Krótki opis (Uszczelniacz chłodnicy. Chroni komorę spalania przed przenikaniem do niej płynu chłodzącego, uszczelnia wszelkie pęknięcia i otwory w systemie chłodzenia. Całkowicie hermetyzuje drobne przecieki i szczeliny, powstające w wyniku uderzenia kamienia lub porowatości w miejscu spawania. Inteligentne cząsteczki polimerowe reagują na różnice ciśnień i tworzą elastyczną warstwę, która trwale wypełnia nieszczelności.

Nie zapycha układu chłodzenia i zapobiega odkładaniu się kamienia.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie wiec nic nie wlewam zlokalizowalem miejsce ciekniecia i postaram sie go zlikwidowac bo znajdnuje sie na obejmach od nagrzewnicy i nie wiem czy da rade dostac same obejmy czy musze z nagrzewnica wymianic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejmy mogą być najzwyklejsze skręcane. Nie musisz zakładać takich jak oryginalne są. Tylko sprawdź czy króćce na nagrzewnicy nie są popękane, bo u mnie były w stanie agonalnym i musiałem nagrzewnicę wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...