Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pęknięty wężyk od spryskiwaczy szyby


mario911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam małe kuku w moim autku. Pekł mi, a tak właściwie to przerwał się na pół wężyk od spryskiwacza szyby. Stało się to przy zawiasie maski. Średnio mi się uśmiecha wypruwanie całego, bo trochę będzie z tym roboty. Może macie jakiś pomysł jak go zreperować. Może są jakieś złączki? Jest to przewód taki jakby peszlowy czy inaczej mówiąc karbowany.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO może opaska pomoże ale na chwilę. Przerabiałem ten sam problem, miałem pęknięty weżyk na zgjęciu przy zawiasie. kombinowałem z łącznikami od poloneza wszystko pomagało ale na chwilę. Proponuję wymianę całego wężyka i będziesz miał świety spokój. No jest przy tym trochę pracy ale uwież mi zaoszczędzisz kupę nerwów. Największy problem jest z przeciągnięciem nowego wężyka przez profil zamknięty. Ja użyłem wcześniej wspomnianego plastikowqego łacznika przewodów spryskiwaczy od poloneza zaczepiłem na stary waż i jakoś przeciągnąłem. Zajęło mi to 2 godziny z demontażem zbiornika płynu do spryskiwaczy. Podczas pracy poszły 4 browary ale dodam, że okoliczności przyrody sprzyjały. Piękne słońce i 20 stopni na plusie. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie połączyłem to kawałkiem przeźroczystego wężyka silikonowego o długości ~5cm, końce zabezpieczyłem klejem na ciepło, i zawinąłem taśmą do układów chłodzenia, wszystko działa pięknie już rok ;).

Osobiście znalazłem taki wężyk iż nie trzeba było zabezpieczać tego klejem czy taśmą, ale dla "bezpieczeństwa" nie zaszkodziło. Dobrym zamiennikiem wężyka silikonowego jest wężyk podciśnienia, ciężej wchodzi i nie załamuje się.

Edytowane przez Ra4al
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też łączyłem na silikonowy wężyk, a na końce klej na gorąco. Można użyć silikonu jednak wtedy dłużej schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem ten sam problem i rozwiązałem go podłączając w miejscu pęknięcia kawałek gumowej rurki. Zrobiłem to jakieś 5 miesięcy temu i do dzisiaj wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat i nie będę odgrzebywał jakichś starszych wątków ;)

Wie ktoś może jaka jest średnica wężyka tylnego spryskiwacza w avancie?

Prawdopodobnie pękł mi gdzieś w okolicy zawiasu klapy, bo jak pryskam na tylną szybę to robi mi się plama na podsufitce niedaleko zawiasu po prawej stronie stojąc przodem do bagażnika.

Będę mógł to robić na weekendzie i wolę się wcześniej zaopatrzyć w odpowiedni wężyk żeby nasunąć na pęknięcie albo wsunąć jakoś. Ewentualnie coś myślałem jeszcze o takich plastikowych łącznikach i tu się koło zamyka bo by się przydała średnica wężyka... :kwasny:

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam przy zawiesie z prawej strony jest łączenie wężyka idącego od pompki z kalanem ( wąż plastikowy). U mnie w tym miejscu puściło, może u Ciebie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbiorę to będę wiedział, ale że to będzie weekend i sklepy zamknięte jużmogą być to chciałbym się wcześniej zaopatrzyć :D

Jak najłatwiej dostać się do tego wężyka? Rwać boczek w bagażniku z osłoną ostatniego słupka czy może od strony klapy bagażnika? W sensie wyciągnąć wężyk (i ewentualnie instalację elektryczną) z klapy i wyciągnąć z tego przepustu pomiędzy klapą a dachem/podsufitką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam identyczny problem jak kolega powyżej tyle, że B7 Avant.. Lał mi się płyn do środka. Najpierw zdemontowałem prawą stronę wnętrza bagażnika, Później obudowę klapy i okazało się, że wężyk już kiedyś był sztukowany w gumowej obudowie łączącej klapę z budą. Na chwile obecną wystaje mi 5 cm wężyka z otworu przy zawiasie. Pytanie następujące -gdzie on się kończy w środku? Może jak łączenie jest gdzieś w pobliżu to wymienię cały bez sztukowania w zawiasie. i rozwiąże problem raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem tak samo jak kolega :-) ale obecnie złożyłem wnętrze i klapę, bo mam zamiar sztukować wężyk w zawiasie. Próbowałem prostą złączką, ale i tak się wypinała, bo jak wiadomo dość spore zgięcie tam jest - teraz mam kątowe złączki i myślę, że to się sprawdzi, ale jeszcze tego nie robiłem, więc nadzieja umiera ostatnia :-)
Ogólnie rzecz biorąc to też byłbym zainteresowany informacją gdzie w pobliżu zawiasu klapy jest jakieś łączenie - o ile jest...

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie http://ifinterface.com/prog/car/prog2/inprog.phpw etce przechodzac kolejno od modelu do rocznika potem=> grupa 9 ->obrazki 955-20 i tam jest cały schemat części od wężyków m.in. Mam ten sam problem tj. urwany wężyk w tym kondomie przy zawiasie, wszystko rozebrane ale noc mnie zastała bo nie wykombinowałem jak połączyć ze sobą te wężyki. Swoją drogą kto wymyślił te peszle a nie węzyki z prawdziwego zdarzenia to był prze gość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wężyk do paliwa o średnicy wewnętrznej ok 5-6 mm i do tego poszły bardzo małe opaski zaciskowe . Całe połączenie wciągnąłem pod podaufitke i dopiero gumowy wężyk poszedł az do silniczka

Edytowane przez zebro3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem przelotkę do połączenia wężyka dziś za 5 zł i pasuje idealnie nic nie cieknie dodatkowo izolacja i efekt murowany bez ściągania podsufitki i ciągniecia nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamieścić zdjęcie tego łącznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej : http://zapodaj.net/ba266569600ea.jpg.html oraz http://zapodaj.net/c8bfd4b0cd5a8.jpg.html

Nie pytałem ani nie mierzyłem w sklepie średnicy tego ale to już można dopasować bez problemu ucinając kawałeczek rurki bo jest troszkę zapasu w razie czego na aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dokładnie taki sam u mnie i doszedłem do dwóch wniosków. Są kiepskiej jakości i bardzo szybko pękają. Ogólnie nie polecam ich do wkładanie w zawias. Drugą wadą jest to, że uszczelnienie jest punktowe a nie ciągłe i po jakimś czasie może cieknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dokładnie taki sam u mnie i doszedłem do dwóch wniosków. Są kiepskiej jakości i bardzo szybko pękają. Ogólnie nie polecam ich do wkładanie w zawias. Drugą wadą jest to, że uszczelnienie jest punktowe a nie ciągłe i po jakimś czasie może cieknąć.

no zobaczymy jak długo to pociągnie jeszcze pociągnąłem to izolacją 2 razy moze potrzyma troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOledzy, dopadl mnie ten sam problem. Wczoraj przy probie wlaczenia spryskiwacza z tylu, ukazala sie mi piekna wielka plama na slupku i podsufitce z prawej strony. Co gorsze - pocieklo w dol i zalalo wzmacniacz. Glosniki zaczely warczec i pierdziec, ale po wyschnieciu chyba wrocilo do normy.

Jako nowy z A4 pytam - jest gdzies schemat na dokladnie rozebrac tylne boczki i podsfitke, jaki przewod kupic na wymiane?

Mam tez drugi problem w tej dziedzinie, ale dotyczy on zbiorniczka plynu w nadkolu wiec chyba zaloze osobny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pdf Sam Naprawiam podpowie.

Jest na forum do ściągnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...