Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gwint AP vs Eibach Pro Kit


Kamel34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno stałem się posiadaczem Audi A4 B6.

Niestety poprzedni właściciel nieźle pomieszał w zawieszeniu i przód mam na gwincie a tył na normalnych sprężynach (zresztą kwalifikują się do wymiany bo amorki 10% sprawności a sprężyny mocno skorodowane).

Budżet jakim dysponuje na ten zabieg to +-2500zł.

Rozważam nad dwoma opcjami: Gwintowane zawieszenie firmy AP lub Eibach Pro Kit -30mm z dobrymi sportowymi amorkami (typu KONI, Bilstein B6).

I tu proszę was o poradę ponieważ autko w lato stoi 225/35R18 i z tego co wyczytałem -30mm może źle wyglądać.

Nie znalazłem tez żadnej opinii na temat tego gwintu z AP, nie chciałbym zrobić z niego cegły.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie każdy ale jakbyś kiedyś jeszcze większe chciał kółko wsadzić to lepiej niżej opuścić autko. AP jest na prawdę dobrym gwintem za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z komfortem jazdy na tych AP ?? Nie będzie za twardo ?

Użytkuje tego samochodu na co dzień i chciałbym aby było 'w miarę' komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie sztywniej niż na 1BA :wink:

Nie da się określić twardości zawieszenia, dla jednego TA jest betonem a dla drugiego jeszcze dużo za miękki, najlepszym rozwiązaniem byłoby przejechać się autem z takim zawieszeniem, ogólnie AP nie należy do jakiś super twardych zawieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównania z 1BA nie będę miał bo obecnie na przodzie jest gwint TATechnik a tył jakiś chińczyk ale na pewno dam znać co się zmieniło w stosunku do chwili obecnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swiezo zalozony gwint Ap i powiem ze myslalem ze bedzie b.twardo, jak dla mnie jest super. Zawieszenie fajnie wybiera nieruwnosci, auto sie super prowadzi. Polecam fajny gwint za rozsadna cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swiezo zalozony gwint Ap i powiem ze myslalem ze bedzie b.twardo, jak dla mnie jest super. Zawieszenie fajnie wybiera nieruwnosci, auto sie super prowadzi. Polecam fajny gwint za rozsadna cene.

Jakie auto?

Uzupełnij profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założony gwint AP u siebie do tego 19" i jest naprawdę super.W moim odczuciu komfort jest lepszy niż na fabrycznym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie jakiś link o jakim dokładnie gwincie AP mówicie/polecacie, byłbym wdzięczny bo też się zastanawiam gwint czy nowe amo+spr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam taki dylemat: gwint AP czy kit AP -40 z amortyzatorami.

Dla mnie ważniejsze są właściwości jezdne niż wygląd. Ale koza też nie może być jak na serii :). Seria jest troszkę za miękka jak dla mnie. Chcę żeby samochód dobrze stabilnie się prowadził oraz dobrze wybierał nierówności. Jeśli będzie taczka to długo na gwincie nie pojeżdżę :) . Co polecicie?

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gwint już na aucie, jak dla mnie jest mega komfortowo, zobaczymy jak z wytrzymałością ale myślę że będzie spoko.

Kupiłem od tego gościa: http://allegro.pl/gwintowane-gwint-ap-audi-a4-b6-b7-quattro-lub-fwd-i4704506621.html.

Teraz tylko dwa banany wymienić i można latać :)

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać jakieś foto jak usiadł na gwincie? Mówisz że jest mega komfortowo... Nie jest czasem zbyt miękko? Jak prowadzenie przy dynamicznej jeździe? w zakrętach itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś doświadczenia z Kitem Ap -40/30mm? W tej chwili założyłem do amortyzatorów 1BE sprężyny Eibach ProKit i jest tragedia. Auto jest tak miękkie że żygać się chce. Na fabrycznych sprężynach 1BE była taczka w porównaniu do tych Eibachów. A Kit Ap wychodzi korzystnie cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...